Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? (Axess)

Akbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? (Axess)

Akbank Kredi Kartı Şifresi Alma

Akbank tarafından sunulan Axess ile alışverişleriniz sırasında imza yerine şifre kullanmanıza imkan veren Chip&PIN sistemiyle güvendesiniz. Alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Uygulama, bankacılık sektöründe yeni bir dönem başlattı ve tüketicilerin alışverişlerinde 4 haneli şifre girmeleri istenecek işlem onayı için güvenlik önlemi alındı.

Sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede Chip&PIN sistemi geçerli olmaya başladı. Böylece hem yurtdışında, hem de ülke içinde daha güvenli alışveriş yapılması sağlandı.

Siz de internetten ürün/hizmet satın almak istiyorsanız ya da alışverişlerinizin daha güvenli bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Akbank kredi kartı şifresi nasıl alınır öğrenmektir!

Akbank kredi kartı şifre alma işlemlerinizi aşağıdaki yöntemler ile tamamladığınızda sistem şu şekilde işler: alışverişinizi yaptığınızda ödeme esnasında satış görevlisini çipli kartı okuyucuya yerleştirir.

Kart okuyucu tarafınızdan oluşturduğunuz şifreyi girmenizi ister. Şifrenizi cihaza yazdığınızda, ödemeniz onay alır ve alışverişiniz tamamlanır.

Yurt dışında yaşayan Akbank müşterileri, Chip&PIN uygulamasıyla ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını ve bilinmesi gereken uyarıları bankanın web sitesinden inceleyebilirler.

Akbank (Axess) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank kredi kartı şifre alma işlemlerinde, müşterilerinin 4 farklı kanalı kullanmasına izin vermektedir.

Kartınızı şifresini unuttuğunuzda en yakın banka şubesine gidebilir, SMS servisini kullanabilir, internet üzerinden işlem yapabilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kurum, bankacılık hizmet kanallarında değişiklik yapma hakkına sahip olduğu için söz konusu platformlar zaman içerisinde kullanılmayabilir.

Veyahut banka, kredi kartı işlemleriyle ilgili hizmet kanalını genişleterek örneğin mobil uygulama üzerinden şifre almaya müsaade edebilir.

SMS ile Kredi Kartı Şifre Alma

Axess kart sahipleri, müşteri iletişim bilgilerinde yer alan geçerli bir cep telefonu numarasıyla SMS ile kredi kartı şifre alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ancak SMS bankacılığının kullanılabilmesi için çağrı merkezi haricinde bir kanaldan güncellenmiş veya kayıt edilmiş bir telefon numarası olması gerekmektedir.

Ayrıca ek kart şifresi, yalnızca asıl kart sahibi tarafından alınabilmektedir. Mesajla Axess kredi kartı şifre alma için “KKSIFRE” kelimesini büyük harfler ile yazınız. Bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 rakamını yazınız.

Bu mesajı 4425’e gönderdiğinizde cep telefonunuza gelecek olan geçici şifreyi, 1 hafta içerisinde dilediğiniz Akbank bankamatiğinden değiştirebilirsiniz.

Akbank Telefon Şubesi ile Kredi Kartı Şifre Alma

444 2 525 numaralı müşteri hizmetlerinden dilediğiniz an Axess kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Kartınız yeni geldiğinde ya da mevcut kart şifrenizi unuttuğunuzda, Akbank telefon şubesi ile kredi kartı şifre alma işlemlerinizi sesli yanıt sistemiyle ya da müşteri temsilcisiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Direkt İnternet ile Kredi Kartı Şifre Alma

Bireysel müşteriler ilk başlarda internet bankacılığını kullanmakta zorlanıyorlardı. Ancak bankaların platformlarını daha kullanılabilir hale getirmeleri ve elektronik ortamlarda yapılabilen işlem ağlarının arttırılması, tüketicileri internet bankacılığına yönlendirdi.

Akbank Direkt internet ile kredi kartı şifre alma işlemlerini tamamlamak isteyen kişilerin, aşağıdaki linki tıkladıktan sonra internet bankacılığına giriş yapmaları ve Kartlarım bölümüne ulaşmaları gerekmektedir.

İnternet bankacılığı için > TIKLAYIN

“Kartlarım” başlığı altında Şifre/Güvenlik menüsü bulunmaktadır. Bu menüye tıkladıktan sonra Şifre Belirleme kısmından yeni şifrenizi oluşturabilir ya da mevcut şifrenizde değişiklik yapabilirsiniz.

Belirlenen yeni şifre, tüketicinin ilk alışverişinde kartına yüklenmekte ve sonraki alışverişlerde bu şifrenin kullanılması gerekmektedir. Dilerseniz bankanın web sitesinde yer alan “Kart Şifresi Al” uygulaması üzerinden de şifrenizi temin edebilirsiniz.

Akbank Şubelerinden Kredi Kartı Şifre Alma

Yaygın şube ağına sahip olan Akbank, müşterilerin banka kartı ve kredi kartı şifre işlemlerinde görevlileriyle birlikte yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle Akbank şubelerinden kredi kartı şifre alma işlemleriniz için en yakın şubeye giderek, bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yeterli olacaktır…

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.