Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Çevre Dostu Coinler Hangileri ve Çevre Dostu Coinlerin Geleceği Ne Olur?

Çevre Dostu Coinler Hangileri ve Çevre Dostu Coinlerin Geleceği Ne Olur?

Çevre dostu coinler hangileri, Çevre dostu coinlerin geleceği; Kripto para piyasalarının özellikle pandeminin etkisiyle hızla hareketlenmesi ve her geçen gün yeni yatırımcıların aralarına katılmasıyla çığ gibi büyümeye devam ediyor. Özellikle kripto para madenciliğinin hızla artmasıyla birlikte dünyayı çeşitli sorunların beklediğini belirten uzmanlar, eğer madencilik faaliyetleri bu hızla artmaya devam etmesi durumunda en büyük sorunun enerji tüketimi olacağını belirtiyor.

Bu yazımızda Yeşil enerji nedir? Çevre dostu coinler nelerdir? Yeşil enerjiye yönelik yatırımlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Yeşil Enerji Nedir?

Yeşil enerji nedir? sorusu özellikle kripto para borsalarının toplantısı sonucunda alınan kararlar dolayısıyla araştırılan konuların başında gelmektedir.

Yeşil enerji; dünya üzerindeki enerji üretiminin doğaya zarar vermeden tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen bir enerji türüdür. Peki ya yeşil enerjinin kripto para piyasası ile ne alakası var? açıklayalım.

Son yıllarda kripto para piyasalarının ve kripto para madenciliğinin hızla büyümesi sonucu daha önce ihtiyaç duyulmayan bir şekilde enerji ihtiyacı doğmuştur. Özellikle yapılan araştırmalar sonucunun karbon ayak izleri sayısının artmasının belirlenmesinin ardından ciddi bir şekilde dünya enerji piyasasını tehdit eden bir hale dönüşmüştür.

Özellikle kripto para madenciliğinin yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan ekipmanlar göz önünde bulundurulduğunda hem çip krizi gündeme geldi hem de madencilik esnasında tüketilen enerjinin giderek artan bir hal alması dünya enerji piyasalarını endişelendirmiş durumdadır.

Bu kapsamda enerji krizinin içinden çıkılamayacak bir hal almadan önce önlem almaya çalışan şirketler yatırımlarını yeşil enerji probleminin çözümünde kullanmaya daha şimdiden başlamışlardır. Çevre dostu coinler hangileri? Çevre dostu coinleri almak karlı mı? gelin birlikte inceleyelim.

Ayrıca eğer Coinbase Video İzleyerek Para Kazan – Bedava Kripto Kazan etkinliğinden haberdar değilseniz ve Ethereum ( ETH ) Nedir? Ethereum Geleceği Nedir? 2022 Sonu Tahminleri Nelerdir? hakkında neler konuşulduğunu merak ediyorsanız ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Çevre Dostu Coinler Hangileri?

Kripto yatırımlarının ve madenciliğin devasa boyutlara ulaştığı bu dönemlerde yeşil enerji büyük bir tehdit oluşturmuş durumdadır. Özellikle Çin enerji üretiminin 2/3’den fazlasını kömür madenlerinden karşıladığı ve Çin’in kripto para madenciliğinin başkenti olduğu düşünülürse ihtiyaç duyulan bu enerji dünyayı ciddi bir biçimde tehdit etmekte ve bu enerjinin karşılanması için çevreye verilen zarar ciddi boyutlara ulaşmaktadır.

Tek bir Bitcoin işleminin tamamlanması 1.544 kWh enerjiye veya ortalama bir ABD hanesi için yaklaşık 53 günlük güce denk geliyor. Buna bağlı olarak ABD, yenilenebilir enerji üretimini doğrulamak için blok zincir tabanlı bir uygulamayı denerken; İngiltere de block zincir platformuyla çevre dostu enerji alışverişi üzerinde çalışıyor.

Hedef olarak 2030 yılına kadar coinlerin ihtiyaç duyduğu enerjinin yenilenebilir bir enerji türlerinden elde edilmesi belirlenmiştir. Yani 2030 yılına kadar yeşil enerji alanındaki yatırımlar ciddi bir miktarda artacağı ve dünyanın karşı karşıya olduğu bu tehdit ile bu şekilde baş edileceği daha şimdiden herkes tarafından kabul görmüştür.

Çevre Dostu Coinler Neler?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden dolayı yeşil enerji üretimi coin piyasası için vazgeçilemez bir öncelik haline gelmiştir. Dolayısıyla Çevre dostu coinler hangileri? sorusunun cevabı büyük bir önem taşımaktadır. Peki nedir Çevre dostu coinler hangileri? gelin birlikte inceleyelim.

