Kredilog.com

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma 2018

Akbank Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından bir tanesi olan ve pek çok müşterisine, düşük faizlerle, geniş ödeme seçenekleri ile kredi ürünleri sağlamaya çalışan Akbank’ta, kredi yapılandırma sıklıkla müşterilerin başvurduğu bir yol oluyor. Genelde, uygun ödeme planları ile kredilerini ödemeye başlayan müşteriler, bir aksilik çıktığında kredilerini ödeyemez oluyorlar ve aylık taksitlerde aksama yaratmaya başlıyorlar. Bu minvalde, ev ekonomisinin de düzenini bozan kredi sahipleri, kredi yapılandırma yoluna gitmek durumunda kalabiliyorlar; zira aksi durumda borçları avukatlık olabiliyor.

Akbank, Türkiye’de kredi yapılandırma hizmeti veren bankalardan bir tanesi ve hemen hemen her türden krediye yapılandırma hizmeti sunabiliyor. Devlet tarafından da, kredi mağdurlarının önüne geçmek amacıyla desteklenen bu hizmette; taşıt, konut, ihtiyaç kredilerinizi yeni bir ödeme düzeniyle yapılandırabiliyorsunuz. Elbette, hem avantajları hem de dezavantajları mevcut olan bu sistemin günümüzde bazı zamanlarda totaldeki masrafları azalttığını, bazense arttırdığını görebiliyoruz.

Bugünkü yazımızda, Akbank konut kredisi yapılandırma işlemlerinden bahsedeceğiz. Siz de bir Akbank müşterisi olarak konut kredinizi yapılandırmak istiyorsanız, gerekli bilgileri buradan edinebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Akbank Kredi YapılandırmaAkbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Konut Kredisi Yapılandırma Yapıyor mu?

Akbank, Türkiye’de konut kredisi yapılandırma hizmetini verebilen bankalardan bir tanesi; yani sorumuzun cevabı evet, yapıyor. Hatta, bazen konut kredisi yapılandırma teklifini kendilerinin yaptığı dahi oluyor. Konut kredisi yapılandırma işleminde karşınıza pek çok dezavantaj çıkıyor ancak konut kredisi alırken teminat gösterdiğiniz emtialar, kefilleriniz herhangi bir biçimde riske girmiyorlar. Bu açıdan bakıldığında, kredi yapılandırma işleminin faydalı bir hizmet olduğunu söylememiz mümkün olabilir.

Akbank’tan konut kredisi yapılandırmak için yapmanız gereken şey, herhangi bir Akbank şubesine giderek bu talepte bulunmanız. Konut kredinizin taksitlerinin aylık tutarları size fazla gelmeye başladıysa örneğin, kalan borcunuzu yeniden yapılandırarak, taksitlerinin sayısını arttırabilir ve böylece kolay ödeme planları çıkarabilirsiniz. Bunun dışında, yapılandırma işlemleri bazı durumlarda banka tarafından da tarafınıza teklif edilebilir. Teklifler, totalde masraflarınızın azaldığını ancak bir ön ödeme yapmanız gerektiğini söylerler; buna da genellikle yapılandırma cezası adı verirler.

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma Faiz Oranı

Akbank konut kredisi yapılandırma işleminde, faiz oranı her zaman koşullara göre belirlenmektedir. Yani, kalan borcunuza, bugüne kadar yaptığınız ödemelere ve hali hazırdaki, yapılandırmak istediğiniz kredinin faiz oranına bakılarak, tarafınıza yeni bir kredi faiz oranı sunulur. Bu yeni kredi faiz oranında ayrıca talep etmiş olduğunuz şeyler de etkilidir. Örneğin, 36 aylık bir vade ile Akbank kredisi aldıysanız ancak yapılandırma taraftarıysanız; kalan borcunuzu 72 ayla ödemeyi tercih edebilirsiniz; bu, sizin hakkınızdır ancak bununla birlikte faiz oranının 36 aylık kredi ile bir olmayacağını unutmayın.

Faiz oranı, konut kredisi yapılandırma işlemlerinde genelde artmaktadır. Masraf kalemlerine bakıldığında, yeni faiz oranı ile beraber yapılandırılmış borcunuzu daha uzun bir döneme yayabilir, aylık ödemeleri daha rahat şekilde gerçekleştirebilirsiniz ancak bu aylık ödemelerin, yeni faiz oranı yüzünden birkaç ay artacağı açıktır. Bu sebepten, diğer bankalardan da refinansman kredisi teklifi almanızda fayda vardır.

Diğer bankalar, borç transferi hasebiyle faiz oranından kısmasalar da, bazı masrafları kısarak daha düşük bir borç tutarı ödemenizi sağlayabilirler.

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma Ücreti

Akbank’ın konut kredisi yapılandırma ücreti; genelde siz de talep etseniz, banka da size teklif etse, kredinizi yapılandırırken ödemek zorunda olduğunuz bir ücret olarak bilinmektedir. Konut kredisi yapılandırma ücreti, yeni bir kredi aldığınız için; önceki kredinizin sözleşmesini bozma bedeli olarak da tanımlanabilir. Bu ücret, %2 oranındadır ve konut kredinizi hemen bitirmek istediğinizde de konut kredisi erken ödeme cezası olarak karşınıza çıkar. Sözleşmede, konut kredilerinde bu durum açıktır ve imzaladığınız için yasaldır da.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.