Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Şifre Alma İşlemleri

Akbank İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Şifre Alma İşlemleri

Türkiye’nin en köklü banka kuruluşlarından biri olan Akbank, yeni teknolojilere sağladığı uyum sayesinde müşterilerinin dijital ortamlardan da bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmesine olanak tanıyor. Bankanın şubeleri ve çağrı merkezleri de müşterilerin işlemlerini gerçekleştirebilmesine yardımcı olan kanallar arasında. Akbank müşterileri bu kanallardan birini kullanarak işlemlerini güvenli bir şekilde tamamlayabilir.

Bireysel Kullanıcılar İçin Akbank İnternet Bankacılığı Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

Akbank giriş işlemlerini Akbank Direkt aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 • İnternet şubesine giriş yapmak için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayıp bireysel müşteri giriş sayfasını açmalısınız.

Akbank İnternet Bankacılığı-1

 • Sağ üst bölümde yer alan Akbank Direkt başlığı altından “bireysel” yazısına tıklayın.

Akbank İnternet Bankacılığı-2

 • İlgili sayfada iki farklı giriş yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntemde müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirken ikinci aşamada ise kredi kartı numaranız ve Akbank Direkt şifreniz ile sisteme giriş yapmanız mümkündür.
 • Bu iki yöntemden birini seçin ve sizden istenen numara ile Akbank Direkt şifresini yazın.
 • Daha sonra giriş ekranının altında yer alan kırmızı renkli buton içerisindeki “giriş” yazısına tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra sistemde tanımlı olan cep telefonu numaranıza bir güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kodu doğru bir şekilde karşınıza çıkan sayfaya yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Akbank bireysel müşteri giriş işlemleri için TIKLAYINIZ! 

Akbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

Akbank’ın kurumsal hesap müşterileri de bankanın resmi internet sitesi aracılığıyla sisteme giriş yapabilirler.

 • Bunun için ilk olarak aşağıda verilen bağlantıya tıklayıp bankanın resmi web sitesini açın.

Akbank İnternet Bankacılığı-3

 • Karşınıza çıkan sayfada sağ üst bölüme giderek Akbank Direkt başlığının altındaki “kurumsal” yazısına tıklayın.

Akbank İnternet Bankacılığı-4

 • Karşınıza çıkan giriş ekranındaki boşlukları eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekir. Bunun için ilk boşluğa müşteri numarası, ikinci boşluğa kullanıcı kodu, üçüncü boşluğa ise Akbank Direkt şifrenizi yazın ve en altta yer alan “giriş” butonuna tıklayın.
 • Daha sonra güvenlik kodunu girerek sisteme başarılı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Akbank’ın kurumsal müşteri giriş işlemleri için TIKLAYINIZ! 

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Akbank internet bankacılığı şifremi unuttum ve ilk kez şifre alma işlemleri için bireysel müşteri giriş sayfasını kullanabilirsiniz. Bireysel müşteri giriş sayfası için ilk başlığın altında verilen bağlantıyı kullanarak işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün.

Akbank İnternet Bankacılığı-5

 • Giriş sayfasındaki “şifremi unuttum” ya da “şifre al” bağlantılarından herhangi birini kullanarak yeni bir şifre oluşturmak mümkündür. Bu iki bağlantıdan birine tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı-6

 • Unuttuğunuz Akbank Direkt şifresini sıfırlamak ya da ilk kez şifre oluşturmak için karşınıza çıkan ekrandaki boşlukları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir.
 • İlk aşamada birinci boşluğa müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı girin.
 • İkinci boşluğa annenizin evlenmeden önceki soyadına ilişkin sizden talep edilen sıralamadaki harfleri girin.
 • Üçüncü boşluğa ise kartınızın son dört hanesini yazın ve “devam” butonuna tıklayın.
 • Sistem bundan sonra sizi ikinci aşamaya yönlendirecektir ve şifre oluşturma işlemi için buradaki boşluğa kart şifrenizi yazmanız gerekir.
 • Kart şifrenizi yazdıktan sonra “devam” butonuna tıklayıp son aşamaya geçebilirsiniz. Bu aşamada banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza güvenlik kodu iletilir. Bu güvenlik kodunu ilgili alana yazdıktan sonra şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni bir şifre oluşturup banka hesaplarınıza güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank bünyesindeki hesaplarınızdan herhangi birine, SIM kart değişikliği ya da güvenlik gibi gerekçeler yüzünden bloke uygulanması halinde bu blokeyi çok kolay ve hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

 • Bloke kaldırma işlemine başlamak için ilk olarak bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayın.

