Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Çalışmayan Biri Kredi Kartı Alabilir mi?

Çalışmayan Biri Kredi Kartı Alabilir mi?

Kredi kartları, sağladığı kolaylıklar ve cazip kampanyaları ile hayatımızın kolaylaşmasında büyük etken olmuş durumda. İnternet üzerinden alışveriş, aldığımız ürünleri taksitlendirebilme ve bütçenize göre ödeme imkanları sağlaması kredi kartlarını hayatımızın vazgeçilmezi haline getirdi.

İçeriğimizde Neler Var?

Çalışmayan Kişiye Kredi Kartı

Kredi kartı veren bankalar gün geçtikçe daha fazla koşul aramakta ve daha fazla koşulu değerlendirmektedir. Çalışmayan birinin bir bankaya gittiğinde kredi kartı alması bazı şartlarda mümkündür ancak banka yine de bu kişilere karşı olabildiğince temkinli davranmaktadır.

Banka kişinin borcunun ödeyeceğine kanaat getirirse kredi kartı verebilir. Kira geliri ya da herhangi bir işten elde ettiği gelir belgelendiğinde banka kişiye kredi kartı verir.

Banka kartınız olan bankaya kredi kartı başvurusu yapmanız çok daha akıllıca bir hareket olacaktır. Hesabınızda aktif bir para döngüsü mevcutsa banka SGK güvenceniz olmadan da kredi kartı almanızı sağlayabilir.

Çalışmayan biri kredi kartı alabilir mi

Çalışmayan birinin kredi kartı alabilme şartları?

Sosyal güvencesi olmayan kişilere de kredi kartı verilebilir. Garanti kredi kartı verilir diyemesek de bazı şartları sağlayan kişiler kredi kartı alabilmektedir.

  • Kişinin banka hesabına bakılır,
  • Daha önce kredi kartı var mıydı ve ödemesini düzenli yaptı mı araştırılır,
  • Belgeleyebileceği herhangi bir geliri var mı bakılır,
  • Kredi notu dikkate alınır,
  • Bankada hesabı varsa bu hesabın ne derece aktif olduğuna dikkat edilir

Tüm bu konulara dikkat edildikten sonra uygun görülmesi halinde kişilerin kredi kartı alması mümkün olmaktadır. Birçok öğrencinin kredi kartı alabildiği bu dönemde kişilerin gelirinden çok ödeme güveni vermesi ve geçmişinde borç düzensizliği olmaması önem arz etmektedir.

Kredi Kartı Almak için Gereken Evraklar ve Şartlar > TIKLAYIN

Kredi Kartı Alamıyorum, Ne Yapmalıyım? > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.