Solar Coin; Solar coin temel amacı insanları güneş enerjisi üretmeye teşvik etmektir. Güneş enerjisi üzerinden üretim yapanlar için her MWsaat üretime ulaşan şahıslar için 1Solarcoin verilmesiyle yeşil enerji üretimi desteklenmekte ve önümüzdeki yıllar içerisinde enerji üretiminin tamamen yenilenebilir enerji türleri üzerinden üretilmesi amaçlanmaktadır.

Power Ledger(POWR); Yeşil enerji üzerine projeleri olan şirket, akıllı enerji sistemleri ile her evi, yenilenebilir enerji ile kendi kendini çalıştırabilecek hale getirmek istiyor. Aynı zamanda elektrikli arabalar için yazılım üretiyorlar ve geçtiğimiz günlerde Tesla ile yenilenebilir enerjiler üzerine bir toplantı yaptığı bilinmektedir.

Ripple(XRP); Blockchain tabanlı bir ödeme sistemi olan Ripple zaten çok düşük miktarda enerji tüketimi yapmasıyla bilinen bir coin. Ancak çok az enerji tüketmesine rağmen  Nelnet Renewable Energy ile birlikte 44 milyon dolarlık ortak bir yatırım yaptıklarını duyurdu.yatırımın amacı daha istikrarlı bir enerji geleceği inşa etmek için güneş enerjisi projelerine fon sağlamak.

Nano; Her hesaba özel blockchain uygulayan Nano’da her hesabın kendine özel bir Blockchain’i bulunur ve bu Blockchain’ler daha büyük, çevrimsiz bir ağı oluşturur. Ayrıca madencilikte çok düşük enerji isteyen coin olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir.

Stellar; kurucusundan birisi Ripple kurucularındandır. Enerjiye verdiği önemle tanınmakta olan kurucu ortak ilerleyen zamanlarda enerji yatırım gerçekleştirmesi beklenmektedir.

EOS;  üzerinde geliştirilecek merkezsiz uygulamalar; hesaplar, kimlik doğrulama, veri tabanları, asenkron iletişim ve uygulama programlama gibi birçok olanaktan faydalanabiliyor. EOS gerçek dünya için tasarlanmış bir blockchain platformudur.

TRON; Dijital eğlence sektörü odaklı bu kripto para projesi özellikle geçtiğimiz yıllarda Justin Sun’ın BitTorrent ve DLive gibi platformları satın alması ile adından sıkça söz ettirdi. Tron da aynı Ethereum gibi akıllı kontratlara ve merkeziyetsiz uygulamalara ev sahipliği yapmakta. Hatta Tron’un bu konuda Ethereum’a rakip olmaya çalıştığı da biliniyor.

Tezos; Merkezi olmayan uygulamaları (DApps) ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir platformdur. Tezos kullanıcıları protokolün gelişimine katkı sunabiliyorlar ve teşvik ödülleri kazanabiliyorlar.

Çevre Dostu Coinleri Almak Karlı mı?

Yatırımcılar tarafından merak edilen ve ciddi araştırmalar yapılan konulardan biri olan çevre dostu coinleri almak karlı mı? sorusuna cevap vermek kripto para piyasasında oldukça güç olmaktadır. Ancak önüne geçilemeyen ancak bu konuda ciddi yatırımlar yapılan kripto paraların ve madenciliğin tükettiği enerjinin %100 oranında yenilenebilir enerji türlerinden karşılanması amaçlanmaktadır. Şirketler hedef olarak 2030 yılını işaret etse de enerjiye olan ihtiyaç sürekli olarak artacağını düşünmekteyiz. Dolayısıyla yeşil enerji coinlerine yatırım yapmak gelecek vaat eden bir yatırım olabilir.

Bununla birlikte son zamanlarda teknoloji dünyasında adından sıklıkla söz ettiren ve geleceğin dünyası olarak nitelendirilen Metaverse Arazisi Satın Alma işlemleri çoktan başlamış durumda. Bu sanal dünyada yerini ayırtmak isteyen birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılan konu olan Metaverse arazisi satın alma işlemleri hakkında detaylı bilgi için yazımızı ziyaret edebilir ve ayrıca En İyi 10 Metaverse Coin Projesi Hangisi diye merak ediyorsanız detayları bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: kredilog.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kredilog.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kredilog.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada yer alan bilgiler tamamen bilgi amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırımcının risk algısı kendisine göre değişmekte olup tamamen kendi risk algınıza göre hareket etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.