Kredilog.com

Albaraka Türk Kredi Başvurusu 2018

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi

Albaraka Türk ülkemizde çok eski bir banka olmasa da kısa zamanda birçok kişi tarafından sevilen ve hesap açtırılan bankalardan birisi haline gelmiştir. Bugün bu bankadan kredi çekmek isteyenler bankanın şubesine gitmekte ya da web ile kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Tek dezavantajı bu olan Albaraka Türk bankasında SMS ya da telefon ile kredi başvurusu bulunmamaktadır.

Bunun için tek yapmanız gereken web aracılığı ile başvuru formunu doldurmak ve bu başvuruya göre hareket etmektir. Web üzerinden doldurmuş olduğunuz başvuru formu da sizlere bir ön onay olarak geri gelecektir. Bu nedenle bu başvuruyu yapmanız size hem hız hem de kolaylıklar sağlayacaktır. İnternet üzerinden başvuru da bulunmak isteyenler aşağıdaki adımları takip edebilirler.

Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk kredi başvurusunu İnternet üzerinden veya Şubeye giderek yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için her bankada olduğu gibi Albaraka Türk Katılım Bankası içinde belirli koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bu koşullar;

  • 18 yaşını dolduranlar kredi başvurusunda bulunabilir.
  • Kredi başvurusundan gerçek kişi olarak yararlanmak isterseniz satın alınacak malın proforma faturası, nüfus cüzdan belgesi ve gelir belgesi gerekmektedir. Ücretli çalışansanız maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyeri tarafından onaylanmış belge temin etmelisiniz.
  • Tüketici finansmanından serbest meslek sahibi olarak yararlanmak isterseniz; vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgeleri ve noter onaylı imza beyannamesini, ayrıca gerektiği durumlarda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.
  • Tüketici finansmanından tüzel kişi olarak yararlanmak isterseniz; satın alınacak malın proforma faturası, ortaklarınızın nüfus cüzdan belgeleri, noter onaylı firma imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, Ticaret Odası kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son 3 yıla ait bilânço ve gelir tabloları ve son 3 yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisini, ayrıca talep edilmesi durumunda kefiller için de aynı belgeleri temin etmeniz gerekir.

albaraka türk kredi başvurusu

Şubeden Kredi Başvurusu

En yakın Albaraka Türk şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi için sıra almalısınız. Sıranız geldiğinde banka yetkilisine kimliğinizi vererek kullanmak istediğiniz kredi miktarını belirtmeniz yeterli olacaktır. İşlemlerinizi tamamlayan banka yetkilisi sizden yukarıda bahsettiğimiz koşullar arasında yer alan belgeleri talep edebilir. Kredi sicilinizin durumuna göre bu belgeler kredi almanızı kolaylaştırabilir bu yüzden şubeye giderken bu belgelerin temin edebildiğiniz kadarını yanınızda götürmenizde fayda var.

İnternet İle Kredi Başvurusu

Albaraka Türk bankasının sitesinde bulunan bireysel bankacılık bölümünü incelediğiniz zaman başvuru formunu kolay bir şekilde görebilirsiniz. Fakat bu başvuru formu çıktısı alıp doldurmalı şekilde değil de, tıpkı diğer bankalar gibi internet üzerinden başvuru formudur. Bunun için buraya tıklamanız ve sizden istenen tüm bilgileri tek tek yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında sizlere kısa süre içerisinde dönüş sağlanacak ve kredi alıp alamayacağınız söylenecektir. Bu işlemlerinden ardından bir Albaraka Türk şubesine gitmeniz ve başvurunuzu tamamlamanız gerekecektir. Şubeye giderken yanınızda hangi belgeleri getireceğinizi de bilmeniz yararınıza olacaktır. Yanınızda Nüfus cüzdanı ve Gelir Belgesinin olması ilk aşama için yeterli olacaktır. Sonrasında ise bankadan sizlere istenilen belgelerin ayrıntılı listesi verilebilir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.