Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Alternatif Bank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Alternatif Bank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Alternatif Bank İnternet Şifresi

Alternatif Bank internet şifresi, bilgisayarınızı ya da akıllı cihazınızı tam bir bankaya dönüştürür. Bankaya gitmeden birçok işlemi yapabilir ve bunlar için ekstra masraf ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca normal bankaya göre herhangi bir tatil döneminin olmadığını da unutmayalım! Dilerseniz gece yarısı para transferi yapar, dilerseniz istediğiniz anda bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Alternatif Bank İnternet Şifresi Alma

Alternatif Bank internet şifresi, internet üzerinden değil; ama müşteri hizmetleri yoluyla kolayca alınır. Şifre alımı, birkaç dakikanıza mal olurken sonrasında sıkıntısız internet bankacılığı yaşarsınız. İnternet bankacılığı şifresi almadan önce kart bilgilerinizi ve kimlik değerlerinizi kontrol edin; çünkü şifre alımı sırasında yetkili personel tarafından sorulacaklar.
Bankanın müşteri hizmetlerinden dilediğiniz internet şifresini alabilmek için 444 00 55 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Abank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Alternatif Bank İnternet Şifremi Unuttum

Alternatif Bank internet şifresi, unutulursa dahi internet üzerinden rahatlıkla temin edilebilir; fakat bunun için birtakım işlemlerin yapılaması zorunludur.

  • Alternatif Bank, internet sitesinin ana sayfasına giriş yapmak.
  • Ekranın sağ üst tarafında yer alan ‘’ Bireysel’’ kısmına tıklamak.
  • Çıkan ekrandaki ‘’ Kullanıcı Adım/Şifremi Unuttum’’ ibaresine giriş yapmak.

Resimli olarak anlatmak gerekirse aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıkladığınız zaman sizi şöyle bir ekran karşılayacak;

Abank internet şubesi giriş ekranı

Burada kırmızı ok işaretiyle gösterilmiş olan “Kullanıcı Adımı/Şifremi Unuttum” bağlantısına tıkladığınız zaman ise aşağıdaki ekrana geçiş yapacaksınız.Abank şifremi unuttum sayfası

Bu ekranda ise Şifre Hatırlatma seçeneği üzerinden aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekiyor;

  • T.C. Kimlik No,
  • Kartınızın Son 6 Rakamı,
  • Son Kullanma Tarihi
  • Kart şifresi

Bu bilgileri sanal klavyeler üzerinden doldurduktan sonra “Devam Et” butonuna tıklayarak kolaylıkla unutulan şifre öğrenilebilir ve tekrardan kullanılır hale gelir; fakat bunun için söylendiği gibi adımları takip etmek gerekir. Şayet Google üzerinde bahsedilen yere giriş yapamadıysanız, buraya tıklamanız yeterli.

Alternatif Bank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Alternatif Bank internet şifresini değiştirmek için evvela sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra mevcut bilgilerinizi değiştirmek, yalnızca birkaç dakikanıza mal olur.

Sisteme girişi yukarıda verilen bağlantı ile sağlayabilirsiniz fakat bunun öncesinde şifre değişikliğinin ara sıra yapılması gerektiğini bilin. Zira olası riskleri ortadan kaldırmak adına hem sanal klavye kullanmalı hem de belirli periyotlar dahilinde şifrenizi değiştirmelisiniz.

Sanal klavye, internet bankacılığına giriş yaparken size sunulur. Üşengeçlik yapmadan onu kullanırsanız hesap güvenliğinizi sağlama şansını artırır ve olası sıkıntıları azaltırsınız. Tabi bu bile kesin çözüm değildir; fakat en azından size yardımcı olur. Başta söylendiği gibi şifrenizi değiştirmek için sisteme giriş yapın ve sonrasını birkaç dakika içerisinde halledin.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.