Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

50.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Gelir?

50.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Gelir?

Günümüzde pek çok yatırımcı, parasını değerlendirmek için vadeli mevduat hesabı açıyor. Vadeli mevduat hesabı yahut faiz hesabı diye de adlandırılan hesap türü, bilindiği gibi paranızı değerli kılan hesap türlerinden bir tanesidir ve kullanmayacağı, kenarda parasını bırakan pek çok insan vadeli mevduat hesabını tercih eder.

Belli periyotlarda çekim hakkınızın bulunduğu vadeli mevduat hesabında, herhangi bir biçimde periyotlar dışında para çekerseniz elbette faiz yanacaktır ancak bu periyotlar içerisinde güvenli bir şekilde çekim yapabilmek mümkündür. Günümüzde, toplu bir parası olan pek çok insan paralarını yastık altında saklamak yerine bu sebepten bankalarda saklamayı tercih ederler ve bu yöntem şüphesiz banka güvenilir ise çok daha doğru, kullanılabilir bir yöntemdir.

Bu yazımızda, 50 Bin TL’lik bir parayı örnek vererek tarafınıza en çok faiz sunabilen bankaları listeleyecek ve en çok faizi, hangi bankanın verdiğine dair ufak bir gözlemde bulunacağız.

Ayrıca Bakınız : Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Hangi Banka En Yüksek Faizi Verir?

Günümüzde biriken hesap, vadeli mevduat hesabı, faiz hesabı gibi isimlerle adlandırılan bu hesap türünü hemen her banka açabilmektedir ancak bu bankaların faiz oranları birbirlerinden oldukça farklı. Bazen kişiye özel teklifler sunabilen bankalar, bazen genel kurallara uyum sağlayıp, genel faiz oranından paraları hesaplayabiliyorlar. %9 ila %15 arasında oynayabilen bu faiz oranlarının getirisi de elbette paranıza bağlı olarak değişiyor. Ne kadar paranız varsa, belli periyotları aştıkça faiz oranı minvalinde o kadar para kazanabiliyorsunuz. Aşağıda, tarafınıza 50.000 TL için en çok faiz oranını teklif eden bankaları listeleyeceğiz.

Ayrıca Bakınız: Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

50.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Sizin de kenarda, yastık altında yahut arkadaşlarınızda toplu bir paranız mevcutsa ve bunu bankaya yatırmayı tercih ediyorsanız, yatırdığınız paradan en çok faiz oranını aşağıdaki bankalardan alabiliyorsunuz. Bu bankaları tercih ederek hem güvenli şekilde paranızı saklayabilir, hem de sakladığınız paradan, kazanç sağlayabilirsiniz.

İpucu: 100.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

ING Bank E-Turuncu Hesap

ING Bank; faiz hesabı olan e-turuncu hesap ile birlikte tarafınıza %18,50 faiz oranı sunuyor. Bu faiz oranı diğer bankalara nazaran hiç şüphesiz çok başarılı sayılabilir. 50.000 TL için siz de e-turuncu hesap üzerinde sadece 30 günde 727,34 TL kazanç sağlayabilirsiniz. Bu kazançları belli periyotlarda çekebilmenizin mümkün olduğunu ve ING Bank’ın bu konularda diğer bankalara nazaran daha esnek davranabildiğini de belirtelim.

Akbank Direkt Serbest Hesap

Paranızı, Akbank içerisinde de değerlendirmeniz mümkün kılınmaktadır. Bir mevduat hesabı olan Akbank Direkt Serbest hesabına 50.000 TL’nizi yatırmanız halinde, tarafınıza 30 gün içerisinde 717,58 TL kazanç yansıtılıyor. Faiz oranı %18,25 olan bu hesap tipinin de başarılı olduğunu söylememiz mümkün.

Fibabanka Mevduat Hesabı

Türkiye’nin şubesiz bankacılık girişimlerinden bir tanesi olan ve kampanyaları ile gençleri kendisine bir hayli bağlayan Fibabanka üzerinde de hesabınız varsa, %19,50 faiz oranı ile paranızı en iyi şekilde değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz. Fibabanka ile 50.000 TL’niz ay sonunda 766,77 TL’lik değer kazanabilir ve karlı bir yatırım yapabilirsiniz.

Halkbank Mevduat Hesabı

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından Halkbank’dan da mevduat hesabı açıp paranızı güvenle saklarken aynı zamanda bolca kazanabilirsiniz. Tarafınıza %18 oranında bir faiz sunan Halkbank, örneğin 50.000 TL’lik bir birikime 30 günün sonunda 707,82 TL kazanç yansıtabiliyor. Güvenilir bir banka olması ile faiz oranının da fena olmaması; Halkbank’ı şüphesiz tercih edilebilir kılıyor.

HSBC E-Mevduat

Türkiye’de pek girişimi kalmayan ancak hala kemik kitlesi ile müşterilerini koruyan, global bankacılık sistemi HSBC’de de paranızı koruyabilmeniz, korurken kazanç sağlayabilmeniz mümkün. HSBC, tarafınıza %16,50 faiz oranı sunuyor ve e-mevduat hesabıyla 50.000 TL’nizi 30 gün sonunda 648,08 TL değerlenmiş olarak bulabiliyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.