Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Bankadaki İletişim Bilgilerini Değiştirmek

Bankadaki İletişim Bilgilerini Değiştirmek

Bankalardaki İletişim Bilgileri ve Tercihleri

Dünyanın pek çok yerinde hizmet veren bankalar gibi, ülkemizdeki bankalar da müşterilerine bankacılık sektörü ile ilgili onlarca hizmet verirler. Bankalar, herhangi bir konuda kendilerine başvuran ve hizmet almak isteyen müşterilerine ait birçok kişisel bilgiyi almak durumundadır. Banka iletişim bilgilerinizi ise değiştirme gereksinimi duyabilirsiniz.

Bu bilgiler bankalar açısından çok önemlidir. Müşterilere ait kişisel bilgiler müşterilerin hem güvenilir olduklarını kanıtlar, hem de bankalar herhangi bir yazışma ya da herhangi bir belge gönderimi için iletişim bilgileri üzerinden müşterileri ile iletişim kurar.

Telefon, adres ve mail gibi bilgiler bu konuda en önemli olan bilgiler arasındadır.

Bankadaki İletişim Bilgilerini Değiştirmek

Bankadaki İletişim Bilgileri Nasıl Değiştirilir?

İletişim bilgileri müşteriler açısından da çok önemlidir. Çünkü bankalar belirli aralıklara bazı hizmetleri verebilmek için müşterilerinin iletişim bilgilerin güncel olmasını ister, bu durumda banka müşterileri de iletişim bilgilerinin güncel olmasını ister

Bu yüzden bilgilerinde herhangi bir değişiklik olan müşteriler bankalarla iletişime geçerek iletişim bilgilerini değiştirmek ve güncellemek ister. Peki, bankadaki iletişim bilgileri nasıl değiştirilir?

Bankada Kayıtlı Mail Adresini Değiştirmek

Bankalarla çalışan bireylerin bankalardaki bilgileri arasında oldukça önemli iletişim bilgilerinden birisi mail adresleridir. Bankalar müşterilerinin mail adreslerine gerek ekstre gönderimi için, gerekse çeşitli bildirimler ve kampanyalar için sürekli olarak mail atarlar.

Ancak mail adresinde herhangi bir değişiklik olduğunda bankaların müşterilerine attığı mailler kişilere ulaşmayacağı için önemli aksaklıklar yaşanabilir. Bu yüzden bireylerin mail adresi değişikliklerini bir an önce bankalara bildirmeleri gerekiyor.

Mail adresi değişikliği için bankalarla farklı iletişim yöntemleri ile iletişime geçilebilir. Bunlardan birisi en klasik yöntem olan banka şubelerine gitmektir. Şubede görevli olan kişilerle mail adresi değişikliği talebinde bulunarak kısa sürede mail adresi güncelleme yapılabilir.

Günün her saatinde müşteri hizmetleri yetkililerini arayarak da kolayca bankadaki kayıtlı mail adresi değişikliği yapmak mümkündür. Bunun dışında internet bankacılığını kullanan banka müşterileri bankada yer alan mail adreslerini değiştirebilir.

İnternet üzerinden kişisel bilgi değişikliği yapmak için ayarlar sekmesinden bilgi değişikliği adımlarını uygulamak gerekiyor. İlgili alandaki mail adresini silerek yenisini ekleyebilir ya da eski mail adresini pasif duruma getirerek güncel mail adresini online olarak banka sistemine ekleyebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 220 00 00
 • Halkbank Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 400
 • Vakıfbank Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0724
 • Garanti Bankası Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 444 0 333
 • İş Bankası Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
 • Denizbank Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0800
 • QNB Finansbank Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0900
 • Yapı Kredi Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0444
 • TEB Mail Adresini Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0666

Bankada Kayıtlı Telefon Numarasını Değiştirmek

Bankalar ve müşteriler için en önemli olan iletişim bilgilerinden birisi de telefon numarasıdır. Telefon numarasını diğer iletişim bilgilerine göre önemli kılan özelliği özellikle internet bankacılığına giriş için güvenlik amacıyla kullanılmasıdır.

Farklı bir telefon numarası kullanmaya başlayan bireyler bu değişikliği bankaya bildirmedikleri sürece hem bankanın gönderdiği bilgilendirme mesajlarına ulaşamaz, hem de internet bankacılığına girişte güvenlik sms bildirimi yapılamayacağı için internet bankasına giriş yapamazlar

Ayrıca telefon numarası aynı kalsa ancak Gsm operatörü değiştirilse bile bankalara bu konu hakkında da bilgi verilmesi gerektiğini belirtelim.

Bankalara kayıtlı telefon numarası bilgisini değiştirmek için çok fazla seçenek bulunmuyor. Diğer iletişim bilgilerini değiştirmek için daha farklı yöntemler bulunuyor ancak, en önemli iletişim bilgilerinden birisi olan cep telefonu bilgisini değiştirmek için resmi bir başvuru olması gerekiyor.

Bunun için de ilk yöntem durumu anlatan bir dilekçe ile banka şubelerine başvurmaktır. Ayrıca hizmet alınan bankaların şubelerine ya da genel müdürlüklerine fax yolu ile ulaşarak da cep telefonu değişikliği bilgisi verilebilir ve bankadaki cep telefonu numarasının ya da Gsm operatörü değişikliği bildirimi yapılabilir.

 • Ziraat Bankası Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 220 00 00
 • Halkbank Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 400
 • Vakıfbank Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0724
 • Garanti Bankası Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 444 0 333
 • İş Bankası Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
 • Denizbank Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0800
 • QNB Finansbank Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0900
 • Yapı Kredi Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0444
 • TEB Telefon Numarası Değiştirme – Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0666

Bankada Kayıtlı Adres Bilgisini Değiştirmek

Banka müşterilerinin bankalarda kayıtlı olan bilgileri arasında oldukça önemli olan bilgilerinden birisi de adres bilgileridir. Adres bilgilerinin güncel olmaması hem banka için, hem de banka müşterileri için oldukça önemli sıkıntılar çıkarabilir.

Bu nedenle herhangi bir adres değişikliği durumunda mutlaka adres değişikliğinin bankaya bildirilmesi ve bankadaki bilgilerin güncellenmesi gerekir. Adres değişikliği için başvurulabilecek en kolay iletişim kanallarından birisi internet bankacılığıdır.

İnternet bankacılığının iletişim bilgileri değişikliği alanına giriş yapılarak kısa sürede mevcut adres ile güncel adres bilgileri değiştirilebilir. Doğru adresi yazdıktan sonra onay butonuna basılması adres değişikliğini gerçekleştirmek için yeterlidir.

Ayrıca bankanın müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcileri aracılığı ile de adres değişikliği yapılabilir. Bu yöntemleri kullanmak istemeyen banka müşterileri ise bankaların şubelerinden birisine giderek kısa sürede adres değişikliklerini hizmet aldıkları bankaya bildirebilirler.

 • Ziraat Bankası Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 220 00 00
 • Halkbank Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 400
 • Vakıfbank Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0724
 • Garanti Bankası Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 444 0 333
 • İş Bankası Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
 • Denizbank Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0800
 • QNB Finansbank Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0900
 • Yapı Kredi Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0444
 • TEB Adres Bilgisi Değiştirmek – Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0666

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.