Kredilog.com

Denizbank 72 Ay Yapılandırma 2018

Denizbank 72 Ay Yapılandırma

Denizbank kredi kartı ve kredileri ile ilgili sadece bir defaya mahsus olmak üzere yapılabilen 72 ay kredi yapılandırma işleminin ayrıntılarını kapsamlı bir şekilde yazımızda anlattık.

Bu yazıda Denizbank 72 ay kredi yapılandırma işleminin nasıl yapıldığını, kredi kartı yapılandırma için nelerin gerektiğini ve gerçekleştirilecek olan bu işlemlerden sonra kart kullanımına dair bilgileri bulabilirsiniz.

Ayrıca yapılandırma yapmak isteyen kişiler için Denizbank güncel kredi faiz oranlarına da yazımızda yer verdik…

Denizbank 72 Ay Yapılandırma

Denizbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen yönetmelik ile birlikte Denizbank’tan aldığınız Bonus kredi kartlarınızı yapılandırabilmeniz mümkün. Söz konusu yönetmeliğe göre ilgili bankaya başvuru yaparak borcunuzu 6 yıl vade ile taksitlendirebilirsiniz.

Ancak bu işlemin gerçekleşebilmesi için zaman geçirmemeniz ve temerrütte düşmeden müracaatta bulunmanız daha faydalı olacaktır. Çünkü mevcutta olan kredi kartı borçlarınız için yapılmasını istediğiniz 72 ay borç yapılandırması, sadece takibe girmemiş olan borç bakiyelerine uygulanabilmektedir.

Eğer borcunuz takibe girmemişse Denizbank şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onay alması durumunda ise kartınıza ait borçlar eşit taksitler halinde bölünerek yeni bir ödeme planı oluşturulur ve kredi kartınız kullanıma kapatılır.

Denizbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Denizbank 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunup bulunmamaya karar veremediyseniz, bu konuda size yardımcı olacak olan en büyük etken bankanın güncel faiz oranlarıdır.

Çünkü geçmişte kullanmış olduğunuz krediyi, yeniden taksitlendirmek istediğinizde geri ödeme tutarınızı büyük ölçüde şuan ki faiz oranları etkileyecektir.

Bu nedenle özellikle konut kredisi gibi uzun bir vade sürecini kapsayan kredi türlerinde güncel oranlara çok dikkat etmelisiniz.

Denizbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunacaklar için güncel faiz oranının yapılması talep edilen vadeye göre değiştiğini ve % 0,99 ile % 1,23 arasında bir faizin uygulandığını belirtelim.

Denizbank 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Her bankada olduğu gibi Denizbank’ta müşterilerine kredi ürünleri kullandırarak, nakit gereksinimlerini daha kolay karşılayabilmelerini hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda talep eden müşterilerine çeşitli krediler kullandıran banka, kişilerin taksitlerini yatıramaması durumunda yapılandırma imkânı sunarak borcu tahsil etmek ister.

Kişiler ise yatıramadıkları taksit tutarları yüzünden icarlık olma, kredi notunu düşürme gibi olumsuz olaylarla karşılaşmak istemez ve mevcut borçların yeni faiz oranı üzerinden yapılandırılmasını talep eder.

Karşılıklı olarak belirlenen vade ve faiz oranlarının belirtildiği sözleşme imzalanarak, Denizbank 72 ay kredi yapılandırma işlemi uygulanabilir. İşlem kısaca başvuru, inceleme ve kullandırma süreçlerinden geçilerek yapılmaktadır.

Bu nedenle inceleme sürecinde bankanın çalışma politikasına aykırı bir durumunuz söz konusu ise başvurunuz red cevabı verilebilir.

Yeni düzenlemenin kapsamında red cevaplarına ilişkin bir yaptırım bulunmadığı için Denizbank müşterisinin yapılandırma talebini kabul etmeme hakkına sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.