Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar

Salma tavukçuluk kredisi, genelde kanatlı hayvancılık kredisi kategorisi altında sunulan bir kredi ürünü ve 2022 yılında pek çok banka, bu kredileri çiftçilere, kanatlı hayvancılık yapmak isteyenlere teklif ediyor.

Salma Tavukçuluk Kredisi Nedir?

Devlet destekli de verilebilen bu krediyi alabilmek için aslında yapmanız gereken çok bir şey yok. Buyurun beraber ne yapmanız gerektiğine bakalım:

İşi önceden araştırmış olmanız, girişimlerinizin varlığını somut bir biçimde kanıtlamanız, gerekli belgeleri hazır etmeniz ve başvuru yapmanız yeterli. Günümüzde, devlet destekli ve sıfır faizli krediler, özellikle köylerde ve arazilerde hayvancılık, tarım yapanlar için sınırsız biçimde sunulabiliyor zira ülkemiz, ithalat yerine, eskisi gibi tarımda ve hayvancılıkta ihracat yapmanın ve yeniden kalkınmanın peşinde.

Bu yazıda, devlet destekli salma tavukçuluk kredisi veren bankalar ve kuruluşlar hakkında bilgi vermeye gayret edeceğiz. Siz de, salma tavukçuluk işine merak saldıysanız, bu işin kredisini nasıl edinebileceğinizi yazımızdan detayları ile öğrenebilirsiniz.

Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi

Öncelikle belirtelim, bu krediyi alabilmek için gerekli belgeler ve iyi bir araştırma yapmak durumundasınız. Aşağıda, ayrı bir başlıkta sizin için şartları ve belgeleri sunacağız. Bunun dışında, salma tavukçuluk kredisi, günümüzde tabiri caizse devlet destekli bankalar tarafından “dağıtılabiliyor”.

İhracat ve sürekli üretim isteyen devlet, sıfır faizli kredileri bankalar aracılığı ile kanatlı hayvan yetiştiricisine, hayvansal üretim kredileri kategorisi altında sunuyorlar. Bu bağlamda, kümes hayvanlarının işlenmesi, et ve süt ürünlerinden yararlanılması, gıda ürünlerinin imalatı gibi işler için tarafınıza kredi sağlanabiliyor; keza, salma tavukçuluk işi için de. Organik bağlamda tavukçuluk için gerekli olan salma tavukçuluk işi; günümüzde et ve yumurta üretiminde çokça tercih ediliyor.

Salma Tavukçuluk Kredisi Almak için Şartlar ve Belgeler

Salma tavukçuluk kredisi almak için öncelikle, bir girişiminizin hali hazırda bulunmasının şartı pek çok banka tarafından aranıyor. Bunun dışında, aşağıdaki belgeler de genelde, pek çok banka tarafından ortak bir biçimde talep edilmektedir.

  • ÇKS belgesi (Ayrıca Bkz: (ÇKS) Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?)
  • Hali hazırdaki işletmenize yahut girişiminize ait tapu, kira kontratı, kanıt niteliğinde belge.
  • Nüfus cüzdanınız ve fotokopisi.
  • Köy muhtarınızdan, köyünüzde hayvancılık yaptığınıza dair imzalı bir belge.
  • İş planına dair bir proje belgesi.

Yukarıdaki belgeler dışında, pek çok bankanın tarafınızdan kefil talep ettiğini de belirtelim. Kanatlı hayvan yetiştiriciliği işinde, meblağlar epey yüksek olduğundan, bazı bankaların kefil sayısında artışa gittiği dahi görülebiliyor. Genellikle, kefilsiz hayvancılık kredisi verilmiyor.

Salma Tavukçuluk Kredisi Veren 4 Banka

Aşağıda, tarafınıza salma tavukçuluk kredisi verebilen; kanatlı hayvan kredisi kategorisi altında bu ürünü sunan 4 bankayı listeledik. Siz de, kanatlı hayvancılık işi ile ciddi biçimde ilgileniyorsanız, aşağıdaki bankalarla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Hem uygun ödeme yöntemleri hem de düşük faiz oranları ile pek çok kişinin bu bankalardan kredi sağladığını bilmekteyiz.

Ziraat Bankası Salma Tavukçuluk Kredisi

Ziraat Bankası, hayvansal üretim kredisi adı altında tarafınıza kanatlı hayvan yetiştiriciliği kredisi sunabiliyor. Projenizle birlikte, bir Ziraat Bankası şubesine giderek direkt olarak görüşmelerinizi gerçekleştirebilir ya da 0850 220 00 00 numarasını arayarak telefonla salma tavukçuluk kredisi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vakıfbank Salma Tavukçuluk Kredisi

Dönem dönem devlet işbirliği ile tarafınıza kredi sunabilen bankalardan Vakıfbank’ta da salma tavukçuluk kredisi verilebiliyor. Hayvan kredileri kategorisinde bulunabilen Vakıfbank salma tavukçuluk kredisine, herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek, yukarıdaki ortak belgelerle başvuru yapabilirsiniz.

Geniş ödeme yöntemleri, düzgün bir ödeme planı ve elbette düşük faiz oranı sunan Vakıfbank’ın yenilenen vizyonu ile müşterilerine velinimet gözüyle baktığı söylenebilir. Salma tavukçuluk kredisi hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için, yine 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramanız mümkün.

İş Bankası Salma Tavukçuluk Kredisi

Türkiye İş Bankası, devlet destekli olmasa da, geniş ödeme yöntemleri ve düşük faizlerle kredi sunabilen bankalardan ve tarım, hayvancılık işlerine ayrıca önem veriyor. İş Bankası’ndan salma tavukçuluk kredisi alabilmek için muhakkak kefilinizin bulunması gerektiğini, bankanın genelde teminat da istediğini bildirelim. Ayrıntılı bilgiyi, herhangi bir İş Bankası şubesine giderek edinebilirsiniz.

Halkbank Salma Tavukçuluk Kredisi

Devlet destekli bankalardan Halkbank da salma tavukçuluk kredisi ürününü tarafınıza sunabilen kuruluşlardan. Genelde, Ziraat Bankası ile yakın faiz oranları kullanan Halkbank’ın çiftçiye ve hayvancıya özel destek verebildiğini bilmekteyiz.

Siz de, hayvancılık ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği ile uğraşmak istiyorsanız; Halkbank’tan salma tavukçuluk kredisi teklifi almak için herhangi bir Halkbank şubesine uğrayabilirsiniz. 0850 222 0 400 Numaralı hattan Halkbank Dialog’a da ulaşarak, detaylı bilgi alabilmenizin mümkün olduğunu belirtelim.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.