Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Anadolubank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Anadolubank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Anadolubank’tan kredi çeken tüketiciler, zaman içerisinde düşen faiz oranlarından yararlanmak isteyebilir ya da krediyi kullandıktan sonra ödeme sıkıntısı yaşayabilirler. Böyle bir durumda Anadolubank kredi yapılandırma işlemi yaptırarak birçok fırsat elde edebilirler. Anadolubank’ta kredi yapılandırma hizmeti ile pek çok müşterisini memnun etmektedir.

Anadolubank Kredi Yapılandırma

Yapılandırmanın amacı tüketicilere daha uzun vadede ödeme imkânı sunabilmek ve güncel faiz oranlarından yararlandırabilmektir. Bu konuda Anadolubank’ta müşterilerine kolaylık sağlayarak yapılandırma imkânı vermektedir.

Vade süresi, çekilen kredi çeşidine göre değişkenlik göstermekte ve kredi kullanımından önce müşteriye sorularak ayarlanmaktadır. Ancak krediyi kullandıktan sonra tüketici çeşitli sorunlar yaşayarak, ödeme kolaylığı olması açısından vade süresinin uzatılmasını isteyebilir. Veyahut kredi çekme ihtiyacınızın olduğu dönemde kredi kullandırma faiz oranı, şuan ki güncel faiz oranından daha fazlaydı.

Bu nedenle faizlerin daha düşük olduğu bir dönemde yeni bir plan oluşturulmasını istiyoruz. Her iki durumda da Anadolubank kredi yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Çünkü vade süresinin uzaması mevcut borcunuzun aylık ödenmesi gereken tutarını düşüreceği için ödeme kolaylığı elde etmiş olursunuz.

Anadolubank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Faiz oranlarında düşme olmasıyla birlikte kullandığınız krediyi yapılandırdığınızda daha az ödeme yapma şansı elde edersiniz. Ayrıca tüketici için Anadolubank kredi yapılandırma işleminin bir avantajı daha bulunuyor. Bu da daha az sigorta ücreti ödeme olasılığıdır.

Örneğin 4 yıl sürecek olan ihtiyaç kredisi kullandınız. Ancak faizlerde düşme olduğunu fark ederek, 2 yıl yapılandırma ile borç planınızı yenilediniz. Bu durumda vade süresi bitene kadar ödemekle yükümlü olduğunuz hayat sigortasını, 4 yıl yerine 2 yıl yaptırmanız gerekecek. Bu da 2 yıl fazladan ödeyeceğiniz sigorta ücretinin size kalması anlamına gelir.

Ayrıca BkzKredi Yapılandırma Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için en yakın Anadolubank şubesine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Kredi yapılandırma için siciliniz uygunsa, size özel yeni bir ödeme planı oluşturularak avantajlardan yararlanmanız sağlanacaktır.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Başka bir bankadan ihtiyaç kredisi kullandınız fakat borcunuzu Anadolubank’ta toplayarak yapılandırma yapmak istiyorsunuz. Bu işlem için bankanın yapılandırma kapsamında sunduğu ihtiyaç kredisine başvurmanız yerlidir. Anadolubank ihtiyaç kredisi yapılandırma için size en yakın şubeye şahsen müracaatta bulunmanız gereklidir.

Bankanın ihtiyaç kredisi ürünü için güncel faiz oranını bankadan öğrenebilirsiniz. Bu oran sizin avantaj elde etmenizi sağlıyorsa, 48 aya varan vade seçenekleriyle 75 bin TL’ye kadar olan kredilerinizi yapılandırabilirsiniz. Avantajlı bir konuma geçip geçmediğinizi hesaplarken, kredi miktarınızın binde 50 oranında tahsis ücreti alınacağını ve maksimum olmak üzere 290 TL hayat sigortası bedeli çıkarılacağını göz ardı etmeyiniz…

Anadolubank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Daha önce kullanmış olduğunuz taşıt kredisinin güncel faiz oranları kıstas alınarak yeniden hesaplanmasını istiyorsanız, Anadolubank yaşıt kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın bu hizmetinden gerekli koşulları sağlayan ve yeni ödeme seçeneklerine aylık geliri yeterli olan müşteriler yararlanabilmektedir.

Ayrıca sadece Anadolubank’tan kullandığınız taşıt kredisini değil, banka bir bankaya ait kredi borcunuzu da Anadolubank’a aktarabilirsiniz. Bu konuda bankanın dikkate aldığı en önemli kriter; şube ekranında görüntülenen meblağdan daha düşük tutarlı olacak şekilde bir transfer işlemi gerçekleştirilememektedir. Taşıt kredisi yapılandırma prosedürlerinde bu açıkça belirtilmektedir.

Anadolubank Konut Kredisi Yapılandırma

Mesken olarak kullanılma amacıyla konut kredisi kullanarak satın aldığınız evin taksitlerini azaltmak ya da maliyetini düşürmek için Anadolubank konut kredisi yapılandırma işleminden faydalanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir Anadolubank şubesine giderek 120 aya varan vadelerde konut kredisi kullanma talebinde bulunabilirsiniz.

18 yaşını doldurmuş olan ve geliri krediyi kullanmak için yeterli olan tüm tüketicilere konut kredisi kullandırılabilmektedir. Yapılandırma kapsamında yeni ödeme planınızı, müşteri temsilciniz ile görüşerek mevcut koşullarınıza göre oluşturabilirsiniz.

Anadolubank Kredi Yapılandırma

Geçtiğimiz yıl onaylanan Yönetmelik gereğince kredi borcunuzu 72 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Mevcut kredi oranınızdan daha düşük bir oranda kredi kullanma fırsatı yakaladığınızda, Anadolubank 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunarak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Kredi yapılandırma yasası kapsamında taksit tutarını düşürüp, vadeyi uzatmak amacında olan tüketicilerde bankaya başvuruda bulunabilirler. Ancak başvurunuzun Anadolubank tarafından onaylanmasıyla birlikte borcunuzun taksitlendirilmesi mümkün olacaktır. Bu nedenle müşteri temsilcinize yapılandırma amacınızı açıkça beyan ederseniz, başvurunuzun incelenmesinde bu sizin için daha yararlı olabilir.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Anadolubank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Bankaların 2022 yapılandırılmaları sonrasında kendilerine göre politika uygulamaya başladığı görüldü. Bu nedenle Anadolubank kredi yapılandırma yapmıyor gibi şikâyetler meydana gelerek, tüketicilerin bu uygulamadan yararlanamaması söz konusu oldu.

Ancak bu konuda belirtmek gerekir ki; yapılandırma borcuna sadık olan tüketiciler için oluşturulan bir düzenlemedir. Bu nedenle son dönem ödemelerinizde düzensizlik ya da ödememe gibi bir durum varsa banka yapılandırma talebinizi reddetme hakkına sahiptir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.