Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Acil İhtiyaçlarım İçin Kredi Lazım

Acil İhtiyaçlarım İçin Kredi Lazım

Acil İhtiyaçlarım İçin Kredi Lazım

Planlı harcamaların yanı sıra acil olarak ortaya çıkan ihtiyaçların finanse edilmesinde pek çok kişi bankalardan kredi desteği almayı tercih etmektedir. Acil nakite mi sıkıştınız? Artık bankaların çok daha kolay kredi onayı vermeleri nakit para arayışında olan kişilerin bankadan kredi çekmek yöntemini tercih etmelerini sağlarken uygun koşullara sahip olan kişilerin kredi başvuruları aynı gün onaylanarak kredi kullandırımları gerçekleştirilmektedir. Peki, “acil ihtiyaçlarım için kredi lazım” diyen kişilerin yapmaları gerekenler nelerdir ?

Acil İhtiyaçlarım İçin Kredi Lazım

Anında Kredi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Acil nakit para ihtiyacı için acil kredi kullanmak isteyen kişiler için bankaların sunmuş oldukları hizmetlerden biride anında kredi paketi olarak ta bilinen hazır kredi paketleridir. Bu kredi tutarları kişinin adına ve kullanımına hazır olarak tutulmakta, kişi talep ettiği anda belirlenen limitler dahilinde kredisini anında kullanabilmektedir.

Yani banka siz hiçbir kredi başvurusunda bulunmadan sizin adınıza kredi başvurusunda bulunmuşsunuz gibi kredi değerlendirme süreci gerçekleştirmekte ve kullanabileceğiniz kredi limiti belirleyerek adınıza kredi çıkararak hesabınıza tanımlamaktadır. Hesabınıza tanımlanan kredi tutarı hazır kredi limiti olarak kabul edilir ve dilediğiniz bir anda bu limiti hesabınıza aktarmanıza izin verilir.

İnternet şubesi kullanan kişiler için bankaya gitmeden kredi kullanımı anlamına gelmekte olup bu yöntem sayesinde hafta sonu kredi çekmek dahi mümkün olmaktadır. Yine kişi şubeye gitmeden kredi çekmek şansına sahip olduğu için kredi başvuru evrakları ve başvuru prosedürleri gibi işlemleri yerine getirmek zorunda kalmaz.

Kredi Notum Düşük, Nasıl Bankadan Kredi Çekebilirim ?

Kredi çekmek isteyen kişilerin mutlaka belirli kredi notu ortalaması ve puanına sahip olması gerekir. Kredi puanı düşük olan kişiler bankalar için riskli müşteri olarak kabul edildiği için kredi onayı almaları zorlaşır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarını belirli bir seviyede tutmaları gerekir. Yüksek kredi notu ortalaması daha kolay kredi onayı alınması anlamına gelirken aynı zamanda daha düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi kullanılmasını da sağlamaktadır.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber kesinlikle kredi notuna bakmayan bankalar diye bir uygulama yoktur. Yani her banka kredi başvuru formu değerlendirme sürecinde ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmakta olup sadece her bankanın aradığı kredi notu ortalaması seviyesi farklıdır. Özellikle de kolay kredi veren bankalar daha düşük kredi notu ortalaması olan kişilere kredi vermeyi tercih ederken zor kredi veren bankalar bazen orta riskli kredi notu ortalaması olan müşterilerine dahi kredi reddi kararı ile yanıt vermektedir.

” Bknz : http://www.akbank.com/kredi-notu-ogrenme

Bu nedenle kredi notum düşük diyorsanız mutlaka en kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmanız ve yüksek gelir belgesi sunup düşük tutarlı limitler için kredi başvurusunda bulunmanız gerekir. Aksi durumda kredi başvuru reddi kararı ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır.

Bankadan Nasıl Kredi Çekilir ?

Acil ihtiyaçlarınız için bankadan kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak Findeks internet sitesi ya da kredi notu sorgulama SMS seçeneği gibi seçeneklerden yararlanarak kredi notu sorgulaması yapmanız gerekir. Kredi onayı alabilmek için kredi notu ortalaması en az orta riskli kredi notu sınırları içerisinde yer almalıdır. Yine kredi başvuru formu dolduracak olan kişinin aylık düzenli gelir belgesi sunması ve 18 yaşından büyük olması gerekir.

Bu şartları taşıyorsanız bankayı ziyaret ederek ya da internetten kredi başvurusu işlemi gerçekleştirerek kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür. Banka kredi başvuru istihbarat süreci ile başvurunuzu değerlendirecek, uygun bulmanız durumunda kredi onayı vererek sizi durumdan haberdar ederek kredi tutarını çekmek üzere bankaya gelmenizi isteyecektir.

Kaynak : https://finanskredirehberi.com/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.