Kredilog.com

Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma 2018

Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma, bilindiği gibi 2010’dan sonra sıklaşarak talep gören bir uygulama oldu; zira pek çok insan, kriz, işten ayrılma ve benzeri sebeplerle kredilerini ödeyemez hale geldiler. Kredi mağduru olmak yerine, gayet geçerli ve ödeme kolaylığı sağlayan bir olay olan kredi yapılandırma işlemi; günümüzde Akbank tarafından da yapılabiliyor. Türkiye’nin en güvenilir bankalarından biri olan Akbank’ta; kredi yapılandırma seçeneği alınan her kredi tipinde bir defaya mahsus olmak üzere kullanılabilmekte. Siz de, ödeyemediğiniz ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerini Akbank’ta yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda, sizler için Akbank ihtiyaç kredisini nasıl yapılandırabileceğinizi; yapılandırma hesabını nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Siz de, kredinizi son dönemde ödeyemiyor ve uygun koşullarda yapılandırmak istiyorsanız; dikkat etmeniz gereken pek çok şey olduğunu unutmamanızda fayda var.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırılabilir mi?

Öncelikle bu soruya uygun bir cevap vermek gerekiyor. Evet, ihtiyaç kredisi rahatlıkla yapılandırılabilir. Akbank tarafından sunulan ihtiyaç kredileri, günümüzde 90 gün içerisinde ödenmediği takdirde, bilindiği gibi avukatlık oluyor; ancak avukatlık olmadan önce, ödemediğiniz 90 gün içerisinde kredinizi yapılandırma talebinde bulunmanız, Akbank tarafından “uygun” karşılanabiliyor.

Avukatlık olması yerine, ihtiyaç kredisini yapılandırmak elbette sağlıklı ve kesin çözüm içeren bir yol; ancak kredinizi yapılandırırken, uygun ve ödemesini rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir ödeme planı çıkarmanız da şart. Aksi halde, sadece bir defa kredi yapılandırma hakkınız bulunduğundan; bu hakkınızı kaybetmeniz halinde, borcunuzu ödeyemezseniz, daha büyük sıkıntılarla karşılaşacağınız da aşikâr.

Son olarak, ihtiyaç kredisi yapılandırma işleminde; her bankada olduğu gibi Akbank da yapılandırma komisyonunu muhakkak yeni sözleşmede ve total borç tutarında tarafınıza sunacaktır. Yapılandırma komisyonu, hali hazırdaki borcunuza eklenir ve yapılandırılmış borcunuzla birlikte muhtemelen birkaç ay fazla taksit ödemek zorunda kalabilirsiniz. Elbette, avukatlık olmasından çok daha iyi bir yol olan kredi yapılandırma işleminde, bunu göze almanız gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız: Akbank Kredi Yapılandırma Genel Konu

Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Hesaplama

Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Akbank’tan ihtiyaç kredinizi yapılandırmak isterseniz; öncelikle evde kalan borcunuzu faiz oranları ve masrafları ile birlikte hesaplamanız gerekmektedir. Bunu, size bir nüsha olarak sunulan sözleşme, ödeme cüzdanı ve hesap makinesi vasıtası ile halledebilirsiniz. Total borcunuzu doğru düzgün hesap ettikten sonra, Akbank’a ihtiyaç kredisi yapılandırma talebinde bulunmanız gerekiyor.

Akbank tarafından size çıkarılan ödeme planında “yeni faiz oranı” en önemli etmenlerden bir tanesi; zira kredi borcunuzu örneğin 36 ay yerine 72 ay taksitle yapılandırmak isterseniz; buna binaen banka tarafınıza yeni bir faiz oranı sunacaktır. Bu yeni faiz oranını, total borcunuza eklemeniz ve “yeni borcunuzu” bulmanız şarttır. Akbank ihtiyaç kredisi yapılandırma hesaplama işleminde, başka masraf kalemleri genelde uydurulmamaktadır; zira ihtiyaç kredisi alırken dosya masrafı ve faiz oranı dışında pek masraf kalemi çıkarılmaz.

Akbank’tan ihtiyaç kredisi yapılandırmanızı, kaç taksitle yapabileceğiniz ise sizlere bağlıdır.

72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Örneğin, 72 ay vade bu seçeneklerden bir tanesi. Akbank, ihtiyaç kredisi yapılandırma işleminde, eğer ortada total borç olarak çok büyük bir meblağ yoksa genelde bu kadar uzun bir yapılandırma vadesine sıcak bakmıyor ancak aldığınız yüklü bir meblağ ise; 72 aya kadar vade seçeneği yapılandırma teklifi olarak tarafınıza sunulabiliyor.

Elbette, bununla birlikte tarafınıza yepyeni bir faiz oranı yansıdığını da belirtelim. İhtiyaç kredisi aldığınız dönemde 36 ay vade ile %1,29 faiz oranı aldıysanız; muhtemelen 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi yapılandırma işleminde %1,29’dan epey fazla bir faiz oranı teklifi alacaksınız. Zira, hem yapılandırma işleminin kattığı kredi yapılandırma ücreti hem de taksit sayısının artması söz konusudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.