Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank Evlilik Kredisi Başvurusu

Akbank Evlilik Kredisi Başvurusu

Akbank Evlilik Kredisi

Bahar ayları geldi çattı, e haliyle evlilik haberleri ve davetiyeler de gün geçtikçe fazlalaşarak gelmeye devam edecek. Özellikle bahar aylarında evlenmek isteyen pek çok çiftin, masraftan kaçınmak istemediği de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu masraflardan kaçmak da pek mümkün görünmüyor.

Bir kez olsun, en iyisi olsun gibisinden düşünen pek çok insanın, bu bağlamda kredi çekebildikleri de görülebiliyor. Akbank, özellikle henüz evlenecek çiftler için Ağustos ayına dek vereceği evlilik kredisi ürününü geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Evlilik kredisi ya da düğün kredisi adıyla sunulan bu kredinin nasıl alınabileceğini, şartların ne olduğunu, faiz oranlarını ve daha pek çok ayrıntıyı yazıda tarafınıza açıklamaya gayret ettik.

Siz de, evlenmeyi planlıyor ancak kredi kullanmak zorunda kalacağınızı hissediyorsanız, şimdiden bilgilenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akbank Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank evlilik kredisi, herhangi bir masraf olmaksızın yeni evlenecek çiftlere verilebilen bir kredi ürünü. Bakıldığında, %1,19’dan başlayan faiz oranları ile bu krediyi kullanmak isteyenler, 10.000 TL’ye kadar kullanabilmekteler.

36 aya kadar vade seçeneğini yeni evlenecek çiftlere sunan Akbank’ın evlilik kredisini alabilmek için pek fazla şart koştuğu da söylenemez. İyi bir kredi notu ve krediyi üzerine alacak bireyin gelir belgesinin olması yeterli gelecektir.

Özellikle faiz oranının çok iyi olduğu Akbank evlilik kredisi yahut düğün kredisi ürününde; hayat sigortasının zorunlu olduğunu ve ödeme boyunca yapılmaya devam edildiğini de belirtmekte yarar var.

Akbank Evlilik Kredisi Almak için Gerekli Şartlar

Akbank evlilik kredisini alabilmek için aşağıdaki şartlara uymak durumundasınız, aksi durumda herhangi bir biçimde krediyi kullanamıyorsunuz.

  • Yeni evleniyor olmak, elbette ilk ve beklenen şartlardan bir tanesi. Siz de yeni evlenecek bir çiftseniz bu krediye başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • Kredi notunuzun iyi olması da, ikinci şart olarak karşımıza çıkıyor. 10.000 TL’ye kadar verilebilen bu krediden kredi notu parlak olmayan bireyler yararlanamayabiliyorlar.
  • Bkz: Kredi Notu Düşük Olan Nasıl Kredi Alır?
  • Son olarak, krediyi üzerine alacak bireyin muhakkak iyi bir gelirinin olması yahut emtialarının bulunma şartı Akbank tarafından koşulabilir.

Akbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank evlilik kredisi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki kanalları kullanarak, siz de Akbank düğün kredisine, düğününüzden önce başvuru yapabilir ve oldukça güzel, masrafları karşılanmış ve layığıyla bir düğün gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefon Bankacılığı: Akbank, genelde telefon bankacılığı üzerinden krediler için bir ön görüşme yapmayı uygun görüyor ve bu bağlamda düğün kredisi için de müşteri temsilcisiyle 444 2 525 numaralı hattan iletişime geçebilir, dilediğiniz soruyu sorabilir ve krediyi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Şubeler: Herhangi bir Akbank şubesine gitmek, çoğu zaman telefon ile kredi başvurusundan daha kolay ve kesin bir yoldur. Akbank şubelerinden krediye direkt başvuru yapabilir, rahatlıkla onay sürecine kalabilirsiniz.

Ek olarak, Akbank’ta evlilik kredisi alabilmek için gelir belgenizin ve nüfus cüzdanınızın yanınızda olması muhtemelen yeterli olacaktır. Sadece iki belgeyle düğün kredisi alabilmeniz Akbank’ta mümkün.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.