Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Çeyiz Kredisi Veren Bankalar

Çeyiz Kredisi Veren Bankalar

Çeyiz Kredisi

Evlenecek kişilere bankaların sunduğu kredi imkânlarına bir yenisi daha eklendi. Son derece avantajlı ve değişik kampanya detaylarından oluşan çeyiz kredisi için bazı şartlar ve belgeler istenmektedir. Yazımız içerisinde kimlere çeyiz kredisi verildiğini açıklarken, istenilen belge ve şartları da listeledik. Bu keyifli zamanınızda sizlere yardımcı olmak mutluluk verici!

Bankalar, evlenmek amacıyla kredi başvurusunda bulunan kişilere sunabilmek için çeşitli ürünler oluşturmakta. Evlilik tarihinin yaklaşmasıyla birlikte çeyiz hazırları için finansman arayan müşterilere özel hazırlanan kredi ürününe çeyiz kredisi denilmektedir.

Çeyiziniz ile ilgili her türlü harcamalarını bu üründen yararlanarak karşılayabilirsiniz. Bu şekilde hem evlilik için bütçenizi zorlamamış olursunuz, hem de çeyiz masraflarınız için finansman edinmiş olursunuz.

Ayrıca Bakınız: Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Çeyiz Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Çeyiz kredisi başvurusunda istenebilecek olan belgeler, tüm ihtiyaç kredisi çeşitlerinde talep edilen belgeler ile hemen hemen aynı diyebiliriz. Kimlik belgeniz ve gelir belgeniz ile başvuruda bulunmanız olağandır.

Şubede tarafınızdan adınıza düzenlenmiş bir fatura belgesi ya da gerekli görülmesi halinde daha değişik evraklar istenebilir. Çeyiz kredisi için önemli olan başvuru şartlarının sağlanabiliyor olmasıdır. Çünkü bu kredi ürününden herkesin yararlanması söz konusu değildir.

Son derece kapsamlı bir ürün olan çeyiz kredisi için ilk şart 18-24 yaş aralığında olunmasıdır. Başvuru sahibinin Türk vatandaşı ya da 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28. maddesi kapsamında olması ve daha önce evlilik yapmamış olması gereklidir. Bankalar mavi kart sahipleri için de çeyiz hesabı açılmasına imkan tanımaktadır. Mavi kartı olan bireylerde bu hesap türünden faydalanabilirler.

Çeyiz Kredisi Veren 5 Banka

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan birçoğu evlilik düşünen kişilere çeyiz kredisi kullandırmaktadır. Bu bankalar arasından en çok tercih edilen 5 bankayı ve ürünlerinin özelliklerini sizler için sıraladık…

Ziraat Bankası Çeyiz Kredisi

Ziraat Bankası devlet destekli çeyiz hesabı açtırmak isteyenlere belirli koşullar çerçevesinde hizmet vermektedir. Bu koşullar 27 yaşını doldurmadan önce ilk evliliğin yapılacak olması, evlilik tarihinden itibaren 6 ay süre içerisinde belgelerle birlikte başvuru yapılması, evlenme tarihinden önce olmak suretiyle minimum 3 yıl boyunca düzenli birikim yapılması, ülke vatandaşı olunması ya da 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu kapsamında olunmasıdır.

Birikim yapılan ödemeye göre verilecek olan devlet katkısı değişmekte olup, evlilik tarihi itibariyle ilgili hesaptaki birikimlerin yüzde 20’sini geçemeyeceği bildirilmektedir. Hesap TL cinsinden açılabilir ancak ortak hesap olarak açılamaz.

Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank Çeyiz Kredisi

TC vatandaşı olan gerçek kişiler ile mavi kart sahiplerinin yararlanabileceği Vakıfbank çeyiz kredisi ürününden sadece 24 yaşını doldurmamış kişiler yararlanabilmektedir. 18 ile 24 yaş aralığında olan bireylerin hesap açılışı için daha önce evlilik yapmamış olması şartı aranmaktadır.

18 yaşından küçük kişiler yerine ise veli ya da vasisi tarafından hesap açtırılabilir. Evlenmeyi planlayan çiftler birbirinden ayrı bir şekilde hesap açtırarak avantajlardan ayrı ayrı yararlanabilirler. En az 3 yıl vadeli olarak TL cinsinden hesap açılışı mümkündür. Vakıfbank çeyiz kredisi için uygulanan faiz tahakkukları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler şubeye başvurabilirler.

Başvuru için tıklayın.

Halkbank Çeyiz Kredisi

İhtiyaçları için bugünden birikim yapmayı planlayan ve evlilik tarihi geldiğinde yüzde 20’ye varan devlet katkısıyla birikimlerini arttırmak isteyenler Halkbank çeyiz kredisi ürünü için başvuruda bulunabilirler. Bankanın yurtiçi şubelerinden ülke vatandaşları ile mavi kart sahibi olan vatandaşlar TL cinsinden hesap açtırabilirler.

18-24 yaş aralığı altında kalan bireyler veli/yasal vasi sayesinde başvuruda bulunabilirler. Başvuruda bulunan müşteriler aylık ya da 3 aylık ödeme planına göre düzenli ödeme yapılabilirler. Ayrıca kişilerin bir yıllık dönem içerisinde, ödeme planı 3 aylık ise 1 defa, ödeme planı aylık ise 3 defa ödeme yapmama hakkı mevcut.

İş Bankası Çeyiz Kredisi

İş Bankası çeyiz kredisi modeli ile sunulan avantajlardan yararlanmak isteyenler, ilgili kanun ve yönetmelik kapsamında aranan şartlara uygunluk sağlıyorlarsa başvuruda bulunabilirler. Bankanın istediği belgeler ile şartlar, diğer bankaların prosedürleriyle hemen hemen aynı.

36 aydan daha az süreyle birikim yapılması durumunda devletin sağladığı katkıdan yararlanılamaz. İş Bankası çeyiz kredisi için ilk yıl uygulanacak olan faiz oranı ise yüzde 10’dur. 60 ay ve üzeri için çeyiz hesabındaki birikim tutarının ise yüzde 20 ile çarpılması sonucunda müşteri ödemesini alır.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Çeyiz Kredisi

Çeyiz hazırlıklarına, hazırlıksız yakalanmak istemeyenlere özel oluşturulan Garanti Bankası çeyiz kredisi hesabı kullanıcıların evlilik yükünü hafifletmektedir. Üstelik bankanın bu ürünü için sadece vadesiz hesaplardan değil, kredi kartlarından da düzenli ödeme talimatı verilebiliyor.

Sadece kişiler ortak hesap açtıramıyor ve TL harici bir para birimi üzerinden hesap açılışı sağlanamıyor. Garanti Bankası çeyiz hesabı açtırırken aylık ya da 3 aylık vade seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz bu ödeme dönemini sonradan değiştiremeyeceğinizi unutmayınız.

Başvuru için tıklayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.