Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma

Denizbank kredi kartı yapılandırma işlemleri; Birçok tüketicinin aktif kullandığı Denizbank kredi kartlarında zor durumlarda ya da bilinçsiz kullanım sonucunda borcunuz birikmiş olabilir. Bu nedenle biriken borç bakiyenizin, ödenemeyen asgari tutarların veya gecikmeli yapılan ödemelerin kredi notunuzu negatif yönde etkilemesini istemiyorsanız Denizbank kredi kartı yapılandırma hizmetinden faydalanmak için başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi notunuzda eksi kayıtların oluşmasına sebebiyet vermemek adına yapacağınız bu başvurunun sonucunda güncel faiz oranları ve sizin belirlediğiniz vade üzerinden borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz. Buyurun bu imkanı beraber inceleyelim.

Bankanın belirlediği şartları taşıyan kişiler müracaat ederek mevcut kredi kartları ile ilgili borçlarını kolaylıkla taksitlendirebilirler. Denizbank kredi kartı yapılandırma için kurumun belirlediği şartlar ise borçluluk oranının yüksek olmaması, borç bakiyesinin takibe düşmemiş olması ve bankalar arası risk durumunun belirlenen oranda olmasıdır.

Çünkü yapılandırma işleminin asıl amacı canlı kredi kartı borçlarının tahsil edilebilmesidir. Bu amaç doğrultusunda yukarıda sıralanan kriterleri taşıyorsanız, banka hemen güncel faiz oranı üzerinden kartlarınıza dair borçları yapılandırmak isteyecektir.

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kart borçlarınızı taksite böldürmek için Denizbank kredi kartı yapılandırma istediğinizi en yakın banka şubesine giderek bildirmeniz ya da 0850 222 0 800 numaralı telefon bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Şubeler aracılığıyla işlem yaptırmak için kredi kartı borçlarınızın yapılandırılmaya gidilmesini talep ederken kimlik belgenizin ibraz edilmesi ve konuya ilişkin bir dilekçe hazırlanması gereklidir.

Telefon bankacılığını tercih ederseniz sesli yanıt sistemi ile kredi kartı işlemleri menüsüne aktarılmanızı sağlamalısınız. Bu aktarımın ardından ise müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamaları yaparak temsilciye Denizbank kredi kartı yapılandırmasıyla ilgili isteklerinizi iletmelisiniz.

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi

Normal şartlar altında biriken kart borçlarını vatandaşlar, genellikle bankalarca sunulan borç transfer ihtiyaç kredisi ürünüyle kapatmaktaydı. Ancak borç transfer ihtiyaç kredisinde avantajlı faiz oranları yakalayamayan vatandaşlar ise borçlarını düzenli ödeyebilmek adına farklı bir taksitlendirme yöntemi aramaktaydı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu duruma çözüm bulabilmek adına banka ve kredi kartları hakkında değişiklik içeren bir yönetmelik düzenledi. Kart borçlarının yapılandırılma koşullarını kapsayan bu yönetmeliğin yürürlüğe girmesi üzerine Denizbank’ta 60 ay kredi kartı yapılandırma hizmeti vermeye başladı.

Ancak BDDK düzenlemesi “canlı” şeklinde tabir edilebilen kart borç bakiyelerini kapsadığı için takipteki kredili ürünlerin taksitlendirilmesi söz konusu değil. Sadece kanuni bir takibi bulunmayan kredi kartı sahiplerinin borçları, müşterinin istemiş olduğu vadeye ve bankanın çalışma politikası gereğince uygulayacağı faiz oranına göre yapılandırılabilmektedir. Vadede üst limit 72 ay olarak belirlendiği için müşteri 5 yıla kadar sunulan taksit imkanlarını değerlendirme hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

Denizbank’a ait kredi kartınızın borçlarını Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konuyla alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile kredi kartı borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.