Kredilog.com

Akbank 72 Ay Yapılandırma 2018

Akbank 72 Ay Yapılandırma

Kredi kartı ve kredi ödemelerinde güçlük çeken kişilere vade avantajı sağlayan yasa kapsamında tüketicilere 72 ay yapılandırma fırsatı sunuldu. Hemen hemen bütün bankalarda uygulanmaya başlanan yapılandırma avantajlarından Akbank müşterileri de yararlanabiliyor. Ancak tüketicinin yasadan yararlanabilmesi için aranan bazı koşulları taşıyor olması gerekmektedir.

Akbank 72 Ay Yapılandırma

Akbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Akbank 72 ay kredi kartı yapılandırma için aranan en önemli koşul kart borcunuzun takibe düşmüş olmaması gerekiyor. Kart borcunuz ile ilgili yasal sürecin başlayıp davalık olmamanız yapılandırma için şarttır.

Çünkü söz konusu durum içerisinde olan tüketiciler için Akbank karşılık ayırmakta ve ilgili tarihten sonrada tekrar geriye dönük borçların yapılandırmasını yapmamaktadır. Uygulamada dikkat edilen diğer bir kısas ise kredi kartı ödemelerimizi zamanında yapmış olmanızdır.

Ayrıca BkzAkbank Kredi Kartı Yapılandırma – 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma Yapan Bankalar

Akbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Ödemekte zorluk yaşadığınız krediniz için taksitlendirme yapmak istediğinizde Akbank 72 ay kredi yapılandırma uygulamasına başvurabilirsiniz. Ancak kredi kartlarının yapılandırmasında olduğu kredi yapılandırmasında da bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki tüketici tarafından alınan kredinin taksit ödemelerinin, söz konusu zaman dilimleri içerisinde yapılmış olmasıdır.

Diğeri ise kredi borcunuzun takibe girmemiş olması gerekmektedir. Her iki konuda da bankanın istediği kriterlere uygunsanız, mevcut Akbank borcunuz için de başka bir bankadaki kredi borçlarınız için de yapılandırma talep edebilirsiniz.

Ayrıca Bkz: Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma – Akbank Konut Kredisi Yapılandırma – 72 Ay Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar

Akbank 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Tüketici kredileri yapılandırma kapsamında, bankadan aldığınız borç para ya da kullanmakta olduğunuz kredi kart ödemeleri için taksitlendirme yapmak istediğinizde başvuru yapmanız gereklidir. Bunun için en yakın şubeye giderek, Akbank 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Ayrıca Bkz72 Ay Yapılandırma Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz şartları yerine getirip getirmediğinizi inceleyen banka yetkilileri, başvurunuzun onaylanması durumunda yeni bir vade ile ödeme planınızı yenilemektedir. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki; bu kriterleri taşıyor olsanız dahi bankanın size yapılandırma yapma gibi bir zorunluluğu yok. Çünkü çıkan tüketici kredileri yapılandırma yasasında, finans kurumlarının yapılandırma yapması gerekliliğine dair bir koşul bulunmamaktadır.

Ayrıca Bkz72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ayrıca faiz oranları hakkında da herhangi bir netlik olmadığı için banka, taksitlendirme talebinde bulunan tüketiciye göre faiz oranlarını belirlemede serbesttir. Bu durum hakkında her ne kadar tüketicilerden şikâyet alınıyor olsa da, henüz ilgili yasada yapılan en ufak bir değişiklik yoktur.

Bu nedenle talebinizin kabul edilme ihtimali olduğu gibi reddedilme ihtimali de bulunmaktadır. Ayrıca talebinizin kabul edilmesi durumda yeni kredi ödeme planınız oluşturulmadan önce faiz oranlarını detaylıca incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.