Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank İnternet Şifresi

Günümüzün hatta geleceğin bir numaralı tercihi internet bankacılığı olarak kabul edilir. Akbank internet şifresi, oldukça kolay ve basit işlemlerle alınabilir, fakat internet bankacılığının ne kadar önemli olduğunu bilmeyen kişiler, bu konuya kafa yormaz.

İnternet bankacılığı,

  • İnternet olduğu takdirde 7/24 aktif hizmet verimi sağlar.
  • Oturduğunuz yerden hemen hemen tüm banka işlemlerini yapabilmenize fırsat verir.
  • Her daim ücretsiz şekilde çalışır.
  • Akıllı cihazlarda dahi verimli biçimde kullanılabilir.

Akbank internet şifresi nasıl alınır?

Akbank İnternet Şifresi Alma

Akbank internet şifresi almak için takip edebileceğini iki farklı yol vardır. Bu yollar:

  • Müşteri hizmetlerini arayarak şifre alma
  • Akbank internet sitesini ziyaret ederek şifre alma

Yollardan ilki, cep telefonu olan herkes için rahatlıkla giderilir; fakat şifre alırken size sorulacak birtakım şahsi sorulara hazır olun. Ayrıca illa kendi telefonunuzdan değil; farklı cihazlardan dahi kullanım yoluyla şifre alabilirsiniz.

İkinci yol, müşteri hizmetlerine gerek kalmadan oldukça basit şekilde sizi Akbank şifre sahibi yapar. Resimli anlatımı inceledikten sonra aşağıda bulunan bağlantıyı tıklayarak şifre alma sayfasına erişebilirsiniz.

İlk Adım aşağıdaki bağlantıdan Akbank Şifre Alma sayfasına eriştiğinizde böyle bir sayfa ile karşılaşacaksınız;

Akbank internet şifresi alma ekranı

Burada sizden istenen bilgiler; Müşteri veya TC Kimlik numarası, Annenizin Kızlık Soyadının İlk ve Son harfi, Kart Numaranızın Son 4 Hanesi şeklindedir.

Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra Devam butonuna tıklayarak Kart Şifresi ekranına geleceksiniz. Bu ekranda kullandığınız kartın şifresini girerek tekrar Devam butonuna tıklayın. Cep Şifre ekranına geldiyseniz sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen şifreyi girip ilerleyiniz. Son ekrana geldiğinizde ise artık bir şifre belirleyebilirsiniz.

“Şifre Al” sayfasına erişmek için tıklayın. Linke tıkladığınız zaman, karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa çıkar ve sizi gerekli yönlendirmelere götürür. Yönergeleri takip ettiğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız.

Akbank İnternet Şifremi Unuttum

Akbank internet şifresi unutulursa sisteme girebilmek için ya müşteri hizmetlerini ararsınız ya da Akbank ana sayfasından gerekli ayarlamaları yapıp sisteme dahil olursunuz. Müşteri hizmetlerini aramayacak ve Akbank ana sayfasına gidecekseniz, buraya tıklayarak anında olmanız gereken yerde olabilirsiniz.

Tıkladığınız link, karşınızda internet bankacılığına giriş bölümünü getirir. Giriş bölümünde ‘’ Şifremi Unuttum’’ imgesi bulunur ve o imgeye tıkladığınız zaman yukarıda verilen ekrana ulaşmış olursunuz. Size sorulacak sorulara vereceğiniz cevaplar, rahatlıkla şifre almanızı sağlar. Tabi bu işlemleri doğru şekilde yapabilmek adına cep telefonunuza ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Akbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Akbank internet şifresini değiştirebilmek için evvela sisteme giriş yapmanız, sonra da şifre değiştirme işlemlerini takip etmeniz gerekir. Sisteme giriş yapabilmek adına buraya tıklayarak ilk adımı atabilirsiniz. Açılan ekranda Müşteri / T.C. Kimlik numarası ve Akbank Direkt şifreniz yani mevcut şifreniz istenmektedir. Giriş yaptıktan sonra menüden şifre değişiklik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.