Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank Kredi Başvuru Sonucu

Aylık ihtiyaçları karşılayabilecek yeterli bir gelire sahip olunmadığında, konut veya taşıt gibi bir mülk alınmak istendiğinde ya da yüklü miktarda toplu paraya ihtiyaç duyulduğunda bankaların kredi ürünlerinden yararlanmak mümkün. Peki Akbank kredi başvuru sonucumuzu nasıl öğreneceğiz?

Her geçen gün daha fazla kişinin ihtiyaç duyduğu bu ürünleri kullanabilmek için öncelikle tercih edilen bankaya başvuru yapmak gerekmektedir. Eğer kredi çekmek için Akbank’ı tercih ettiyseniz ve başvurunuzun sonucunu merak ediyorsanız bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Ülkemiz bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Akbank, bünyesinde bulundurduğu finansal destek hizmetleri ile birçok tüketicinin nakit ihtiyaçlarına çözüm bulabilmektedir. Ancak bunun için müşterinin ihtiyaç duyduğu ürünü talep ederek, başvurusunu bankaya bildirmesi gereklidir.

Başvurunun ne kadar sürede sonuçlanacağı ise müşterinin ihtiyaç duyduğu kredi türüne ve talep ettiği bankacılık kanalına göre değişmektedir. Bu nedenle aşağıda sıklıkla tercih edilen ihtiyaç kredileri üzerinden örneklendirme yaptık…

Akbank ihtiyaç kredisi alabilmeniz için başvurunuz iki aşamadan geçerek onaylanmalıdır. Bunlardan ilki olan ön onay için Akbank SMS bankacılığını, internet şubesini, telefon bankacılığını, şubeleri ya da web adresini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Kullanılan bankacılık kanalına göre değişmekte olup, genellikle ön onay sürecinin 5 dakika ile 1 iş günü arasında sonuçlanması mümkün.

Örneğin bankanın SMS kredi kanalını kullanarak müracaatta bulunduysanız, maksimum 5-10 dakika içerisinde sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sürenin en uzun tutulduğu platform ise banka şubeleridir. Genellikle şubeden yapılan başvurulara 1 iş günü sonrası dönüş sağlanmaktadır.

Akbank Kredi Sorgulama

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından birini kullanarak Akbank kredi müracaatında bulundunuz. Ardından banka tarafından size geri dönüş sağlanarak, başvurunuzun ön onay aldığı ve kredi evraklarınızı şubeye teslim etmeniz gerektiği belirtildi.

Bu durumda krediyi çekebilmeniz için gerekli olan ikinci onay inceleme süreci başlamaktadır. Bu süreç içerisinde başvurunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız, Akbank kredi sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Banka bu konuda müşterilerine hızlı bir şekilde hizmet verebilmek için “Başvurum Nerede?” isimli uygulamayı kullanıma sundu.

Ürün ve hizmet başvurularının anlık olarak takip edilmesini sağlayan “Başvurum Nerede?” uygulamasına, Akbank Direkt İnternet veya Akbank.com üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Kredi başvurum onaylandı mı, onaylanmadı mı diye kaygılanmanıza gerek kalmadan bu uygulama sayesinde kısa süre içerisinde sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Bunun haricinde Akbank kredi sorgulama için şubeleri de ziyaret edebilirsiniz. Ancak şubelerin genellikle kalabalık olmasından kaynaklı vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız, Akbank kredi sonucu öğrenmenin en hızlı ve kolay yöntemi olan “Başvurum Nerede?” uygulamasını kullanmalısınız…

Ayrıntılar için tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.