Kredilog.com

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu 2018

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Bankaların sunduğu kredi imkânından yararlanmak isteyen kişiler için geçtiğimiz dönemde yeni bir seçenek oluşturuldu. Bu seçenek kredisini hemen kullanmak isteyen fakat ödemelerine 3 ay sonra başlamak isteyenlere alternatif olan bir kredi ürünüdür.

Ayrıca Bkz: Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi adı altında sunulan kredi imkânı şimdiden birçok tüketicinin tercihi olmaya başladı bile. Çünkü ihtiyaçları için bir anda nakde sıkışan bireylerin hepsinde hemen ödeme yapma imkânı bulunmamaktadır. Bu nedenle 3 ay sonra kredi ödemesine başlamak isteyen bireyler için Akbank ertelemeli kredi ürününün detaylarını yazımızda paylaştık…

Kredim Akbank’ta sloganı ile ihtiyaç kredisi ürünlerini tanıtmaya devam eden Akbank, şimdi al 3 ay sonra ödemeye başla kampanyasını da bünyesine dâhil etti. Bu şekilde müşterilerine ertelemeli kredi fırsatı sunmuş olan banka müşteri portföyünü de genişletmeyi amaçlamaktadır.

Üstelik Akbank 3 ay ertelemeli kredi kullanan bireyler, bu kampanyadan yararlandıktan sonra kullandıkları kadar ihtiyaç kredisi meblağsını anında banka hesabına aktarabiliyorlar.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Özellikleri

Akbank’tan kredi çekenler için maksimum 48 ay vade yapılabilmektedir. Bu nedenle ertelemeli kredi ürününün özellikleri arasında ilk taksit tutarının 3 ay ertelenmesi yer aldığı için maksimum vade sayısı da 45’e düşmektedir.

Ayrıca ödemesiz dönem olarak geçen 3 ayın sonunda ilk ödemede erteleme faizi tahsil edilmektedir. Yüzde 1,23’ten başlayan faiz oranları ile sunulan Akbank 3 ay ertelemeli kredi ürününden hemen yararlanabilir ve ödemesiz dönem fırsatı elde edebilirsiniz. Bunun için bankanın ihtiyaç kredilerinden hangisini kullanmak istiyorsanız, o kredi ürünün başvuru şartlarını sağlıyor olmanız yeterlidir.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Kredi koşulları ile birlikte faiz oranları ve yıllık maliyet oranlarını da web sitesinde yayınlayan Akbank, ertelemeli kredi avantajını yüzde 1,23’ten başlayan oranlarla sunmaktadır. Bu faiz oranı Akbank şubelerinden kullanılan kredilerde geçerli olup, bankanın telefon şubesinden, internet sitesinden, mobil kanal ya da Akbank Direkt internetten yapılan başvurularda farklı oranlar sunulmaktadır.

Ayrıca %1,23 faiz oranının geçerli olabilmesi için kullanılan kredinin 50 bin Lira ve üzeri olması, vadenin de 12-48 ay aralığında yapılması gereklidir. Farklı vadelerle kullanılan kredilere değişen faiz oranları uygulanmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgilere göre 50 bin TL ertelemeli kredi kullanan bir kişinin ödeme tablosuna taksit tutarı olarak 1,461 TL’lik bir meblağ yansıtılacaktır. Toplam geri ödemesi ise 70.389,10 TL olacaktır. Müşterinin 10 bin TL kredi kullandığı düşünülürse, faiz oranı %1,39 olacağı için geri ödemesi toplamda 14.660,68 TL ve taksit tutarı 304 Lira olacaktır.

Dolayısıyla kredi olarak kullanılmak istenen miktar arttıkça, krediye uygulanacak olan faiz oranı da düşmektedir. Bankanın söz konusu faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tuttuğunu unutmayarak, bu oranların Mayıs ayı itibariyle güncel bilgiler olduğunu hatırlatırız…

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ertelemeli kredi başvurusu yapabilmek için Akbank Direkt İnterneti, telefon şubesini, Akbank.com adresini, bankanın şubelerini ya da mobil kanalları kullanabilirsiniz. Başvurusu esnasında tarafınızdan sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ya da nüfus cüzdanı, gelir belgesi, özel sektör çalışanları için SGK hizmet döküm belgesi ve bankanın maaş müşterisi değilseniz maaş bordrosu istenecektir.

Ayrıca gerekli görülmesi halinde de adresinizin teyit edilmesi amaçlı bir evrak istenebilir. Bu belgeleri tamamladıktan sonra bankanın kredi tahsis ücretini, uygulanacak olan faiz oranını ve hayat sigortası ücretlerini kabul ediyorsanız 3 ay ertelemeli kredi ürününe dair sözleşme hazırlanarak krediyi kullanmanıza imkân tanınacaktır. Detaylı bilgiler için tüm Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz…

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.