Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Alternatif Bank Kredi Yapılandırma

Alternatif Bank Kredi Yapılandırma nasıl yapılır?

Alternatif Bank Kredi Yapılandırma

Alternatif Bank Kredi Taksitlendirme

Türkiye’nin yeni olmayan ancak bilinmeyen bankalarından bir tanesi de Alternatif Bank (eski adıyla Abank). Alternatif Bank üzerinde, kredi kartı kadar kredi ürünleri de çokça kullanılıyor ve insanlar özellikle konut kredisini bu bankadan alabiliyorlar. Banka, hem kolay kredi vermesiyle hem de ödeme seçenekleri fazla, ödeme planı kişiye özel bir çizelge çıkartabildiğinden tercih edilebiliyor. Genellikle, pek çok insanın uğrak mekanı olan popüler bankalar, müşterileriyle bu kadar yakın ilgilenmediklerinden, şehrinizde bir Alternatif Bank varsa siz de buraya uğrayarak ziyaret amaçlı bir gezinti düzenleyebilirsiniz. Alternatif Bank Kredi Yapılandırma konusunda da kolaylıklar sunuyor.

Kredi yapılandırma konusunda da eğer kredinizi ödeyemezseniz alternatifler sunabilen Alternatif Bank’tan, kredi yapılandırma teklifleri alabilmeniz mümkün. Hem konut hem de ihtiyaç kredisi konusunda, kredi yapılandırma hizmeti sunan bu bankada, elbette kredi yapılandırmanın avantajları ve dezavantajları mevcut.

Kredi yapılandırma hakkında detaylı bilgi için > TIKLAYIN

Bugünkü yazımızda, sizler için Alternatif Bank’ın sunduğu kredi yapılandırma seçeneklerine değinecek ve kredi yapılandırmanın müşteriye neler getireceğini, ondan neleri götüreceğini tartışacağız. Siz de, son dönemde kredilerini ödemekte zorlanan biriyseniz; yazımızı okumaya devam ederek gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Belki de öncelikle kredi yapılandırma işini tanımlamak gerekiyor. İnsanların, banka müşterilerinin; kredilerini ödeyemediği durumlarda, kredi avukata gitmeden; yani kredi borcunun ödenmemesinin üzerinden “90” gün geçmeden banka içerisinde yeniden bir ödeme planı çıkartılmasına; banka terminolojisinde “kredi yapılandırma” adı veriliyor. Bir nevi, bankadan kredinizin üzerine bir kredi daha talep edebiliyorsunuz; ancak talep ettiğiniz bu ikinci kredi, birinci kredi borcunuzu kapatmak adına oluyor.

Bu şekilde tanımlayabileceğimiz kredi yapılandırma işlemi sonrasında, yeni teklife ve yeni bir ödeme planına göre hareket edebiliyorsunuz. Yeni yapılandırdığınız krediyi, bir kez daha yapılandırma hakkınız olmadığı için; elinizden geldiğinde hakkınızın bir kez olduğu yapılandırma işleminde ince eleyip sık dokumanız çok önemli. Aksi halde, bir kez daha kredinizi ödeyemeyecek hale gelebilirsiniz.

Alternatif Bank Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredileri, özellikle teminat ve kefiller de gösterilebildiğinden ve genellikle yüklü bir meblağ olarak alındığından; ödenmemesi durumunda en çok sıkıntı çıkaracak kredi ürünlerinin başında geliyor. Bakıldığında Türkiye’de ev almak amacıyla konut kredisi kullanan pek çok insan ve dolayısıyla, bu borçlarını ödeyemediğinden hali hazırdaki mal varlıklarına el konulan pek çok banka mağduru görmekteyiz. Siz de, 90 gün içerisinde konut kredinizin taksitlerini ödememeniz halinde, bir banka mağduru olabilir ve borcunuzu avukatlık olmuş biçimde bulabilirsiniz.

