Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Belediyelerden Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yaparım?

Son dönemde ön plana çıkan ve birçok öğrencimizin eğitim hayatına büyük katkı sağlayan ücretsiz tablet dağıtımı belediyeler tarafından da sağlanıyor. Belediyelerden ücretsiz tablet nasıl alınır? Belediyelerin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu ve doldurma işlemlerine dair en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Belediyelerden Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yaparım?

Ülkemizde bir çok belediye tarafından başlatılan projeler ile tableti olmayan öğrencilere yardımlar sağlanıyor. Belediyeler tarafından yapılan yardımlar sayesinde, bugüne kadar ücretsiz olarak 500 bine yakın tablet dağıtımı yapıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Bilecik, Kayseri, Samsun, Adana, Sivas, Antalya gibi birçok büyük şehirde ve ilçe belediyelerinde tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Evlerinde bilgisayar, tablet veya elektronik cihazı olmayan ihtiyaç sahibi birçok öğrenci bu sayede eğitimlerine kolaylıkla erişim sağlayabildi. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda belediyelerden ücretsiz tablet başvurusuna dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Yapan Belediyeler

Pandemi sürecinde, ihtiyaç sahibi olan öğrencilerin uzaktan eğitim sistemine katılabilmesi ve derslerinden geri kalmaması için 500.000 adetten fazla ücretsiz tablet yardımı sağlandı. Öğrenciler için ücretsiz tablet desteği sağlayan Belediyeler ve Milli Eğitim Müdürlüklerinden bazılar:

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • Bozüyük Belediyesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi
 • Tuzla Belediyesi (Askıda Tablet Kampanyası)
 • Beşiktaş Belediyesi (Askıda Tablet Kampanyası)
 • Esenler Belediyesi (Tabletsiz Çocuk Kalmasın Projesi)
 • Bağcılar Belediyesi
 • Yeşilyurt Belediyesi
 • Kadıköy Belediyesi
 • Adana Büyükşehir Belediyesi
 • Arnavutköy Belediyesi
 • Çaldıran Belediyesi
 • Sivas Büyükşehir Belediyesi
 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi
 • Konyaaltı Belediyesi
 • Nilüfer Belediyesi
 • Döşemealtı Belediyesi
 • Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
 • Baykar Genel Müdürü (MEB ile birlikte) öğrenciler için ücretsiz tablet yardımı sağlamışlardır.

Tuzla Belediyesi Askıda Tablet Kampanyası

Tuzla Belediye, elektronik cihaza ihtiyacı olan öğrenciler için “Askıda Tablet” kampanyasını başlattı. Kampanya başlangıcından itibaren, Tuzla’da ikamet eden 1276 öğrenciye tablet yardımı sağlandı ve sağlanmaya devam ediyor.

Sizlerde isterseniz ihtiyaç sahibi öğrenciler için Tuzla Belediyesine 2. el tabletinizi bırakabilir veya ihtiyaç sahibi iseniz belediyeye başvurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Askıda Tablet” yardımı için:

 • Askıda Tablet başvurusu alınır: Eğitim hayatında tablet bilgisayara ihtiyaç duyan öğrenci adına aileler başvuru yapar.
 • Yardımsever başvurusu alınır: Öğrencilerin eğitim sürecinde destek olmak isteyen yardımsever kişiler, belediyeye giderek bağış yapmak için başvuru yapar.
 • Birimler tarafından inceleme: Öğrenci ve yardımseverin bilgileri, belediye birimlerince incelenir ve onaylanır.
 • Tablet desteğinin sağlanması: İnceleme sonucu onay verilen öğrencilere yardımseverin Askıdaki Tableti ulaştırılır.

Kimler başvurabilir?

 • Askıda Tablet kampanyasına Tuzla’da ikamet eden,
 • İhtiyaç sahibi ve
 • Uzaktan eğitim sürecinde zorluk öğrenciler ücretsiz olarak tablet bilgisayar ile eğitime katılmak için başvurabilir ve bu öğrencilere destek olmak isteyen yardımsever kişiler “Askıda Tablet” bırakmak amacıyla başvuru yapabilir.

Beşiktaş Belediyesi Askıda Tablet Kampanyası

Beşiktaş Belediyesi, halk sağlığını ilgilendiren doğal afetler ve pandemi sürecinde, sosyal yardımlaşma ve dayanışma kampanyalarına bir yenisi daha ekledi. Uzaktan eğitim sürecinin başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin evinde eğitim için kullanılacak televizyon, bilgisayar ve tablet gibi cihazların eksikliğini gidermek öğrencilerin eğitimlerine destek olmak için “Askıda Tablet-Bigisyar-TV” kampanyası başlatıldı ve devam ediyor.

“Askıda Tablet-Bilgisayar-TV” kampanyasında, bu zamana kadar 25 adet bilgisayar, 217 adet tablet ve 17 adet televizyon yardımı sağlandı.

Nasıl Katılırım?

