Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Devletten 850 TL Okul Yardımı

Okul masrafları için devletten 850 TL okul yardımı parası! Desteği almak için son 2 gün! 850 TL okul yardımı başvurusu nasıl yapılır ve yardım nasıl alınır? Tüm detaylar burada.

Devletten 850 TL Okul Yardımı

Okullarda yeni dönem ile birlikte bu yılda da yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı uzun süredir en çok merak edilen konuların başında geliyordu. Hala covid-19 salgınının devam ediyor olması ve aşılama faaliyetlerinde Türkiye’nin sürecinde beklenen seviyede olup olmadığı merak edilirken birçok kişi de okulların açılmasını büyük bir risk olarak görüyordu. Bu süreç yaşanırken de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti ve yerine, Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı olarak atandı. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimin Eylül ayında başlanmasının istendiğini söylemişti. Beklenen gelişme, kabine toplantısı sonrasında yaşandı ve okulların 6 Eylül tarihinde açılmasına karar verildi.

6 Eylül Pazartesi günü okulların açılmasına 2 gün kala açıklanan destek ile devletten, okula başlayacak öğrenciler için 850 TL okul yardımı müjdesi verildi. İlkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin okul hazırlıklarına yardımcı olmak için devlet desteği başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya başlandı. Sizler de 850 TL okul yardımı almak için başvuru koşullarını merak ediyorsanız detayları yazımızda bulacaksınız.

850 TL Okul Yardımı Veriliyor

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında yüz yüze eğitim başlangıç tarihi 6 Eylül’e sayılı günler kaldı ve 81 ilde tüm öğrenci ve veliler uzun bir aradan sonra okulların açılacağı için heyecanlı bir şekilde hazırlıklara başladı. Okullara yeniden dönmenin heyecanını yaşayan öğrenciler alışveriş yapmak için kırtasiye ve marketleri dolduruyor. Ancak, yaklaşık 1 buçuk sene önce ülkemizde etkisini göstermeye başlayan covid-19 salgınının olumsuz etkileri ve yükselen fiyatlar sebebiyle de birçok aile, okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyorlar. İhtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için 850 TL okul yardımı adeta bir ilaç oldu.

Covid-19 salgını nedeniyle, neredeyse 1 buçuk yıla yakın süredir okullarından ayrı kalan öğrenciler için yüz yüze eğitimi kararı büyük heyecan yarattı. Okul sıralarını, arkadaşlarını, öğretmenlerini özleyen ve okula geri dönmek isteyen öğrenciler aynı zamanda eksiklerini tamamlamak için de okul alışverişine başladı. Ancak okulların açılması öncesinde artan fiyatlar ve çoğalan ihtiyaçlar, hem velileri hem de öğrencileri zorluyor. Özellikle ihtiyaç sahibi aileleri etkileyen okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan öğrencilere güzel haber devlet tarafından verildi.

850 TL Okul Yardımı Nasıl Alınır?

Okul alışverişi öncesinde ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler, devletten 850 TL okul yardımı alabilecek. Ekonomik sıkıntı çeken öğrencilerin aileleri, e-devlet üzerinden başvuru yaparak okul yardımı parasını alabilirler. Devletten 850 TL okul yardımı almak istiyorsanız, e-devlet’e TC numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “devlet sosyal yardım ödemeleri” bölümünden başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Okulların açılmasına sadece 2 gün kaldı. Bu nedenle elinizi çabuk tutun!

Devletten, 850 TL okul yardımı almak için e-devlet üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İl ve İlçe Müdürlüklerine de başvuruda bulunabilirsiniz. Valilik ve Kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, okul yardımı başvurularını kabul ediyor. Başvurunuzun ilgili birim tarafından değerlendirmesi sonrası sizlere geri dönüş yapılıyor. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, kimliğiniz ile en yakın PTT şubesine giderek 850 TL okul yardım paranızı çekebilirsiniz.

Okul Yardımı Kimlere Veriliyor?

Yeni eğitim yılı öncesi, ekonomik anlamda yaşayan ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için ailelerinin maddi durumunu belgeleyen evraklarla başvuru işlemlerini yapabilirler. Devlet tarafından verilen okul yardımı başvurusunda bulunmak için şu şartları sağlamalısınız:

  • Ev içerisinde bulunan kişi başına düşen hane halkı geliri, asgari ücretine 1/4’ünden az olmalı,
  • Mahalle veya köy muhtarından muhtaçlık (fakirlik) belgesi alınmalı,
  • Anne veya babanın ikisinin birden sigortalı olarak çalışmaması veya ev içerisinde düzenli bir gelirin olmaması gerekiyor.

E-Devlet üzerinden 850 TL Eğitim Öğretim Yardımı Talebi (okul yardımı başvurusu) için > TIKLAYIN!

 

Sizlere yardımcı olabilecek diğer başlıklarımız:

Öğrenciye Geri Ödemesiz Burs Başvuruları > TIKLAYIN

İhtiyaç Sahiplerine Maddi Yardımlar – Tüm Yardımlar için > TIKLAYIN

Devlet Bursu Nasıl Alınır? Öğrenmek için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.