Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank emekli kredisi kampanyası düzenleyerek Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı maaşını kendi bünyesinden almakta olan müşterilerine finansman sağlamaktadır. Üstelik emekli maaşınızı Akbank nezdinde hesap açtırarak taşırsanız, keri geri ödemelerinde ve faiz oranlarında büyük avantajlar kazanabilirsiniz. Emekli vatandaşlara özel hazırlanan bu kredi paketine dair ayrıntıları yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Tatil, eğitim, ev tadilatı, düğün, seyahat ve çeşitli nakit ihtiyaçlarınız için Akbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi ürününden faydalanabilirsiniz. Banka düzenlediği yeni kampanyasıyla, müşterilerine cazip ödeme seçenekleri sunmaya devam ediyor.

Hayallerinizi ertelemek istemiyorsanız, bütçenize en uygun vadeyi seçerek Akbank’tan emeklilere özel ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Banka, gerektiğinde kredi şartlarında ve faiz oranlarında değişikliğe gidebilir.

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Tüketicilerin genellikle bu finans kurumunu tercih etmesinin sebebi; Akbank emekli kredisi özellikleri içerisinde dosya masrafsız kullandırılmasının yer almasıdır. SGK müşterileri, ihtiyaç kredisi ürünü ile ilgili 10.000 TL’ye kadar yaptıkları başvurular için dosya masrafı ödemiyor. 3 ile 48 ay arasında dilediğiniz vadede kredi kullanabilir ve sabit faiz oranı avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Akbank emekli kredisi faiz oranları kampanya kapsamında %1,49 olarak belirlenmiştir. Tüm vadelere aynı faiz oranı uygulanmakta ve sadece 10 bin liraya kadar yapılan kredi başvurularında geçerli olmaktadır. Bu nedenle 10.000 TL finansman için 12 ay vadeli başvuruda bulunursanız, 920.23 TL aylık taksit tutarı ödemek durumunda kalacaksınız. Toplamda geri ödenecek miktar ise 11,042.80 TL olacaktır.

Aynı meblağ için 48 ay vade yapılmasını talep ederseniz, taksit miktarınız 297,53 liraya tekabül edecektir. 4 yıl gibi uzun bir sürede kredilendirme yapıldığı için 10 bin TL’nin toplam geri ödeme tutarı 14,281.23 TL yapmaktadır.

Akbank emekli kredisi hesaplama işlemlerine, müşteri özelinde değişiklik gösteren Hayat Sigortası dâhil edilmiştir. Genel olarak söz konusu sigorta için ortalama yıllık prim tutarı kredi miktarının binde 13,82’si kadardır. Ayrıca açıklamada yer alan aylık taksit tutarlarına yıllık maliyet oranları da dâhil edilerek, hesaplama gerçekleştirilmiştir.

Akbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Kredi çekmek istediğinizde, talep ettiğiniz vade yaş sınırını direkt etkilemektedir. Örneğin 62 yaşındaysanız, Akbank emekli kredisi yaş sınırı 65 olduğu için maksimum 3 yıl vadeli (36 ay) kredi kullanabilirsiniz.

Çünkü kredi vadesi ile yaşınız toplamı, kurumun çalışma politikası gereğince 65’i geçmiyor olması gerekmektedir. Bu yaş sınırı sizin için uygun değilse, farklı bankaların finansman paketlerini incelemenizi öneririz. Özellikle emeklilere en üst yaş sınırı ile kredi olanağı sağlayan kurumları tercih edebilirsiniz.

Akbank Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dosya masrafsız olmak şartıyla nakit gereksinimlerinizi, uygun faiz oranları ve ödeme koşulları kapsamında emekli kredisiyle karşılamak istiyorsanız Akbank’a müracaat edebilirsiniz. Kurum yüzde 1,30 faiz oranı üzerinden belirli bir miktara kadar olan ihtiyaç kredisi başvurularını genellikle aynı gün içerisinde değerlendirerek, hızlı sonuç vermektedir.

Akbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusunda sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi talep edilmektedir. Gerekli görülmesi durumunda banka, adres teyidi amaçlı ikametgâh belgesi de isteyebilmektedir.

Akbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu yalnızca şubelerden gerçekleştirilmekte olup, kurumun diğer platformlarından sadece müşterileri yararlanabilmektedir. Bu nedenle şubeden kredi kullanmak için istenilen evrakları eksiksiz teslim etmeniz şarttır. Başvuru detaylarıyla ilgili şubeye gitmeden sorularınızın yanıtlanması ve en doğru bilgiye ulaşmak için 444 2 525 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.