Akbank İnternet Bankacılığı-7

 • Bloke açma sayfasında ilk olarak sizden bazı bilgiler talep edilir. Bu taleplerin yer aldığı sayfadaki boşluklara sırasıyla müşteri numaranızı, ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu, annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfini, bloke açma işleminde kullanacağınız kart türü bilgisini, kart numaranızın son dört hanesini ve kartınızın son kullanma tarihini doğru bir şekilde girin.
 • Daha sonra “devam” butonuna tıklayıp ikinci aşamaya geçebilirsiniz.
 • İkinci aşamada bloke açma işleminde kullanacak olduğunuz kartın şifresini girin ve “devam” butonuna tıklayın.
 • Bu aşamada banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarasına bir güvenlik şifresi gönderilir. Bu güvenlik şifresini de doğru bir şekilde girerek bloke kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akbank hesabınızın blokesini kaldırmak için TIKLAYINIZ! 

Akbank İnternet Bankacılığı EFT Ücreti Nedir?

Akbank’ın banka şubeleri üzerinden yapacağınız işlemlerde uygulanacak olan EFT ücreti minimum 75 TL iken maksimum 750 TL’dir. Akbank Direkt üzerinden internet bankacılığı hizmetini kullanarak yapacağınız EFT işlemlerinde ise uygulanacak olan asgari tutar 6,75 TL iken azami tutar 20 TL’dir.

Akbank İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Mevduat hesabı ya da kredi kartı için Akbank internet bankacılığı açma işlemini banka şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Akbank internet bankacılığı onay işlemi için sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Bununla birlikte başvuru işlemini bankanın 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri servisinden gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Zaman Kaybetmeyin! > Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Akbank İnternet Alışverişi Onay İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yeni yasal düzenlemeye göre banka kartı ya da kredi kartı sahiplerinin onayı olmadan söz konusu kartların internet kullanımına açılması mümkün değildir. Dolayısıyla internet  kartları ile internet üzerinden online alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların onay işlemlerini tamamlaması gerekir.

 • “INTERNET” yazın ve bir boşluk bırakarak kartınızın son dört hanesini 8885’e kısa mesaj olarak gönderin. Bu sayede sadece son dört hanesini gönderdiğiniz kart için internet alışveriş onayını gerçekleştirmiş olursunuz.
 • Eğer Akbank sisteminde tanımlı tüm kartlarınızı onaylamak isterseniz “INTERNET” yazın ve 8885’e kısa mesaj olarak gönderin.
 • 444-25-25’i arayarak çağrı merkezi üzerinden onay işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Akbank Direkt üzerinden “kredi kartları” menüsüne girerek istediğiniz kartların onay işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Hesap Hareketleri Nasıl Öğrenilir?

Akbank hesaplarınızın hareket dökümü için çağrı merkezini arayabilir, banka şubesine gidip personelden destek alabilir ya da internet bankacılığı veya mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

Akbank internet bankacılığı hesap hareketlerini, Akbank sistemine giriş yaptıktan sonra “hesaplarım” bölümüne tıklayıp söz konusu hesabı seçerek öğrenmeniz mümkündür.

Akbank Mobil Uygulamaları Nasıl İndirilir?

Akıllı cihazınıza Akbank internet bankacılığı indirme işlemi son derece kolaydır.

 • İlk olarak aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayın.

akbank mobil

 • Bu sayfadaki ilgili boşluklara cep telefonu numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu yazarak uygulamayı indirme linkinin telefonunuza SMS olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ayrıca sayfanın altındaki butonlar aracılığıyla işletim sisteminize uygun indirme işlemini kendiniz de başlatabilirsiniz.

Telefonunuza Akbank uygulaması yüklemek için TIKLAYINIZ! 

Diğer Bankalar:

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma

İş Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Halkbank İnternet Bankacılığı Açma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.