Kredilog.com

Akbank Kredi Yapılandırma 2018

Akbank Kredi Yapılandırma

Akbank kredi yapılandırması işlemleri faiz tutarlarının düştüğü zamanlarda sık şekilde uygulanan bir işlemdir. Kredi çektikten sonra faiz oranlarının düştüğü zaman dilimlerinde tüketiciler kredi yapılandırması yapmaktadır. Kredi yapılandırma işlemleri ancak faiz oranları düştüğünde insanların işlerine yaramaktadır.

Bankalar kredi borçlarını yapılandırma işlemlerinde farklı yöntemler tercih etmektedir. Bazı bankalar telefon bankacılığı aracılığı ile kredi yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Bazı bankalarda bu hizmeti şubelerden vermektedir. Akbank da her iki yöntem ile kredi yapılandırma işlemleri yapmaktadır.

Akbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

akbank kredi yapılandırma

Akbank kredi borcunuzu yapılandırma işlemleri yaparken telefon bankacılığı ve şubeden yapılandırma uygulaması yapmaktadır. Özellikle telefon bankacılığı ile yapılandırma uygulaması yapmak zaman almadan ve sorun çıkarmadan yapılan işlemlerden meydana gelir.  Yalnız telefon bankacılığı ile bu uygulamayı anlamayan ve zorlanan kişiler şubeden detay alabilirler. Bu detaylar ile akıllarına takılan tüm soruları da yanıtlamış olurlar.

Akbank kredi borcu yapılandırma işlemleri için şubelere gitmek gerekmektedir. Şubeye gittiğinizde bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekir. Bu görüşmenizde kredi borcunuzu yapılandırma yapmak istediğinizi söylemeniz gerekir. Bireysel müşteri temsilcileri kredi ile alakalı geçmiş dönem incelemelerinizi baktıktan sonra bu uygulamanın yapılıp yapılamayacağı konusunda detay verecektir.

Kredinizi kullanmış olduğunuz dönem içindeki faiz oranları ile yapılandırma döneminde var olan faiz oranları ile karşılaştırılır ve temsilci tarafından oldukça detaylı bir rapor sunulur. Bu rapor sayesinde karlı bir işlem olup olmadığı da meydana çıkacaktır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Kullanmış olduğu kredilerde ödeme güçlüğü çeken kişilerin taksit tutarlarını düşürmek ya da kredinin vadesini uzatmak adına yaptığı işlemler kredi yapılandırması yapılır. Genelde acil kredi kullanımlarında bankaların faiz oranları yüksek çıkar. Belli bir dönem sonra faiz oranlarının düşmesi ile yapılandırma yapılabilmektedir.

Kullanılan faiz oranlarını yeniden değerlemek adına ve daha az faiz ödemesi yapmak için bu uygulama tercih edilir. Bunun dışında eline toplu para geçen kişiler borçlarını erken dönemde kapatmak ve ara ödeme yaparak da yapılandırma işlemleri yapılmaktadır.

Bu konuda Akbank’ta müşterilerine kolaylıklar sunar.  Bu kolaylıklardan yararlanmak isteyen kişilerin banka şubesine giderek kredi bölümünde bulunan yetkililere yapmak istedikleri işlemleri belirtmesi gerekir.  Bu işlemler o zaman içinde ve en uygun koşullar ile müşteri temsilci tarafından yapılandırma işlemleri yapılır.

Ayrıca Bakınız: Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Konuta kredi işlemleri uzun vadeli olan krediler içinde yer alır. Bu tarz kredi kullanımı yapan kişiler ödemeler konusunda güçlük çekiyorsa ve geçmiş dönemdeki faiz oranlarından daha düşük faiz oranları mevcutsa Akbank şubesine giderek yapılandırma işlemleri yapılır. Bankaların sunmuş olduğu hizmetler dâhilinde müşteriyi zorlamayacak olan bir ödeme planı hazırlanmaktadır.

