Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Denizbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Denizbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Denizbank Kredi Başvuru Sonucu

Denizbank ev sahibi olmak isteyenlere konut kredisi, öğrencilerin eğitim süresince giderlerini karşılayabilmesi adına eğitim kredisi, yeni ya da 2.el bir araba satın almak isteyenlere taşıt kredisi, kişilerin sağlık, evlilik, tatil ve benzeri ihtiyaçları için de tüketici kredisi sunarak krediler konusundaki hizmet ağını geniş tutmaktadır. Bu kredi imkanlarından bir çoğumuz faydalanmaktadır.

Gerek kurumsal gerekse bireysel müşterilerine tüm operasyon birimleriyle finansal işlemlerini yapma olanağını sunmaktadır. Bu nedenle klasik şubeler ya da internet ortamındaki bankacılık kanallarından yararlanarak Denizbank kredilerine başvuru yapan kişi sayısı giderek artmaktadır.

Bu kişiler bankanın başvuruyu incelemesi neticesinde, işleme onay verilirse kredi kullanabilmektedir. Denizbank kredi başvurusunda bulunan kişiler için bu sürecin ne kadar sürdüğünü ve başvurunun nasıl sorgulanabildiğini yazımız içerisinde açıkladık…

Denizbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Denizbank’ın müşterileri için sunmuş olduğu yukarıdaki kredi türlerinden herhangi birini kullanmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Bu başvurunun hangi kanal ile yapıldığı, müracaatın sonuçlanma süresini etkilemektedir.

SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda genellikle 1 iş günü içerisinde sonucunuz cep telefonunuza iletilmektedir. Tabi söz konusu olan süre ihtiyaç kredisi gibi daha az inceleme gerektiren işlemler için geçerlidir. Konut kredilerine yapılan başvurular ise en geç beş gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Denizbank internet bankacılığı ile web’ten kredi çekmek istediğinizde ya da internet şubesi aracılığıyla finansman başvurusunda bulunduğunuzda ise müracaat edilen kredi miktarına göre başvurunun sonuçlanma süresi de değişkenlik göstermektedir.

Küçük meblağdaki başvurular için inceleme daha kısa sürede sona erebilmektedir. Bu süreç içerisinde konut kredisi, ihtiyaç kredi ya da taşıt kredisi başvurularını Denizbank kredi sorgulama yöntemlerini kullanarak takip etmeniz mümkün.

Denizbank Kredi Sorgulama

Başvuruda bulunduğunuz kredi ürününü için 1-5 gün içerisinde sonucu ulaştıran Denizbank, bu süre içerisinde sonucunu öğrenmek isteyen kişilere çeşitli yöntemler sunmaktadır. Tüketicilerin başvuru takibi için yararlanabileceği bankacılık kanalları;

  • Denizbank Şubeleri
  • Telefon Bankacılığı

Şubelerden kredi başvuru takibi yapmak için herhangi bir Denizbank şubesini tercih edebilirsiniz. Bunun için sadece kimlik belgenizi yanınızda götürmeniz yeterli olacaktır.

Telefon bankacılığı sayesinde Denizbank kredi sorgulaması yaptırmak içinse 0850 222 0800 numarasını arayarak hızlı bir şekilde işlem alabilirsiniz. Bu işleminizin güvenilir olabilmesi için müşteri temsilcisine bağlandığınızda, görevlinin tarafınıza yönelteceği güvenlik sorularını doğru bir şekilde yanıtlamalısınız.

Sonrasında bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile yapacağınız görüşme esnasında, kredi sonucu öğrenme talebinizi ileterek işlemlerinizin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Denizbank kredi sorgulama servisini telefon üzerinden ya da web’ten yapmak isteyenler ise bu işlemi henüz online olarak gerçekleştiremediği için bankanın web sitesini ve mobil uygulamasını kullanamıyorlar.

Ancak Denizbank’ın bu konuda online hizmet vermesi üzerine bizlerde yazımızı güncelleyerek, yeni kredi sorgulama servisleri hakkında sizleri bilgilendirmeyi ihmal etmeyeceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.