Kredilog.com

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Akbank Kredi Kartı Taksitlendirme

Geçtiğimiz senelere nazaran kredi kartı kullanıcılarının çok daha bilinçli olduğu aşikar. Özellikle, kredi kartı ürünlerinin popülerleştiği ilk dönemlerde, kredi kartı kullanıcılarının pervasızca harcamalar yaptığını ve bu harcamaların sonrasında kredi kartı mağdurlarının cezaevine girebildiğini dahi görebiliyorduk.

Seminerler ve konferanslar yıllar boyu sürdü ve kredi kartı kullanıcılarını bilinçlendirmek adına pek çok uğraş verildi. Günümüzde, bunun meyveleri toplanabilirken hala kredi kartı mağdurları mevcutlar ve bunun önüne geçmek isteyen devlet, yasalar bağlamında her bankanın “kredi kartı yapılandırma” yoluna gitmesini öngördü. Türkiye’de Akbank kredi kartı yapılandırma işinin en büyük öncülerinden bir tanesi.

Özellikle kredi kartı yapılandırma ve kredi yapılandırma konusunda, müşterilerini önemseyen Akbank, onlara uygun bir ödeme planı çıkararak borçlarını avukatlara gitmeden önce taksitlendirebiliyor ve bu sayede kredi notunuz azalsa dahi, kara listeye girmeden; borcunuzu temizleyebiliyorsunuz.

Sizin istediğiniz ödeme şekline göre bir ödeme planı oluşturabilen bankada kredi kartı yapılandırma işinin elbette çıkarları da söz konusu. Bugünkü yazımızda, Akbank kredi kartı yapılandırma işleminin nasıl yapıldığına değineceğiz. Siz de bir kredi kartı mağduru olmak üzereyseniz ve kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız, yazımızı okuyarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Yapılandırma Nedir?

Kredi kartı yapılandırma işlemine geçmeden önce, kredi kartı yapılandırma işleminin bir tanımını yapmak elzem. Türkiye’de kredi kartı mağdurlarının fazlalaşmasını önlemek için bulunan bir yöntem olan kredi kartı yapılandırma, kredi kartı borcunuzu taksitlendirmeye yarayan bir ödeme sistemini sizin için oluşturuyor. Müşteri hizmetleri ile birlikte oluşturabileceğiniz bu ödeme planını elbette ödeme yapmadığınız günden itibaren, 90 gün içerisinde, yani avukatlara borcunuz yönlenmeden halletmeniz gerekiyor.

Ayrıca Bakınız: Avukata Giden Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Avantajları ve dezavantajları bol olan kredi kartı yapılandırma işleminden sonra, kredi kartınızı herhangi bir biçimde kullanamıyorsunuz ve elinizdeki tek kredi kartı ürünü, yapılandırdığınız ürünse; bir kez daha kredi kartı almanız epey zor olabilir. Borcunuz bittikten sonra bile en azından birkaç ay, tarafınıza kredi ürünleri ve kredi kartları verilmeyebilir. Ancak her şeye rağmen, kredi kartı mağduru olmak yerine, kredi kartı yapılandırma işinin büyük bir alternatif yarattığını belirtebiliyoruz.

Peki, kredi kartı yapılandırma işlemi nasıl yapılıyor? Hangi adımların uygulanması gerekiyor ve süreç nasıl işliyor?

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma

Akbank üzerinden kredi kartı yapılandırma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle, kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz günden itibaren; 90 gün içerisinde bu talebi gerçekleştirmelisiniz. Talebi, herhangi bir internet hesabından yahut telefon bankacılığı üzerinden değil; direkt olarak şubeden gerçekleştirmeniz en doğru yollardan bir tanesi olacaktır.

Hem güvenilir hem de hızlı bir yol olan şubeye giderek, kredi kartı yapılandırma talebinizi müşteri temsilcisine ilettiğinizde; temsilci öncelikle size bunun nedenini sorar. Açıklamak zorunda olmadığınız bu aşamadan sonra, sizden muhtemelen bir ön ödeme talep edilecektir ve bu ön ödeme için yanınızda toplu bir para olması şarttır. En azından, total borcunuzun %25’i kadarını talep edebilen pek çok bankanın, bu oranı inisiyatif kullanarak indirebileceğini de hatırlatalım.

Bu tutarı, müşteri temsilcisine verdikten sonra, kredi kartı yapılandırma işleminiz uygun bir ödeme planı ile temsilci tarafından başlatılır. Ödeme planınıza bir de faiz eklenmesi elbette kaçınılmazdır. Yani, total borcunuzun üzerinde, kredi kartı yapılandırma faizi eklenecek ve total borcunuzdan biraz daha fazlasını ödemeniz şarttır. Bu da, bankaların en büyük kazanç kapılarından bir tanesi olarak belirtilebilir. Kredi kartı yapılandırma kısmında, ödeme planını da kabul ettikten sonra; yapmanız gereken herhangi bir şey kalmamıştır.

Artık, kredi kartınızı kullanamazsınız ve onu kırıp atmanız, yerinde bir hareket olacaktır. Kredi kartınızın iptal olduğu günden itibaren, aylık periyotlarda yapılandırma ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirmemeniz durumunda, kredi kartı yapılandırma işleminin ikinci kez Akbank tarafından yapılmadığını da bilmenizde fayda var. Bu sebepten, ödeyebileceğiniz kadar uygun bir ödeme planı yapmalısınız.

Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Axess kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için herhangi bir Akbank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Türkiye’deki her Akbank şubesi, Axess kredi kartlarının yapılandırma işlemlerini kabul edebilmektedir ve spesifik bir şubeye yönelmenize gerek yoktur. Axess kredi kartınızın total borcunu hesaplayan müşteri temsilcisi, bunun üzerine bir de gecikme faizleri ile kredi kartı yapılandırma faizini koyarak, totaldeki yeni borcunuzu açıklar. Bu borcu kabul etmeniz halinde, sizden; önden bir tutar talep edecek olan müşteri temsilcisine bu tutarı vermeniz halinde, borcunuzdan bu tutar düşülür ve yeni borcunuz da taksitlere bölünür.

Taksitlere bölünen borçta herhangi bir aksama halinde, Axess kredi kartı yapılandırma işlemi iptal edilecek, yaptığınız önceki ödemeler de yok sayılacaktır. Bu sebepten, imzaladığınız yeni sözleşmeyi dikkatli okumanızda ve buna uygun olarak ödemeleri zamanında gerçekleştirmenizde fayda var.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

Akbank’a ait kredi kartınızın borçlarını Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konuyla alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile kredi kartı borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.