Kredilog.com

Arap Türk Bankası Kredi Başvurusu 2018

A&T Bank Kredisi

2

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en güçlü bankası olduğunu iddia eden sloganıyla; Türkiye’de de hizmet veren Arap Türk Bankası yahut kısa adıyla A&T Bank; bölgede yaklaşık 30 yıldır çalışmalarını sürdürürken ülkemize henüz gelmiş bir kuruluş. Libya Merkez Bankası’nın ana ortağı olan Arap Türk Bankası, bu yönüyle ekonomik durumunun oldukça iyi olduğunu bir kez daha belirtiyor ve Türkiye’de üçüncü en büyük banka olduğu bildiriliyor. Arap Türk Bankası’nın sunduğu kredi tekliflerine bakıldığında ise standart olarak kategorize edilmiş; ihtiyaç ve ticari kredi ürünlerini görmekteyiz. Bugünkü yazımızda sizler için hem Arap Türk Bankası kredi başvurusu adımlarını açıklayacak hem de birkaç kredinin faiz oranları eşliğinde detaylarını paylaşacağız.

3

Arap Türk Bankası Kredi Başvurusu

Arap Türk Bankası Kredi Ürünleri

Arap Türk Bankası’nın kendisine has, özel bir kredi tipi mevcut değil. Kendi içerisinde, tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi kategorize edilmiş, aşağıdaki kredi türlerine sahipler.

  • Spot TL Krediler
  • Rotatif Krediler
  • Dövize Endeksli Krediler
  • Eximbank Kredileri
  • Taksitli Ticari Krediler
  • Gün içi Kredi
  • İhtiyaç Kredileri

Görülebileceği gibi genel olarak ticari kredi ürünlerine öncelik veren Arap Türk Bankası’nın bunlar dışında, gayrinakdi birkaç kredi ürünü de mevcut ancak onların Türkiye’de kredi olarak kabul edilmediğini bilmekteyiz. Özellikle esnaflar ve büyük şirketler için biçilmiş kaftan olan bu krediler; bireysel olarak alınmak istenirse maalesef Arap Türk Bankası’nın sadece ihtiyaç kredisi ürününün bireylere yönelik olduğu söylenebilir.

Arap Türk Bankasında Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

Arap Türk Bankasından kredi alabilmek için aşağıdaki belgelerin muhakkak yanınızda olması gerekiyor. En azından şubeden yapılan başvurularda bu belgelerle gitmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi
  • İkametgah Belgesi

Başvuru Kanalları

Arap Türk Bankası kredi başvurusu yapmak için; aşağıdaki başvuru kanallarını deneyebilir ve ürünler hakkında aynı zamanda bu kanallardan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şubeler

Arap Türk Bankası, Türkiye’de 8 şubeye sahip ve bunların herhangi birine giderek direkt başvuru yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıda, Arap Türk Bankası Türkiye şubelerini görebilmeniz mümkündür. Yapacağınız başvuru süresince yanınızda kimliğinizin olması yahut bir kuruluş, firmaysanız; vergi levhanızın, esnaf kaydınızın bulunması elzemdir.

https://www.atbank.com.tr/sube-ve-genel-mudurluk-bilgileri

Çağrı Merkezi

Arap Türk Bankası ihtiyaç kredileri için çağrı merkezinden yapılan başvuruları, genellikle kabul ediyor. Eğer siz de, ilinizde Arap Türk Bankası şubesi bulamazsanız, çağrı merkezini arayarak kredi kullanmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Arap Türk Bankası’nın çağrı merkezi numarası 0212 373 64 64 olarak biliniyor.

İnternet Bankacılığı

Bir Arap Türk Bankası müşterisiyseniz; sağ üst köşede yeni olarak dizayn edilmiş internet bankacılığı şubenizden de; kredi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunun için panelinize girdikten sonra “kredi başvurusu” araması yapmanız yeterli olacaktır.

En Popüler Arap Türk Bankası Kredi Ürünleri

Arap Türk Bankası’nın henüz popüler olabilecek bir kredi ürünü maalesef yok ancak aşağıda, bazı kredi ürünlerini sizler için tanıtmaya gayret ettik. İlginizi çekerse, detaylı bilgileri Arap Türk Bankası resmi internet adresi atbank.com.tr adresinden ya da çağrı merkezinden alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredileri

Arap Türk Bankası, tarafınıza 12 ila 24 ay arasında vadeli, dilediğiniz tutarda ihtiyaç kredisi sağlayabiliyor ve bunun için yapmanız gereken tek şey, en yakınınızdaki şubeye uğramak. Arap Türk Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranına bakıldığında yıllık %30 olarak oluşturulduğu görülüyor ve bu yıllık bazda dahi çok ama çok yüksek bir oran. Ayrıntılı bilgiyi, çağrı merkezinden edinebilir; dilerseniz başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Ticari Krediler

Arap Türk Bankası’ndan, yine ticari kredi kullanabilmeniz de mümkün ancak bunun için öncelikle bir A&T Bank müşterisi olmanız gerekiyor. Müşteri olduktan sonra, yatırımlarınız minvalinde dilediğiniz gibi kredi başvurularını yapabiliyorsunuz ve her kredinin faiz oranı değişiklik gösterebiliyor. %30 ila %15 yıllık faiz oranı bulunan bu Ticari Kredi ürünleri hakkında bilgi almak için en yakın A&T Bank şubesini ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz.

4
ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.