Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Arıcılık Kredisi

Arıcılık, son zamanların hızlı gelişim gösteren sektörlerinden birisidir. Yükselen potansiyeli gerek yatırımcı gerek de kendi işini kurmak isteyen girişimciler için önemli bir sektör haline geldi ve dolayısıyla geleceğini arıcılık alanında, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kitle arıcılık kredisi veren bankaları araştırmaya başladı. Hem seçenekleri ve fırsat bolluğu sayesinde hem de sıfır faiz oranı hasebiyle arıcılık kredisi almak isteyen insanların yapması gereken şeyler ise pek az. Belli başlı bankaların sunduğu arıcılık kredisini aynı zamanda devlet destekli bir kurum olarak KOSGEB de sunabiliyor. Bu yazımızda, öncelikle KOSGEB’in sunduğu arıcılık kredisi yahut hibesine değinecek, ardından tarafınıza en avantajlı arıcılık kredisi veren bankaları listeleyeceğiz. Bu minvalde faiz oranları gibi temel etmenleri de yine tarafınıza açıklayacağız.

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB Arıcılık Kredisi / Hibesi

KOSGEB her başvuru alım döneminde değiştirdiği kurallar minvalinde arıcılık kredisi yahut hibesini, devlet destekli olarak sıfır faizle vermeye devam ediyor. Siz de, KOSGEB kuruluşundan arıcılık ile ilgili bilgiyi resmi internet sitelerinden edinebilirsiniz. Henüz alımlar yapılmadığı için pek detay sunamadığımız arıcılık kredisi yahut hibesi ile ilgili duyurulara kosgeb.gov.tr üzerinden bakabilir, sıklıkla haberleri takip ederek yapılan duyurular akabinde başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Arıcılık Kredisi

Yeni adıyla QNB Finansbank, arıcılık kredisi sunan bankaların başında geliyor. Tarımcıya destek kategorisinde sunduğu arıcılık kredisi ile arı yetiştiricilerinin yanında olduğunu belirten Finansbank, bu kredi ile arı kovanı satın alma işlemlerini, nakliyeleri, ana arı alımını ve daha pek çok işi kotarabileceğinizi belirtmiş. İşletme maliyetinin %85’ini karşılayan bu krediyi 24 ay içerisinde birinci, üçüncü, altıncı ve on ikinci ayda ödüyorsunuz. Finansbank arıcılık kredisi ürününe başvuruyu, herhangi bir Finansbank şubesine giderek gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı
  • Arıcılık sistemine dair kayıt belgesi
  • Proforma tipinde bir adet satın alım faturası yahut teklif mektubu
  • Teminat

QNB Finansbank’ın kredi seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Şekerbank da, tarımcıya ve çiftçiye verdiği desteklerle bilinen bankalardan ve olabildiğince düşük faiz oranları ile günümüzde vizyon değişikliğine gidip, gençleri de kazanmaya çalışıyor. Hasat kart, hasat pos gibi pek çok çiftçi ürünü bulunan Şekerbank’ın arıcılık kredisi ürünü; modern hayvancılığa destek adı altında sunuluyor. Türkiye Arı Yetiştiriciliği Merkezi üyelerinin her birine destek verebildiğini belirten Şekerbank’ın bireye yahut tarımsal işletmeye özel desteği; aynı zamanda 36 ayda yahut yılda bir ödeme avantajına da sahip olarak sunuluyor.

Başvuru için ilinizdeki herhangi bir Şekerbank şubesine uğrayıp detayları edinebilmeniz mümkün.

TEB Arıcılık Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın sunduğu tarıma destek kategorisinde bir arıcılık kredisi de mevcut. Şeker, arı kovanı yahut ana arı alımı, nakliyat ve daha pek çok ihtiyacınızda sizlere kredi verebilen TEB, aynı zamanda bu krediye 12 ay vade sunuyor. Faizi ve ana parayı dilerseniz vade sonunda ödeyebilmeniz de mümkün olabiliyor. Krediye başvurabilmek için ilinizdeki herhangi bir TEB şubesine gitmeniz yeterli oluyor.

Gerekli Belgeler

  • Çiftçi kayıt sisteminde kaydınıza dair bir belge.
  • Nüfus cüzdanı
  • Tapularınızın -varsa- fotokopisi
  • Arıcı kimlik belgesi
  • İkametgah

TEB Bankası kredi seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Siz de arıcılık faaliyeti ile ilgilenmek istiyorsanız; öncelikle KOSGEB desteğini bekleyerek yahut zamanınız yoksa yukarıdaki avantajlı arıcılık kredileri tekliflerini kullanarak rahatlıkla mesleğinizi icra etmeye başlayabilir; avantajlı ödeme yöntemleri sayesinde, öteleme de sunulan bu borcunuzu faizsiz olarak kapatabilirsiniz. Arıcılık kredisi, son dönemin en çok alınan bankacılık ürünlerinden.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.