Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Denizbank (Bonus) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Denizbank (Bonus) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Denizbank Kredi Kartı Şifresi Oluşturma

Hemen hepimiz en az 1 tane kredi kartı kullanıyoruz. Türkiye’nin bankacılık sektöründe hizmet veren önemli bankalarından birisi olan Denizbank, müşterileri için farklı özelliklerde kredi kartı hizmeti de veriyor. Denizbank kredi kartı sayesinde, banka müşterileri, kredi kartlarını kullanarak diledikleri gibi alışveriş yapabiliyorlar. Ayrıca Denizbank kredi kartı sayesinde kredi kartının limiti dahilinde nakit avans de çekilebiliyor.

Kredi kartı almak için Denizbank bankasını tercih eden kişiler kredi kartı başvurularını gerçekleştirdikten sonra ortalama olarak bir hafta içerisinde kredi kartlarını alırlar. Ancak kredi kartının aktif hale getirilebilmesi ve kullanılabilmesi için kart sahiplerinin kredi kartlarına şifre alması ya da şifre belirlemesi gerekir. Birçok kişi bu konuda hangi yolları izleyeceğini bilmediği için bir süre kredi kartını kullanamıyor ancak Denizbank kredi kartı sahipleri farklı yöntemlerden herhangi birisini tercih ederek kısa sürede kredi kartı şifrelerini belirleyebiliyorlar.

Denizbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır

Denizbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Denizbank Müşteri Temsilcileri Aracılığı İle Kredi Kartı Şifresi Almak

Denizbank kredi kartı sahipleri kredi kartlarını bankadan ya da kurye aracılığı ile teslim aldıktan sonra istedikleri bir zamanda bankanın müşteri temsilcilerini arayarak kredi kartlarını kullanabilmeleri için gerekli olan şifrelerini oluşturabilirler. Birçok bankada olduğu gibi Denizbank bankası müşteri temsilcileri de günün her saati hizmet verdiği için kredi kartı şifresi almak isteyen banka müşterileri günün her saati bankaya müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilirler. Denizbank müşteri hizmetlerini aradığınızda ilk olarak kredi kartı şifre işlemleri alanına bağlanmanız ve bunun için ilgili tuşu tuşlamanız gerekiyor. Bu menüden ise şifre değişikliği alanına giriş yapmanız gerekiyor. Şifre değişikliği için müşteri hizmetleri ile görüşülmesine gerek bulunmuyor. Belirttiğimiz adımları izleyerek şifre değiştirme alanına ulaşabilirsiniz. Bu aşamada sistem sizi şifre belirleyebileceğiniz adıma getirir ve kart şifrenizi iki kez tuşlayarak kredi kartınızın şifresini oluşturabilirsiniz. Kart şifresini oluşturduktan sonra kredi kartınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Birçok kişi müşteri hizmetleri ile kredi kartı şifresi almak istediği zaman şifrelerini direkt olarak müşteri temsilcilerinden alacaklarını düşünmektedir. Ancak hiç bir banka müşterilerinin kart bilgilerini bu şekilde vermemektedir. Bu yüzden gerekli olan kimlik doğrulama işlemleri yapıldıktan sonra kart sahipleri tele sekreter sistemine yönlendirilir ve telesekreter üzerinden kredi kartı şifre oluşturma işlemi gerçekleştirilir. Bu durum özellikle müşteriler açısından kredi kartı güvenliği sağlamak için oldukça önemlidir. Sekreter sistemine ilk olarak şifre girilir ve sonrasında sistem, oluşturulmak istenen şifrenin yeniden girilmesini ister ve iki kez şifre girişinin ardından kredi kartı şifresi güvenli bir şekilde oluşturulmuş olur.

Denizbank SMS Hattı İle Kredi Kartı Şifresi Almak

Denizbank müşterileri kredi kartlarının şifrelerini almak için cep telefonlarını da kullanabiliyor. Cep telefonlarından kısa mesaj atarak kısa sürede Denizbank kredi kartı şifresi alınabiliyor. Kredi kartı sahipleri kart şifrelerini almak için cep telefonlarından SIFRE yazarak, sonrasında boşluk bırakıp oluşturmak istedikleri şifrelerini yazarak ve kartın son dört hanesini belirterek 3280 numaralı kısa mesaj merkezine mesaj attıklarında kısa sürede şifrelerini oluşturmuş olurlar. Ayrıca kısa mesaj ile kredi kartı şifresi almak isteyen kişiler mesaj içeriğinin sonun belirtilen bilgilerin dışında kartın arka kısmında yer alan üç haneli güvenlik numarasını da yazmalıdır. Bu yöntem ile kredi kartı şifresi almayı tercih eden kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu şifre için ilgili mesajın gönderilmesinden sonra banka tarafından gönderilecek olan onay mesajını beklemeleridir. Onay mesajının ardından kredi kartı istenildiği gibi kullanılmaya başlanabilir. Herhangi bir yoğunluk olmadığı durumlarda banka birkaç dakika gibi kısa bir süre içerisinde kredi kartı şifresi almak için gönderilen mesajlara onay vermektedir.

Ancak bu yöntem ile kredi kartı şifresi almak için müşterilerin cep telefonlarının Denizbank sistemine kayıtlı olması gerekiyor. Eğer bu konuda daha önce yapılmış olan bir kayıt yoksa şifre ile kredi kartı şifresi almak isteyen kişiler Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak kısa sürede telefon numaralarını sisteme kayıt ettirebiliyor. Daha önce Denizbank müşterisi olan ve herhangi bir şekilde bankadan kredi çeken ya da kredi kartı alan müşterilerin telefon numaraları zaten otomatik olarak sisteme kayıtlı olacağı için eski müşteriler sorunsuz bir şekilde Denizbank kredi kartı şifresini sistem üzerinden sorunsuz bir şekilde alabiliyor.

Denizbank Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.