Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Bankaların Güncel Günlük Para Çekme Limitleri

Bankaların Güncel Günlük Para Çekme Limitleri

Bankalar da gelişen teknolojiye uyum sağlayarak şubelerden para çekmemize çoğu zaman gerek bırakmıyor. ATM’ler, her banka kartının / kredi kartının markasını ve ödeme sistemini destekliyorlar. Eğer, etrafınızda bankanızın ATM’si mevcut değilse, başka bir bankanın ATM’sinden bile para çekmeniz mümkün oluyor. Elbette, bir komisyon dahilinde çekebildiğiniz bu para, bankanızın ATM’sinden olursa, komisyonsuz çekilebiliyor.

Ancak özellikle banka hesaplarında ve banka kartlarında günlük çekim limitleri muhakkak bulunuyor. Her müşteri grubuna özel olarak belirlenen bu günlük para çekme limitleri hakkında detaylı bilgiyi, yazımızda bulabilir; çoğu bankanın günlük limitlerini de yine yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Devlet Destekleri | Hibeler | BankalarGünlük para çekme limiti, bankalar tarafından, banka hesabınızın limitlendirme kategorilerinden biridir. Günlük olarak ne kadar para çekebileceğinize karar veren bankalar, bu miktar dışındaki çekimler için müşteri hizmetlerini aramanızı ve komisyon dahilinde yükseltmenin mümkün olacağını belirtirler. Örneğin bir banka, banka hesabınız içerisinden günlük maksimum 2000 TL çekebileceğiniz şartını; banka hesabınızı açarken koyduysa ve sizin bir anda 3000 TL çekebilmeniz gerektiyse, bunun için bankanızı aramalı ve ek bir komisyon ödeyerek limitinizi arttırmalısınız. Aksi durumda, 2000 TL ile sınırlı bir günlük limitiniz mevcut olacaktır ve kalan 1000 TL’yi çekmek için bir sonraki günü beklemek durumunda kalırsınız.

Tüm Bankaların Para Çekme Limitleri

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Her banka, banka hesabınıza dair günlük para çekme limitlerini sunar ve siz bunlara bakmaksızın banka hesabınızı, en yakınınızdaki bankaya göre açarsınız; oysa, bir bankanın günlük para çekme limitlerinin yüksek olması, her zaman işinize gelebilecek bir etmendir. Aşağıda, sizler için bankaların günlük para çekme limitleri hakkında bilgi verdik. Siz de, konumunuza en yakın olanı değil, para çekme limiti en yüksek olanı kullanırsanız, büyük meblağlardaki yatırım ve çekim işlemlerinizde sorun yaşamazsınız.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası hesabınızdan, ATM’ler yahut şubeler fark etmeksizin günlük çekim limiti maksimum 2000 TL’dir. Bu miktarı yükseltebilmeniz, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramak kaydıyla mümkündür ve yüksek miktarın çekimi esnasında ufak bir komisyon ödemeye de razı olmak durumunda kalırsınız.

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Türkiye İş Bankası’nda bir hesabınız mevcutsa, ATM yahut şube fark etmeksizin, hesabınızdan günlük maksimum 2000 TL çekebilirsiniz. Bu limit genelde emekli hesaplarında daha yüksek, öğrenci hesaplarında ise aidat alınmadığından daha düşük olabilir. Günlük para çekme limitinizi arttırmak için İş Bankası şubelerine uğrayabilir yahut İş Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Garanti Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankası içerisinde bir banka hesabınız varsa, banka hesabınızdan günlük maksimum 2500 TL çekebilirsiniz. Limit yükseltmek için Garanti Bankası şubesi yahut Garanti müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Halkbank Günlük Para Çekme Limiti

Devlet destekli bankalardan Halk Bankası’nda bir hesabınız mevcut ise bu hesaptan günlük maksimum 1500 TL çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Koç Holding tarafından işletilen güvenilir bankalardan Yapı Kredi üzerinde bir banka hesabına sahipseniz, bu hesapta günlük para çekme limitiniz 2500 TL’dir. Ancak, Yapı Kredi içerisinde farklı nüanslar, farklı tutarları çekebilmenizi olanaklı kılmaktadır. Örneğin, Yapı Kredi kişisel bankacılık müşterisi iseniz günlük para çekme tutarı 3500 TL’ye çıkabilir. Özel bankacılık müşterisi olduğunuzda ise günlük 5000 TL çekebilir hale gelirsiniz.

Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti

Vizyonunu genişleten ve son dönemde gençlere yönelik hizmetleri ile bilinen Vakıfbank’ta bir banka hesabınız varsa, ATM’lerden günlük olarak maksimum 2000 TL çekebilmeniz mümkündür.

Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Akbank’ta günlük para çekme limiti, kart tipinize göre değişiklik göstermektedir.

Buna göre:

  • Neo kart sahibiyseniz günlük 2500 TL,
  • Neo Birebir kart sahibiyseniz günlük 2000 TL,
  • Herhangi bir Akbank markasından ekkart sahibiyseniz günlük 1000 TL,
  • Neo yahut Axess Business kart sahibiyseniz günlük 4000 TL,
  • Wings Private kart sahibiyseniz günlük 2000 TL,
  • Exi26 kart sahibiyseniz günlük 1000 TL,

çekim yapabilirsiniz.

Denizbank Günlük Para Çekme Limiti

Denizbank’ta bir banka hesabınız varsa, ATM’lerden günlük maksimum 1500 TL çekebilmeniz mümkün kılınmaktadır. Denizbank ATM’lerinden para çekmek isteyen ancak müşteri olmayan bir birey ise günlük maksimum 490 TL çekebilir.

QNB Finansbank Günlük Para Çekme Limiti

Yeni ismiyle QNB Finansbank’ın günlük para çekme limiti 1500 TL olarak belirlenmiştir. Tutarın üzerinde bir çekim yapma talebi verdiğiniz vakit, tarafınıza uyarı verilecek ve komisyon kesileceği bilgilendirmesi yapılacaktır. Kabul etmeniz halinde, 1500 TL’nin üzeri çekimlerinizde tarafınızdan komisyon alınır, paranız tarafınıza sunulur.

Şekerbank Günlük Para Çekme Limiti

Şekerbank’ta bir banka hesabınız varsa, günlük para çekme limitiniz maksimum 3000 TL olarak belirlenmiştir. Türkiye’deki 500’ü aşkın Şekerbank ATM’sinden birinde hemen para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.