Kredilog.com

72 Ay Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar 2018

72 Ay Kredi Yapılandırma

Türkiye’de kredi yapılandırma işinin artık her banka tarafından müşterilere sıklıkla teklif edildiğini bilmekteyiz. Öyle ki, masrafları totalde azaltma pahasına bankalar, önden bir kredi kapatma ücreti alarak büyük indirimler yapma peşinde olabiliyorlar; yahut aksi bir durumda, müşteri kendi talebiyle, daha geniş taksitlerle kredi yapılandırma işine bulaşmış olabiliyor. Avantajları ve dezavantajları bulunan kredi yapılandırma işlemleri; büyük meblağlarda 72 aya kadar yapılabiliyor.

Bu yazımızda, sizler için 72 ay kredi yapılandırma yapan bankalar hakkında bilgi vermeye gayret edeceğiz. Siz de kredi borcunu aylık minvalde ödeyen ancak son dönemde ödemekte zorlanan bireylerseniz, yazımızdan yararlanarak kredinizi 72 aya kadar nasıl yapılandırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

72 Ay Kredi Yapılandırma Nedir?

72 Ay kredi yapılandırma, ilk olarak konut kredisi için sunulan bir seçenek. Türkiye’de konut kredilerinin son dönemde uçan kuşa verilebildiğini bilmekteyiz ancak ailelerin aynı düzende her ay bu ödemeleri yapabilmeleri, çoğu zaman söz konusu olamayabiliyor ve aileler dara düştüğünde, avukatlara borçlarının aktarılması yerine, kredi yapılandırma yoluna gidebiliyorlar.

Bankalara müracaat yolu ile gerçekleşen kredi yapılandırma sonucunda, kalan borçlarını 72 aya kadar bölebilen bireylerin bu yolla daha rahat bir ödeme düzeni çıkarabildikleri ise aşikar. Taşıt ve ihtiyaç kredisinde eğer çok büyük meblağlar mevcut değilse, 72 aylık bir vadeden çoğu zaman kaçınan bankaların, eğer vermek durumunda kalırlarsa faizleri çok yükselttiklerini de bilmekteyiz.

72 Ay Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

72 Ay kredi yapılandırma işlemi, öncelikle kredi aldığınız bankanın şubesine giderek yapılıyor. Türkiye’de bu işlemi hemen her banka gerçekleştirebilirken, adım adım aşağıdaki olayların gerçekleştiği biliniyor.

  1. Öncelikle şubeye giderek, müşteri temsilcisi ile görüşüyor ve kredi yapılandırma talebinizi iletiyorsunuz.
  2. Size yeni kredi ödeme düzeninizde, kaç taksit istediğiniz ve benzeri sorular soruluyor. 72 Ay kredi yapılandırma talep edebilirsiniz.
  3. 72 Ay kredi yapılandırma talebinizden sonra, yeni faiz oranı ve kredi yapılandırma ücreti yine tarafınıza sunuluyor.
  4. Bu ücretleri ve yeni total borcunuzu kabul etmeniz halinde, kredi yapılandırma işleminiz gerçekleşmiş oluyor.

Görülebildiği gibi, oldukça kolay bir biçimde kredi yapılandırma işlemleri yapılabiliyor ancak bu durumlarda yeni sözleşmeyi okumanızda ve kredi yapılandırma ücreti tutarının ne kadar olduğunu öğrenmenizde fayda var. Aksi durumda, çok büyük bir ücret ödemiş olabilir ve faiz oranı ile birlikte hesaplandığında, yeni kredinizin eski kredinizden çok daha fazla olduğunu, yeni sözleşmeyi imzaladıktan sonra görebilirsiniz ve iş işten geçebilir.

Ayrıca Bakınız: 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

72 Ay Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar

72 Ay Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar

Aşağıda, tarafınıza 72 ay kredi yapılandırma yapan ve 2017 yılında kredilerinize aktif çözümler üretebilen bankaları sıraladık. Siz de bu bankalardan kredi sahibiyseniz, 72 ay kredi yapılandırma talebinizi bankanıza iletebilir, yahut bu bankalardan krediye sahip değilseniz bile; listedeki bankalardan biriyle görüşerek borç transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Türkiye’de kredi ürünleri en çeşitli bankalardan bir tanesi olan Garanti Bankası 72 ay kredi yapılandırma seçeneğini hem müşterilerine hem de müşterisi olmayanlara sunabilen bir kuruluş. Herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek yapabileceğiniz görüşmede, taşıt, konut yahut ihtiyaç kredinizi yapılandırma talebinizi iletebilir; uygun bir ödeme planı ve faiz oranı çıkartılmasını isteyebilirsiniz.

Vakıfbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Vakıfbank, son dönemde vizyonunu oldukça genişleten ve portföyünde gençlere de yer açan bankalardan biri olarak; konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi yapılandırmalarını büyük meblağlarda ise 72 aya kadar sağlayabiliyor. Başvuruları, herhangi bir Vakıfbank şubesinden müşteri temsilcisi ile ayarlayacağınız görüşme sonrasında yapabilirsiniz. Diğer bankalara göre yapılandırma işleminde, daha insaflı faiz oranlarını Vakıfbank’ın sunabildiğini biliyoruz.

Halkbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Türkiye’nin devlet destekli bankalarından Halkbank da, kredi yapılandırma talebinizi alabilen bankalardan. Kredinizi Halkbank’tan almış olun yahut olmayın fark etmeksizin, kredi yapılandırma talebinizi Halkbank’a iletebilir; borç transferi yolu ile yahut krediniz Halkbank’tansa, direkt işlem yolu ile mevcut kredi borcunuzun kalanına 72 aya kadar yapılandırma yaptırabilirsiniz. Herhangi bir Halkbank şubesinde müşteri temsilcisi ile detaylı bilgi için görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nda da kredi yapılandırma seçenekleri mevcut. Özellikle banka içerisinden kredi alan müşterilerine, kredi yapılandırma yolunda büyük kolaylık sağlayan bankanın; 72 ay kredi yapılandırma yapabildiğini biliyoruz. Ayrıntılı bilgi için dilediğiniz Ziraat Bankası şubelerinden birine uğrayabilir ve müşteri temsilcisi ile görüşme yapabilirsiniz.

İş Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Dilerseniz İş Bankası’ndan aldığınız krediyi, dilerseniz dışarıdan bir krediyi yapılandırın; İş Bankası’nda fark etmiyor. Uygun faiz oranları ile 72 ay kredi yapılandırma seçeneğini sunan İş Bankası’nda yapmanız gereken tek şey, kredi belgeleriniz ile bir müşteri temsilcisine başvurmak. Müşteri temsilcisi, size gerekli bilgilendirmeyi ve ödeme planını çıkarıp kredi yapılandırma işleminizi anında tamamlayabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.