Alternatif Bank üzerinde, Alternatif Bank Kredi Yapılandırma işlemi genelde kabul görmektedir. Bir defaya mahsus olmak şartıyla yapılan bu işlemde, doksan gün içerisinde Alternatif Bank şubelerinden herhangi birine giderek, konut kredinizi yapılandırmak istediğinizi belirtebilir ve kısa süre içerisinde yeni bir ödeme planını müşteri temsilcinizle hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız çizelge dahilinde, imzaladığınız yeni sözleşmeye göre ödemelerinizi yapmak ise artık sizin sorumluluğunuzdadır. Konut kredisi yapılandırma işlemlerini, olabildiğince krediyi aldığınız bankadan yapmanızda da fayda var.

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Teminat ve kefili çoğu zaman, çok büyük meblağlar olmadıkça gerektirmeyen bir kredi ürünü olarak karşımıza çıkan ihtiyaç kredisi de; yapılandırılabilen kredi tiplerinden bir tanesi. İhtiyaç kredisi borcunuzu ödeyemediğiniz durumlarda, rahatlıkla yapılandırma şansını elinizde bulundurabiliyorsunuz ancak 90 gün şartı, bu kredide de geçerli.

90 Gün içerisinde, avukatlık olmadan önce Alternatif Bank ile görüşüp Alternatif Bank Kredi Yapılandırmasını talep etmeniz gerekiyor. Sonrasında, kredi aldığınız şubeye yahut herhangi bir şubeye giderek, kendilerinden yeni bir ödeme planı talep edebiliyorsunuz. Bu ödeme planı, elbette yeni bir faiz oranını da kapsıyor ve masrafları kabul ediyorsanız, sorunsuz olarak yeni sözleşmeyi imzalayıp rahat bir biçimde kapıdan çıkmanız mümkün.

Alternatif Bank ihtiyaç kredisi yapılandırma işleminde, taksitleri genelde arttırabiliyor ancak bu minvalde faiz oranlarının da arttığını unutmamakta fayda var. Bu sebepten, daha geniş taksitlerle, daha rahat ödeyeceğim; derken, haddinden fazla borç ödememeye dikkat edin. Bu minvalde, bankadan bankaya borç transferinin de bir seçenek olduğunu unutmayın.

Alternatif Bank Kredi Yapılandırma Avantajları / Dezavantajları

Kredi yapılandırmak, pek çok açıdan avantajlı bir durum sayılabilse de; pek çok açıdan bu durumun dezavantajlarının olduğu da görülebiliyor. Özellikle konut kredisi kapsamında değerlendirilebildiğinde; daha rahat bir ödeme planının çıkarılması, sadece Alternatif Bank nezdinde değil, bütün bankalar için daha yüksek bir faiz oranı teklifi anlamına geliyor.

Ayrıca, Alternatif Bank Kredi Yapılandırma sonucunda tarafınıza yansıtılabilecek ek masrafların olması da cabası. Bu sebepten, hali hazırdaki konut kredisi borcunuzun çok daha fazlasını totalde ödemek istemiyorsanız; kredi yapılandırma yolundan olabildiğince uzak durun.

Kaldı ki, kredi yapılandırmanın kredi notunuzu da hayli düşürdüğünü bilmekteyiz; ancak başka şansınız kalmadığında, avukatlık olması yerine, kredi yapılandırma olayının çok daha avantajlı bir seçenek olduğu da aşikâr. Geniş bir ödeme planı, ev ekonomisini sarsmadan daha rahat bir aile hayatı sürmeniz anlamına gelecektir ve birkaç ay fazla borç ödemek, sizi sıkmayacaksa, kredi yapılandırma yoluna gitmenizde sakınca yoktur.

Alternatif Bank kredi yapılandırma işini 444 00 55 numaralı Alternatif Bank müşteri hizmetleri hattından da detayları ile görüşebileceğinizi unutmamanızda fayda var.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.