Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Avukata Giden Kredi Kartı Borcu Yapılandırma İşlemleri

Avukata Giden Kredi Kartı Borcu Yapılandırma İşlemleri

Avukata Giden Kredi Kartı Borcu

Günümüzde ekonominin de daralmasıyla bir çok aile kredi kartı borçlarını ödeyemez duruma gelmiştir. Bu durum da bankaların kredi kartı borçlarını tahsil edebilmek için şahısları avukata vermesiyle sonuçlanmaktadır. Kredi kartı borç oranları gün geçtikçe maalesef artmaktadır.

Hal böyle olunca avukata verilen bu borçlar tüketicileri de zor duruma düşürmektedir. Tüketicilerin de bilinçsizce harcamaları borçların her geçen gün daha fazla artmasına sebep olmaktadır. Kredilog.com olarak bugünkü yazımızda avukata giden kredi kartı borcu nasıl yapılandırılır sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

Avukata Giden Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki kredi kartı borcunuzu düzenli ödemek zorundasınız. Bankalara olan borçlar eşinize dostunuza olan borçlarla bir tutulamaz. Borcunuzu asla geciktirmemelisiniz, borcunuzu geciktirmeniz kredi notunuzun da düşmesine yol açar.

Oldu ki borcunuzu ödeyemediniz diyelim ve kredi kartı borcunuz avukata gitti. Avukata giden kredi kartı borcunuz için avukatlar tarafından aranırsınız. Arayan avukatlar kredi kartı borcunu bir an önce alabilmek için sizi korkutmaya çalışacaklardır.

Genellikle en çok yaptıkları tehditlerin içinde evinize icra gelecek, evde olmamanız durumunda çilingir yardımıyla kapınız açılacak, eşyalarınız alınacak vs vs. Tüketiciler de bu tehditlerden korktukları için bir sonraki telefonlarına bile çıkmamaktadır. Bu durum da işleri daha da kötü hale getirmektedir.

Eğer kredi kartı borcunuz avukata gitmiş ise avukatın telefonlarına kesinlikle cevap vermemezlik yapmayın. Eğer gerçekten kredi kartı borcunuzu ödeyemeyecek durumda olsanız bile telefonlara mutlaka çıkın. Avukatların karşısında bir muhatap bulabilmeleri çok önemlidir. Onları oyalamanız bile size zaman kazandırabilir.

Zaman Kazanın

Kredi kartı borcunuz avukata gitmiş ise muhtemelen maddi açıdan sıkıntılar çekiyor olabilirsiniz. Eğer kısa vadede ödeme yapacak durumunuz yok ise, çevrenizden ufak bir miktar da olsa para bularak şimdilik verebileceğinizin sadece bu para olduğunu ve en kısa zamanda tekrar ödeme yapacağınızı belirtin. Ancak tarih vermemeye dikkat edin.

Bu aşamada kredi kartı borcunuzu yapılandırmanıza olanak vermeyebilirler. Genellikle avukata giden kredi kartı borcunu yapılandırabilmek için toplam borcun bir kısmını peşin olarak istemektedirler.

Pazarlık Yapın

Eğer ödeme gücünüz var ise mutlaka avukatlarla pazarlık yapın. Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğinizi başka türlü ödeyemeyeceğinizi söylemelisiniz. Ancak avukatları buna inandırmak kolay olmayacaktır, inandırıcı olmalısınız.

Sadece ana parayı ödemek istediğinizi, avukatlık masraflarını ödemek istemediğinizi belirtin. Kabul etmeyecek bile olsalar bu gibi teklifler pazarlıkta önem arz etmektedir. Kredi kartı borcunu yapılandırmaya ikna etmek için pazarlık çok önemlidir.

Söz Verin

Eğer avukat kredi kartı borcunu yapılandırmayı kabul ettiyse, derhal bir ödeme planı hazırlanmalı ve bu plan dahilinde ödemelerinizi yapmalısınız. Ödemelerinizi aksatmayacağınız konusunda avukata söz vermelisiniz.

Sözünüzü Tutun

Son olarak kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyin. Ödemelerinizi zamanında yapmanız çok önemlidir. Zamanında yapılmayan ödemeler avukat ile aranızdaki anlaşmayı bozabilir ve borcun tamamını isteme haklarını doğurabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.