Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank’tan Hesap Açmak

Birine para gönderip alabilmek ya da çeşitli bankacılık işlemleri yapabilmek için bir bankada hesap açmanız şart. Bugün gelişen teknolojiyle beraber bankaların hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek ve bankalar da teknoloji yatırımlarını gün geçtikçe artırmakta. Oturduğumuz yerden fatura ödemek veya ürün/hizmet satın almak gibi birçok işlemi bankalar sayesinde bir tıkla gerçekleştirebiliyoruz. Vadeli mevduat hesabında paramızı biriktirirken bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları neticesinde her ay paramız değer kazanıyor, en yakın ATM ile kolayca para çekebiliyoruz. Otomatik ödeme talimatı vererek her ay takip etmeniz gereken faturalardan kurtulabilir, zamandan tasarruf edebiliriz. Tüm bu işlemleri Akbank Hesabı açarak gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açtırırken neler yapılmalı, hesap nasıl açılır gibi soruları sizin için detaylı bir şekilde anlattık.

Akbank Hesabı Nasıl Açılır

Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Mevcutta bir hesabınız var ve yeni bir vadeli/vadesiz hesap açılışı yaptırmak istiyorsanız, bankayı telefonla arayarak veya internet bankacılığı üzerinden bu işlemi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Akbank üzerinde hiç ürününüz bulunmuyor ise aşağıda belirtilen adımları izlemelisiniz.

Öncelikle Akbank hesabı açtırabilmek için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Tek başınıza hesap açtırmak isterseniz 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor. Farklı bir ülke vatandaşı iseniz tebligat adresi belirlemeli ve vergi dairesinden numara almalısınız. 18 yaşını doldurmadıysanız aileniz ile birlikte hesap açtırabilirsiniz. Son olarak kimlik fotokopisi ile birlikte gitmeyi unutmayın.

Yukarıdaki şartları yerine getirdikten sonra en yakın Akbank şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşmek için sıra almanız gerekiyor. Sıra size geldiğinde kimlik fotokopinizi banka yetkilisine vererek kendisinden alacağınız formu eksiksiz olarak doldurup yetkilinin gösterdiği sayfaları imzalayın. Bu işlemden sonra hesap açılışı tamamlanmıştır. Kartınız gelene kadar banka yetkilisinin vereceği hesap defteri ile gişelerden hesabınıza para yatırıp para çekebilirsiniz. Kart geliş süresi banka ile posta dağıtım yerinin çalışma şekline göre değişmektedir. Ortalama 1 hafta sürmektedir. Kartınız geldiğinde zarf ile birlikte gelecek ve içerisinde şifre belirleme ile ilgili bilgiler yer alacaktır. Belirleyeceğiniz bu şifreyi banka yetkilisi dahil kimseyle paylaşmamalısınız.

Akbank Hesaplarının Avantajları

  • Fatura, kira, aidat gibi ödemeleriniz için otomatik ödeme vererek bu ödemeleri takip etmekle uğraşmadan sizin yerinize gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Çevrenizdeki Akbank ATM’lerinden 24 saat para çekip para gönderebilirsiniz.
  • Nakit taşımakla uğraşmadan Akbank Banka Kartınızla alışverişlerinizi yapabilirsiniz.
  • Akbank Kredi Kartı, ArtıPara, Çek, Menkul ve Yatırım hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.