Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Arçelik Senetle Telefon Nasıl Alınır?

Son zamanlar en çok araştırılan konulardan bir tanesi de “Arçelik senetle telefon nasıl alınır?” sorusu oluyor. Detayları içeriğimizde bulacaksınız.

Arçelik Senetle Telefon Nasıl Alınır?

Senetle Telefon Satın Almak

Günümüzde akıllı cep telefonu kullanımı neredeyse bir zorunlu ihtiyaç olma durumuna geldi. Bununla birlikte ihtiyacın artması ile birlikte pek çok firma tarafından da peşinatsız bir şekilde ve senetle, taksitli olarak cep telefonu almak isteyen kişiler için kampanyalar başlatılıyor. Kampanya dahilinde cevap veren firmalardan birisi olan Arçelik özelinde de “Arçelik senetle telefon nasıl alınır?” sorusu araştırılmaya başlandı. Ülkemizde daha pek çok farklı kurum ve firmalar, bu ihtiyacı da öngörerek ve müşterilerin isteklerine cevap vererek, senetle ile cep telefonu satışına başladılar. Bu gibi yerlerden cep telefonu aldıktan sonra da ücret ödemelerini taksitler halinde yapabilirsiniz. Cep telefonu alımlarında getirilen bu kolaylıklar da pek çok kişinin ilgisini çekiyor.

Senetle cep telefonu satan firmalar arasından en çok bilinen ve müşteriler tarafından da çokça tercih edilen firmalardan birisi de bu kampanya ile Arçelik oldu. Diğer bir taraftan, online kanallar aracılığı ile senetle cep telefonu satan firmalar ve bazı bayiler de var. Özellikle maddi durumu açısından çok da zorluk yaşamak istemeyen ve taksitler halinde ödeme yaparak senetle telefon almak isteyen kişiler için bazen senetle satılan cep telefonları, normal piyasa koşullarından biraz daha pahalıya gelmesine rağmen taksitli ödeme imkanı pek çok kişinin ilgisini çekiyor ve bu yöntem çokça kullanılıyor.

Arçelik Senetle Telefon Nasıl Alınır?

Arçelik mağazalarından, kredi kartınız olamadan, senetle alışveriş yapabilir ve ödemeleriniz taksitlendirebilirsiniz. Arçelik tarafından başlatılan kampanyalar ile Arçelik senetle telefon almak için:

 1. Arçelik mağazalarında yaptığınız alışverişlerinizi, senet karşılığında yaparak 24 aya kadar taksitli ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.
 2. Alışveriş kredisi ile yapacağınız alışverişlerinizde ise 48 aya varan taksit seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 3. Senetli olarak yapmak istediğiniz alışverişlerinizdeki kriterler ise her mağazanın özelinde değişiyor.
 4. Arçelik’te, cep telefonu alışverişleriniz dışında beyaz eşya ve televizyon gibi diğer ev ihtiyaçlarınız için de senetli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Arçelik Senetle Telefon Almak İçin Ne Gerekli?

Arçelik mağazalarından senetle cep telefonu almak için ilk önce Arçelik kredi notunuzun yüksek olması şartı aranıyor. Eğer Arçelik kredi notunuz belirli bir orandan daha yüksek ise kefilsiz olarak cep telefonu satın alabilirsiniz. Arçelik senetle cep telefonu satın almak için aranan şartlar genel olarak şu şekilde:

 • Arçelik kredi notunuzun belirlenen orandan daha yüksek olması isteniyor. Bu durumda herhangi bir peşinat ödemenize gerek kalmadan ve kefil istenmeden senetle cep telefonu alabilirsiniz.
 • Kredi notunuz yeterli ise 36 aya kadar vade seçenekleri ile cep telefonu alabilirsiniz.
 • Ayrıca Arçelik senet ödemelerinizi PTT üzerinden ödemeniz gerekiyor.

Kredi Kartsız Cep Telefonu Almanın 3 Yolu > TIKLAYIN

Senetle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Arçelik senetle telefon almak isteyen kişiler için farklı telefon ve ödeme seçenekleri sunulabiliyor. Arçelik dışında farklı pek çok bazı kurum ve firmalar da en popüler cep telefonlarını senet ile satın almanıza imkan sağlayabiliyor. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli bir faktör ise bu ürünlerin satış fiyatlarının, normal piyasa satış fiyatlarının %15 ila %25 oranında daha pahalı olabiliyorlar. Örnek vermek gerekirse normalde 5000 TL’ye satın alabileceğiniz bir cep telefonunu senetle satın almak istediğiniz zaman ürünün fiyatı 6000 TL – 7000 TL dolaylarına çıkabiliyor. Arada oluşan bu fark ise senetle satış yapan firmaların, olası bir senet ödenmemesi ve icra takipleri gibi durumlara karşı kendilerini korumaya almak istemeleri oluyor.

Senetle Cep Telefonu Başka Nerelerden Alınır?

Arçelik dışında bazı firmalar da senetle telefon satışı yapıyorlar. Bu yerlerden, kredi kartınız olmasa dahi taksitli bir şekilde cep telefonu satın alabiliyorsunuz. Ancak bu alışverişleri yaparken senet’i ödemediğiniz takdirde oldukça ciddi ve yasal yaptırımları olduğunu asla unutmamalısınız. Bu nedenden dolayı bir alışveriş yaparken ya da başka bir durumda senet imzalarken tüm bilgilerin doğru olması konusunda ekstra dikkatli olmanız ve emin olmanız gerekiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi her mağaza, senetle, elden taksit kolaylığı sağlayarak cep telefonu satışı yapmayabiliyor. Bu nedenle mağazaları gezerek, senetle alışveriş yapıp yapamadığınızı sormanız gerekiyor. Arçelik dışında senetle cep telefonu satan yerlerden bazıları şunlar:

 • Evkur,
 • Beko,
 • Mutlu Evim.

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

İsterseniz de hem senetle uğraşmadan hem de kredi kartınız olmadan da cep telefonu satın alabilirsiniz. Yaklaşık olarak peşin fiyatı üzerinden de taksitler halinde ödeme yaparak cep telefonu alabileceğiniz farklı yöntemler de mevcut. Ülkemizde senetle cep telefonu satılan yerlerin dışında kalan ve taksitler halinde ödeme yaparak taksitle cep telefonu alabileceğiniz mağazalardan bazıları ise şunlar:

 • Cep telefonu mobil şebekeleri,
 • Turkcell,
 • Vodafone,
 • Türk Telekom ve
 • PTTcell.

GSM operatör bayileri, faturalı hat sahibi olan müşterileri için, herhangi bir peşinat ödemenize gerek kalmadan ve kredi kartına ihtiyacınız kalmadan, taksitler halinde ödeme yaprak cep telefonu satın almanıza imkan sağlıyorlar. Bunun için firmalar açısından önemli olan konu ise sizin ne kadar süre ile aynı hattı kullandığınız oluyor. Eğer uzun süredir aynı operatörü kullanıyor ve telefon faturanızı düzenli olarak ödüyorsanız, faturanıza ek olarak cep telefonu taksiti yansıtarak cep telefonu alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Aktif Bank Faizsiz Kredi ( 1000 TL %0 Faiz ) > TIKLAYIN

Akbank Faizsiz 5000 TL Kredi > TIKLAYIN

CarrefourSA Faizsiz Kredi ( 40000 TL %0 Faiz ) > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.