Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Cep Telefonu Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Cep Telefonu Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Cep telefonları, bilindiği gibi kredi kartına taksitle verilmeyen teknolojik cihazların başında geliyor. Geçtiğimiz yıllarda gelen yasa ile birlikte artık cep telefonlarının kredi kartına taksitle alımına yasak getirilmiş ve böylece teknoloji marketleri yeni alternatifler bulma telaşesine girmişti. Bu telaşe yakın zamanda meyvelerini verirken her teknoloji mağazası kendi ile anlaşmalı bir banka sayesinde, daha rahat alışveriş imkanı sunmaya başladı. Buna göre, her banka anlaşmalı teknoloji marketleri ile kredi anlaşması yaparak müşterilerine “kredi alma” imkanı sundu, hem de anında!

Müşteriler bu krediyi bankalardan saat kaç olursa olsun dakikalar içerisinde çekip, teknolojik ürünler edinebiliyorlardı; hem de taksitle. Cep telefonu alabilmek için kredi notu kaç olmalı sorusu da, bu alternatif yöntemle birlikte elbette yaygınlaştı zira pek çok insan kredisini; teknoloji marketlerinden kredi notu düşük olduğu için alamayabiliyor ve hayalleri suya düşebiliyordu. Bu konuyu sizler için araştırdık; keyifli okumalar dileriz.

Cep Telefonu Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Belli periyotlarla tüm kullanıcılar için güncellenen bir not olan ve merkez bankası tarafından verilen kredi notları, bankacılık profilinizin en önemli notunu oluşturuyor. Kredi notu sayesinde kredinizi kullanabiliyor yahut olumsuz yanıtlar alabiliyorsunuz. Cep telefonu alabilmek için ise kredi notunuz en az 700 ve üzeri olmak durumunda. 700 ve Üzerindeki kredi notu puanları, tarafınıza “ufak çapta kredi kullanabilir” niteliğini sağlıyor ve siz de bu sayede rahatlıkla cep telefonlarınızı teknoloji marketlerinden alabiliyorsunuz. Kredi notu 700 puan ve üzerinde olan herkesin taksitli cep telefonu alabileceği bir bankacılık sisteminde kredi notu 700 altında olan müşteriler ise kara listenin sınırında anlamını taşıyorlar.

Kredi notunuz 700-900 arasındaysa muhtemelen orta segment tipindeki her türlü Android ve iPhone cihazını alabilir hale gelirsiniz. Örneğin, iPhone’un son versiyonu iPhone 7 ise banka size iPhone 6 alacak kadar kredi sağlayabilecektir; ancak kredi notunuz 900 puanın da üzerindeyse muhtemelen yüksek segmentli telefonların da alınabileceği bir sınıfa girmiş olursunuz. Dolayısıyla, dilediğiniz akıllı cihazı kredi notunuz sayesinde taksitli, düşük faizli alabilmeniz mümkün olur. Eğer kredi notunuz epey yüksekse; bazı bankalar, teknoloji marketlerindeki kullanımınızın üzerinde bir krediyi bile sizlere teklif edebilirler.

Kredi Notum 700 Puanın Altında, Ne Yapmalıyım?

Kredi notunuz 700 puanın altındaysa, büyük ihtimalle sadece teknoloji marketlerinde kredi ile cep telefonu değil; herhangi bir kredi ürününü de alamazsınız. Bu şartlar altında yapmanız gereken tek şey, kredi notunuzu bir şekilde yükseltmek olmalıdır. Düzenli ödemeler yaparak, gecikmiş ödemelerinizi kapatarak, kara listenin sınırındaki bu kredi notu puanınızı yukarıya çekebilir ve yakın zamanda kredi alabilecek puana kavuşabilirsiniz. Kredi notunuzu 700 puanın altında bırakmak ise gün geçtikçe daha riskli bir konumda kalmanıza sebebiyet verebilir. Büyük ihtimalle gecikmiş ödemelerinizi daha da geciktirmeniz ve ödemeleri aksatmanız halinde, bu puan kara liste sınırından “kara liste” kümesine geçiş yapacaktır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.