Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?” sizler için bütün detayları araştırdık ve derledik.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart başvurusu; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, maddi durumu iyi olmayan kişiler için başlatılan kampanyalarından birisi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu yaparak sahip olabileceğiniz Başkent Kart ile anlaşmalı market, mağaza ve bazı iş yerlerinde bu kartı kullanarak, temel giderler konusunda vatandaşlara destek verilmeye devam ediliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım konularından birisi olan Başkent Kart yardımı ile maddi durumu yerinde olmayan dar gelirli ve muhtaç durumda olan aileler için, iki ayda bir olmak üzere yapılan yardımlar, vatandaşlara verilen Başkent Kart içerisine yüklenerek, anlaşmalı iş yerlerinde kullanmak üzere alışveriş yapabiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu yaparak sahip olabileceğiniz Başkent Kart sosyal yardımından yararlanabilirsiniz. Başkent Kart sosyal yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda verilecek olan Başkent Kart’ı, bankamatik veya kredi kartı olarak da kullanabilirsiniz. Bunun yanında akıllı cep telefonunuza indirebileceğiniz Başkent Kart mobil uygulaması ile borçlarınızı ödemek amacıyla para gönderme ve fatura ödeme gibi işlemlerinize de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Başkent Kart sosyal yardım kart başvurusu yapmak için “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?” “Başkent Kart nereden alınıyor?” gibi soruları cevaplıyoruz.

Belediye Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü yardım projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için sunulan bu destek ile temassız ödeme özelliğine sahip olan pos cihazının kullanıldığı market ve iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde, tarafınıza verilecek olan bu karta iki ayda bir olmak üzere 500 TL maddi sosyal yardım ücreti otomatik olarak yatırılıyor.

Başkent Kart sahipleri, Ankara sosyal yardım kartlarına yatırılan bu tutarlar ile gıda, temizlik malzemesi ve kişisel bakım gibi temel giderlerini karşılayabilmelerinin yanında; Başkent Kart kullanarak elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarını da ödeme şansına sahip olabiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kart başvurusu yapmak için aranan şartlar şunlar:

  • Ankara sosyal yardım kartları, işsiz olan ve hiçbir geliri olmayan kişiler öncelikli olacak şekilde, maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahiplerine veriliyor.
  • Başkent Kart başvurusu yapmak isteyen kişilerin, Ankara il sınırları içerisinde ikamet ediyor olması şartı aranıyor.
  • Ankara sosyal yardım kart başvurusu yapan kişiler için bakılan kriterlerden birisi de hane halkı kişi başı aylık ortalama net kazancıdır. Bunu için aynı ev içerisinde yaşayan kişiler değerlendirilerek, kişi başı aylık gelir asgari ücretin 1/3’ün altında olan aileler için yardım kartlar veriliyor.
  • Bu kişilerin yanı sıra dar gelirli ve yoksullar aileler, gelirsiz dul kadınlar, engelli vatandaşlar, kronik hastalığı olan kişiler, afetzedeler, sahipsiz ve gelirsiz olan yaşlı kişiler Başkent Kart yardımından yararlanabiliyorlar.
  • Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlardan yararlanmış olan kişilerin bu yardımdan da olumlu sonuç alması daha mümkün oluyor.
  • Kart başvurusu sırasında bağlı olduğunuz mahalle muhtarlığından alacağınız fakirlik belgesi ile Ankara sosyal yardım kart başvurusu yaptığınız zaman daha öne alınmanız için de fayda sağlıyor.

E-Devlet Kira Yardımı Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Maddi durumu yerinde olmayan ve Ankara’da ikamet vatandaşlar için hazırlanan Başkent Kart sosyal destek başvurusu için isterseniz başvuru noktalarına gidebilir, isterseniz de internet üzerinden online olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartına, internet üzerinden başvuru yapma isterseniz, buradaki başvuru adresine giderek, site üzerinden size yöneltilen sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz gerekiyor. İnternet üzerinde bulunan bu formu doldurarak yapacağınızı bu başvuru, ön başvuru olarak kabul ediliyor. Daha sonrasında ise verdiğiniz bilgiler doğrultusunda değerlendirme yapılarak başvurunuza olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapılıyor.

Başkent Kart yardım başvurusu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi almak isterseniz de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destek hattı olan ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ALO153 Beyaz Masa üzerinden başvuru sırasında sizden istenecek olan belgelere ve başvuru şartlarına dair diğer sorularınıza da cevap alabilir ve başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Yakacak Yardımı (Odun ve Kömür Desteği) Başvurusu

Başkent Kart Başvurusu İçin İstenen Bilgiler Neler?

Başkent Kart başvurusunda istenen bilgiler şunlar:

  • Başvuru sahibinin “isim, soyisim, ikametgah adresi” gibi temel kişisel bilgiler.
  • Başvuru sahibinin aylık kazancı, aynı ev içerisine giren aylık toplam gelir, aynı ev içerisinde yaşayan ve çalışan kişi sayısı gibi ailenin ekonomik durumuna dair sorular.

Başvuru sırasında ekonomik durumunuza dair verdiğiniz bilgiler oldukça önem taşıyor. Çünkü sadece yardım alabilmek için maddi durumunu daha düşük göstererek yardımdan yararlanmaya hak kazananlar, daha sonrasında muhtaç durumda olmadıkları tespit edilirse oldukça yüksek tutarlarda cezai işlem yapılır. Ayrıca bu kişilerin, ilk günden itibaren kartlarına yüklenen bütün paralar, güncel faizleri de hesaplanarak tekrar geri alınıyor. Geri ödeme yapmayı reddedenler ise belediye tarafından mahkemeye verilerek bu tutarlar tahsil ediliyor.

Başkent Kart Nasıl Kullanılır?

Ankara sosyal yardım kart başvurusu olumlu olarak sonuçlanan kişilerin, başvuru sırasında belirttikleri adrese bu kartlar kargo ile gönderiliyor. Başkent Kart’a sahip olan kişiler, kartlarına yatırılan ve kart içerisinde kullanabilecekleri para miktarını ise Vakıfbank ATM’leri üzerinden öğrenebilirler. Ayrıca, cep telefonunuza yükleyeceğiniz Başkent Kart mobil uygulamasına giriş yaparak da kart bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca kart içerisindeki tutarları Vakıfbank ATM’lerini kullanarak para çekebilir ve çektiğiniz bu tutarı nakit olarak da kullanabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Devlet Kırtasiye Yardımı

Öğrencilere Maddi Destek – SED Yardımı

İhtiyaç Sahiplerine Maddi Yardımlar – Tüm Yardımlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.