Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve başvuru sorgulaması ile ilgileri tüm detayları bu yazımızda bulacaksınız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli vatandaşlar için yaptığı çeşitli sosyal yardımlar ile dar gelirlilerin imdadına yetişmeye devam ediyor. Sizlere bu yazımızda Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama ile ilgileri tüm bilgilerden bahsedeceğiz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlardan yararlanmak isteyen bir çok kişi tarafından araştırılan  Antalya Büyükşehir Belediyesi yardımları nelerdir? sorusunun cevabını verecek olursak;

 • Gıda yardımları,
 • Temizlik yardımları,
 • Çocuklar için kırtasiye yardımları,
 • Giyecek yardımları,
 • Nakdi yardımlar,
 • Halk süt yardımı,
 • Kira yardımları,
 • Eğitim ve sağlık yardımları,
 • Asker ailelerine yardımlar,
 • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar.

Eğer ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığında çocuğu var ise belediye tarafından verilen Halk süt yardımından yararlanabilmektedir. Yapmanız gereken tek şey belediyenin resmi internet sayfasına girerek başvuruda bulunmanızdır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yukarıda bahsedilen yardım paketleri ile muhtaç durumda olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yardımlar vermeye devam ediyor. Yardım başvurusu değerlendirilirken yaşlılar, engelli vatandaşlar ve kimsesizlere öncelik tanınmaktadır.

Maddi Yardım Yapan Dernekler – Kurumlar > TIKLAYIN

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaçlarını karşılamak noktasında sıkıntı yaşayan insanların sıklıkla araştırdığı konuların başında Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? gelmektedir. Belediye tarafından verilen çeşitli yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını şu şekilde yapabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlara başvurmak için belediyeye bizzat giderek ıslak imzalı bir dilekçe verebilir ve talep ettiğiniz sosyal yardım türlerini açıkça belirterek başvuruda bulunabilirsiniz.

E-devlet veri tabanı üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru aratarak açılan sayfadaki bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası üzerinden de başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. https://www.antalya.bel.tr/kurumsal/birimler/sosyal-yardimlar-sube-mudurlugu linki üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak özellikle belirtmemiz gerekir ki başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Belediye görevlileri tarafından yapılan incelemeler sonucu yalan beyanda bulunan vatandaşların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye yardımlarından yararlanmak isteyen ve bunun için başvuruda bulunan her vatandaşın merak ettiği konu ise Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğidir. Yapılan başvurular yetkililer tarafından titizlikle incelendiği için biraz zaman almaktadır. Bu süre zarfında başvurularının hangi aşamada olduğunu merak eden dar gelirli vatandaşlar başvurularının akıbetini https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama bu link üzerinden öğrenebilmektedir. Ayrıca başvurularınızın ne durumda olduğunu telefonla da arayarak öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Kira Yardımı Başvurusu > TIKLAYIN

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? diye merak ediyorsanız yazımızın bu bölümü tam size göre. Gelin hep birlikte yardımlardan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi insanların sağlaması gereken şartlardan bahsedelim;

 • Başvuruda bulunacak olan vatandaşların Antalya’da yaşaması gerekmektedir. Belediye tarafından yapılan yardımlar Antalya’da yaşayan vatandaşlar ile sınırlıdır.
 • Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin muhtaç olduklarını ispatlayan muhtaçlık belgesini almaları gerekmektedir.
 • Eşi vefat eden dul kadınlar için eşinin vefat ettiğine dair ölüm belgesini almaları gerekmektedir.
 • Çocuklarınızın kırtasiye ya da tablet ihtiyaçları için başvuruda bulunacaksanız, çocuklarınıza ait öğrenci belgelerini almalısınız.
 • İşsiz ve geliri olmayan kişiler için SGK tarafından alınacak olan işsizlik belgesini almanız gerekmektedir.
 • Engellilik durumu %40 ve üzeri vatandaşlara sosyal yardımlar verilmektedir. Eğer engelli birey iseniz engel durumunu gösterir sağlık kurulu raporu almanız gerekmektedir.

Özetlemek gerekirse hangi durumdan dolayı sosyal yardımlardan yararlanmak istiyorsanız o durumu belgeleyen bir delil ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ayrıca yetkililer tarafından araştırma yapılacağı için yetkililer sizin evinize gelip yaşam durumunuzu görmek isteyebilir. O yüzden bilgilerin doğruluğundan emin olmanız ve yalan beyanda bulunmamanız gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu aranan konular arasında yer almaktadır. Belediye tarafından verilen sosyal kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar alışverişlerini belediye ile anlaşmalı mağazalardan sorunsuz bir şekilde yapabilmektedir. Tütün ve alkol dışındaki her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz sosyal kartta belirli limitler vardır. Bu limitler hanede yaşayan kişi sayısına göre ve muhtaçlık durumunuza göre farklılıklar göstermektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu belediyelerde ya da Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığı il/ilçe müdürlüklerinde yapılabilmektedir.

Belediye Yardım Başvurusu > TIKLAYIN

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvuruların durumları için ya da sosyal yardım paketleri hakkında detaylı bilgi almak için sizlerde belediyeyi telefonla arayarak merak ettiğiniz tüm soruların cevabını detaylı bir şekilde yetkililer tarafından alabilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0242 249 50 00 arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli muhtaç vatandaşlara yönelik olan sosyal yardımlardan bahsettik. Sosyal yardım başvurusunda aranan kriterlerden, başvuruların nerelerden ne şekilde yapıldığından ve başvuru sorgulama işlemlerinin hangi kanallar üzerinden yapılabildiğine yer verdik. Ayrıca belediye tarafından verilen yardım paketleri türlerine değinerek ihtiyaç duyduğunuz yardım paketi için başvurabileceğiniz ve gerekli kriterler sağlandığı takdirde başvurunuzun onaylanacağına değindik.

Belirtmek isteriz ki başvuru formunu doldururken bilgilerin tam ve doğru bilgiler olduğundan emin olun. Belediye yetkilileri tarafından yapılan incelemeler sonucu bilgilerin eksik veya yanlış olduğu tespit edildiği takdirde sosyal yardım hakkından mahrum bırakılacaksınız.

Ayrıca bakınız:

Kaymakamlık Para Yardımı Dilekçesi > TIKLAYIN

Öğrencilere Maddi Yardımlar – SED Yardımı > TIKLAYIN

Doğalgaz Yardım Başvurusu ve Sorgulama > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.