Faiz oranlarında mevcut olan düşmelerden kaynaklı olarak konut kredisi yapılandırması yapacak olan kişilerin belli başlı detaylara dikkat etmesi gerekir. Bu detaylar içinde;

  • Toplam konut kredisi maliyeti
  • Faiz oranlarının arasında bulunan fark
  • Geriye kalmış olan borç miktarı
  • Geriye kalan taksit tutarı
  • Ödenmiş olan masraf
  • Yeni krediye ödenecek olan masraflar

Yukarıda bulunan tüm detaylar dikkate alınmalıdır. Bunların kontrol edilmesi ve bu detaylar eşliğinde hesap yapılması gerekir. Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank da siz istemediğiniz sürece konut kredisi yapılandırma işlemleri yapmaz. Konut kredilerinizi yapılandırma işlemleri için kredinin tamamen kapatılması gerekir.

Ayrıca Bakınız: Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Akbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Akbank’tan taşıt kredisi kullanmış olan kişiler bu kredilerini yapılandırma hakkına sahiptirler. Borçlu olan kişiler faiz oranları düştüğünde borçlarını kapatıp tekrar kredi çekerek borçlarını azaltabilir.

Bu aşamada başka banka tercih etmek yerine Akbank’ın kendisinden kredi çekmek en mantıklı davranış olacaktır. Bankaya başvuru yapılacak olan kişilerin gerekli olan maliyetleri hesapladıktan sonra yapılandırma yapması uygun olacaktır. Yapılandırma için en uygun maliyet her zaman aynı bankadan çekilecek olan kredi ile yakalanır.

Akbank Kredi Yapılandırma 72 Ay

Akbank 72 ay vadeli kredi kartı ve kredi yapılandırma işlemleri yapmaktadır. Bu avantaj hemen hemen tüm bankalarda bulunur. Özellikle kredi borcunu ödeme konusunda sorun yaşayan kişilere sunulan bir olanaktır. Özellikle yasal takip sürecinde olana kişiler için ve yüksek meblağlarda borcu bulunan kişiler için 72 ay vadeli yapılandırma büyük bir avantajdır.

72 aylık vadeli yapılandırma işlemlerinde bankaların belli başlı şartları bulunur. Bu şartları tutan kişiler gerekli olan yapılandırma olanağından yararlanabilmektedir.  Bu şart ve koşulları taşımayan kişiler banka tarafından yapılacak olan yapılandırma işlemlerinde faiz oranları konusunda mutlaka dikkatli olmalıdır. Vade uzadıkça faiz oranlarında da yükselmeler meydana gelir.

Akbank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Akbank kredi borcunuzu ödeme konusunda zorluk çekiyorsanız ve sadece asgari tutarı ya da biraz fazlasını ödeyebiliyorsanız Akbank kredi borcunuzu yapılandırma yapmayabilir. Yapılandırma yapmıyorsa bu konuda borcunuzun 3 dönem boyunca üst üste aksaması önemlidir. Çünkü 3 dönem gecikme yaşanması bankanın gözünde gerçekten ödeyemediğinizin bir kanıtıdır.

Akbank borcun tutarı ya da vadesine bakarak birde kredi geçmişinize bakarak bu yapılandırmayı yapar. Yani Akbank kredinizi yapılandırma ile alakalı olarak sorun yaşıyorsanız muhakkak gecikme olması gerekir. Ayrıca telefon bankacılığı ile aldığınız yardımda temsilci yapılandırma yapmadığını söylüyorsa şubeye uğramanız gerekir.

Şubeye giden borçlunun yapılandırma dilekçesi istemesi ve bu dilekçeyi imza karşılığında bankaya teslim etmesi gerekir. Dilekçeden sonra genelde bankalar yapılandırma uygulamasını yapar. Yapılandırmanın yapılmaması, başvuran müşterilere kapıyı gösteren bankaların tavrı rekabet ve tüketici hukukuna aykırı bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.