 • İhtiyaç Sahibi Aile Başvurusu için > TIKLAYIN
 • Tablet Yardımı Yapmak için > TIKLAYIN
 • Belediyeye ulaşan ve sisteme dahil olan talep ve bağışı inceleyerek kampanya için uygunluğunu teyit edilir. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine, doğru ve uygun cihazlar ulaştırılır.
 • Belediyeye ulaşan uygun cihazlar, gerekli incelemeler ve bakımları yapılarak başvuruda bulunan öğrencilere ulaştırılıyor.
Beşiktaş Belediyesi Askıda Tablet Kampanyası

Beşiktaş Belediyesi Askıda Tablet Kampanyası

Askıda” kampanyasına kimler başvurabilir?

 1. Beşiktaş’ta yaşayan
 2. Eğitim sürecinde güçlük yaşayan,
 3. Gerekli cihazlardan yoksun ve ihtiyaç sahibi öğrenciler ve aileleri başvuruda bulabilir.

Not: Yardımda bulunmak ve cihaz bağışlamak için Beşiktaş’ta oturma şartı aranmaz ancak kurumumuzun erişimine uygun olması şartı aranıyor.

Kadıköy Belediyesi Ücretsiz Tablet Yardımı

“Sen de katıl geleceği birlikte kuralım” sloganıyla başlayan ve “Bir Bilgisayar Bir Gelecek” mottosuyla başlatılan kampanyaya Yurtiçi Kargo’da destek oluyor. Türkiye’nin dört bir yanından, evindeki çalışır durumdaki tableti veya bilgisayarı bağışlamak isteyen vatandaşlar, tablet veya bilgisayarlarını ambalajlayarak en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim ederek kampanyaya destek olabilirler. Bu kampanya ile belediyeye bağışlanan sıfır veya ikinci el tablet ve bilgisayarlar, Belediye tarafından yapılan inceleme ile ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilere ulaştırılıyor. 444 55 22 numarasını arayarak veya Kadıköy Belediyesine direkt olarak ulaşarak ücretsiz tablet ve bilgisayar başvurusu yapmak için, Belediye Halkla İlişkiler Saha Birimine ulaşabilirsiniz. Yardım başvuruları alınmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Tablet Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ücretsiz tablet yardımı başvurusu yaparak bu destekten yararlanmak isteyen ailelerin ilk önce ihtiyaç sahibi olup olmadıkları incelenip ilgili birimler tarafından onay verildikten sonra yardım yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ücretsiz tablet başvurusu yapacak olan kişilerin, başvuru yapması için ön şart İstanbul’da ikamet ediyor olmalarıdır. Sonrasında ise maddi durumlarını gösteren belge ile müracaat ederek, ailenin ihtiyaç sahibi olup oladığı tespit edilir ve ona göre yardım sağlanıyor. Bugüne kadar yaklaşık olarak 40.000’den fazla ihtiyaç sahibi öğrenciyi tablet bilgisayar ile buluşturan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şu an için yeni başvuru almıyor.

Bozüyük Belediyesi Ücretsiz Tablet Yardımı

Bilecik’in Bozüyük İlçe Belediyesi, öğrencilerimizin uzaktan eğitimde ihtiyaç duydukları ve sonraki dönem için de her zaman yanlarında olacak tabletleri ücretsiz olarak dağıtan belediyeler arasında yer alıyor. “Geleceğimize Umut Dağıtıyoruz” sloganıyla hareken eden Bozüyük Belediyesi, Bozüyük’teki tüm okullarda okuyan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık 500 adet tablet bilgisayar yardımı sağladı. Bozüyük Belediyesi, şu an için tablet dağıtımı askıya aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Tablet Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilerin, eğitim sürecinde yanında olduklarını göstermek ve eğitimlerine destek vermek amacıyla günümüze kadar 3 binden fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar yardımı gerçekleştirdi. Şu an için Belediye, ücretsiz tablet başvurusu kampanyasını durdurma kararı aldı.

Konyaaltı Belediyesi Ücretsiz Tablet Yardımı

Antalya Konyaaltı Belediyesi, eğitim sürecinde önemli bir sorun haline gelen elektronik cihaz konusu, ekonomik sebeplerden dolayı her evde cihaz olmadığı ve bazı öğrencilerin bu süreçte desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilerek belediyeye ulaşan talepleri imkanlar doğrultusunda karşılandı ve pek çok ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet yardımı yapıldı. Şu an için Konyaaltı Belediyesi, ücretsiz tablet başvurusunu site üzerinde kapattı.

Ayrıca bakınız:

Devletten 850 TL Okul Yardımı almak için > TIKLAYIN

Öğrenciye Geri Ödemesiz Burs Başvurusu yapmak için > TIKLAYIN

Belediye Yardım Başvurusu yapmak için > TIKLAYIN

İhtiyaç Sahiplerine Maddi Yardımlar – Tüm Yardımlar için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.