Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Bankalardan Satılık 2. El Araçlar

Bankalardan Satılık 2. El Araçlar

Bankadan 2. El Araç Almak

Pek çok araç kullanıcısı, hem satın alacağı aracı teminat göstererek yahut ipotek ederek kredi kullanır; hem de bu kredileri düzenli olarak ödediğinde rahat bir biçimde aracın tam olarak sahibi olur. Ancak, bazı zamanlarda, bazı ödeme problemleri ortaya çıkabilir ve araç kredileri ödenmediğinde, yahut aracın ipotek gösterildiği herhangi bir kredi ürünü ödenmediğinde, aracınız icralık hale gelebilir!

İcralık hale gelen araç, rahatlıkla banka tarafından alınabilir. Banka tarafından alınan bu araçlar, bankalardan satılın 2. el araçlar olurlar. İnsanlar, bu ikinci el araçlara rahatlıkla para vererek sahip olabilirler. Dönem dönem tüm bankalarca açılan 2. el araçlar sayfasında avantajlı fiyatlarla araba / taşıt satın almanız mümkündür. Peki bu fırsattan nasıl yararlanacağınızı biliyor musunuz?

Bankalardan Satılık 2. El Araçlar

Bankalardan 2. El Araç Nasıl Alınır?

Her bankanın kendine göre farklı ödeme opsiyonları ve sistemleri bulunmaktadır ancak her banka ilk adım olarak, araçlarını sergiler. Bankalardan 2. El araç almak için bu sayfalarda direkt olarak arama yapmanız ve dilediğiniz araçlar arasından belli kriterlerde seçim yapmanız gerekir. Seçiminizi yahut seçimlerinizi yaptıktan sonra, her bankanın prosedürü gereği değişik başvuru biçimlerinde, idari birimlere başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Genelde teklif verebileceğiniz bu araçlar, ihale biçiminde satışa sunuluyorlar. Siz de bu ihalelerden herhangi birine katılarak aktif bir biçimde teklifinizi yükseltebilir ve araca sahip olabilirsiniz. Örneğin, Vakıfbank Intengo sistemini kullanırken ve araçlarını ihale buraya koyarken; Garanti Bankası’nın bunun için kendi oluşturduğu bir sistemi ve sayfası mevcuttur.

Garanti Bankası Satılık Araçlar

Garanti Bankası, kendi sistemi içerisinde 2. El yahut sıfır satılık araçlara ulaşabilmenizi sağlayabilecek bir sayfa tasarlamış. Genelde, dilediği bedeller dahilinde satışa çıkarılan araçlar için “açık arttırma” usulünce bir satış sistemi belirleniyor. Açık arttırmanın başlangıç fiyatı çoğu zaman asgari tutar olurken; artışlar bu asgari tutarın ertesine gelebiliyor ve siz de aşağıdaki sayfadan araç sorgulaması yapabiliyorsunuz.

http://www.garanti.com.tr/tr/garanti_hakkinda/garantiyi_taniyin/2_el_otomobiller.page

Buradaki sayfadan dilediğiniz soruşturmayı yaparak ikinci el otomobilleri görebiliyor ve tekliflerinizi sunabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta hiç şüphesiz ikinci el otomobillerin hasarı ve alım durumu. Genel fiyatlarını da diğer sitelerde karşılaştırmanız durumunda, iyi bir teklifle araç alabilmeniz işten bile değil. Garanti Bankası dönem dönem pek çok satılın ikinci el araç barındırabiliyor.

Halkbank Satılık Araçlar

Halkbank da icra yahut ipotek yoluyla, ödeme yetersizliği hasebiyle el koyduğu pek çok aracı satışa çıkarabiliyor ancak bunu bir internet sitesinde göremiyorsunuz; zira, Halkbank’ın bu konuyla ilgili bir internet sitesi girişimi bulunmuyor. Halkbank 2. El satılık araçlara ulaşabilmek için yapmanız gereken şey, herhangi bir Halkbank şubesine gitmek ve danışmanla gerekli konuları konuşmak. Böylece, Halkbank ellerindeki araçları tarafınıza sunabiliyor ve iyi bir araştırmayla bu araçları ihale yöntemiyle satın alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden değil, dönem dönem ihale yöntemiyle belli yerlerde satış yapan Halkbank, bu yönüyle diğer bankalardan farklı bir işletim uyguluyor.

Türkiye İş Bankası Satılık Araçlar

Tıpkı Halkbank gibi kendisine yüzeysel bir internet sitesi dahi oluşturmamış ancak şubelerden rahatlıkla açık arttırma tarihlerini öğrenebileceğiniz bir diğer banka da; Türkiye İş Bankası. Banka içerisinde oldukça yüklü miktarda kredi verildiği söylenebilir ve bu kredilerin büyük kısmını taşıt kredileri oluşturuyor. Türkiye’deki nakit sıkıntısının baş göstermesinden sonra ipotekleri icralayan bankalardan bir tanesi de; İş Bankası’ydı ve dönem dönem yapılan ihalelerle bu araçlar satışa çıkarılabiliyor. Siz de, herhangi bir İş Bankası şubesinden detaylı bilgileri alabilir ve ikinci el araç satın alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Satılık Araçlar

Ziraat Bankası’nın bir internet sayfası mevcut. “Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller” adı verilen bu sayfa, müşterilerin ipotek olarak sunduğu ve sonrasında kredilerini ödeyemeyerek ellerinden alınan gayrimenkullerden yahut emtialardan oluşuyor. Siz de, bunlara rahatlıkla aşağıdaki sayfadan göz atabilirsiniz.

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/Gayrimenkul/Pages/arama.aspx

İçerisinde hem araç, hem konut bulunan bu sayfada aramalarınızı filtreleyip Ziraat Bankası 2. El araçlar listesine erişebilmeniz de mümkün ve bu araçların genel ihalesi detaylarıyla sayfada veriliyor. Bu ihalelere katılarak, kendinize bir hasarsız araç bulabilmeniz ve limitinizi bilerek teklif verip, satın almanız da; karlı bir satın almanın ilk adımı olacaktır. Zira, Ziraat Bankası açık arttırma ile sunduğu bu ihalelere pek çok katılımcı beklese de çoğu zaman, yalnızca en gözde konutlara teklifler fazla oluyor.

Siz de, yukarıdaki bankaların herhangi birinden satılık 2. El araç alımı yapabilirsiniz ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, aracın ihalesine katılmadan önce kendinize bir limit çizmeniz ve bu limitin üzerine çıkmamanız her zaman en doğru yollardan bir tanesi olacaktır. Aksi durumda, ilerleyen dönemlerde rahatlıkla aldığınız araca bakıp kendinizi üzebilirsiniz zira aldığınız araca değerinin çok üzerinde bir fiyat vermiş olabilirsiniz. Bu sebepten, bu düşüncelere kapılmamak için; öncelikle aracın kusurlarını görüp sonrasında kafanızda bir sınır teklif belirlemeniz en doğrusu olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.