Kredilog.com

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda kişi mali anlamda sıkıntıya girdiği zaman, bu durumdan kurtulmak adına bankalardan çeşitli özelliklerde krediler çekmektedir. Bu anlamda en çok kullanılan kredi türlerinden birisi ise şüphesiz ihtiyaç kredisidir. Bireyler bankalardan çektikleri ihtiyaç kredileri sayesinde o anki ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılaşmaktadır.

Ödemelerini ise kredi çektikleri bankalara aylık olarak belirli bir faiz karşılığında yapmaktadır. Ülkemizde ihtiyaç kredisi konusunda yapılan son düzenlemelerden sonra bireyler ihtiyaç kredilerini 48 ay vadeli şekilde çekebiliyor. Eskiden 36 ay olan ihtiyaç kredisi vade sayısının 48 ay olması kredi kullanmak isteyen bireylerin ödemelerini zorlanmadan, daha rahat bir şekilde yapabilmelerine olanak tanımıştır. 

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları

Ülkemizde 48 ay vadeli kredi olanağı sunan pek çok banka bulunuyor. Bu bankaların 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için müşterilerinden sunduğu ekstra şartlar bulunmuyor. Yani, normal ihtiyaç kredisi için istenilen şartlar neyse, aynı şartlar 48 ay vadeli kredi için de geçerlidir.

Bu konuda bankaların ilk olarak dikkate aldıkları konu şüphesiz kredi notudur. Kredi çekmek isteyen bireylerin kredi notlarının mutlaka bankaların belirlediği sınırın üzerinde olması gerekiyor. Bu yüzden 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmeden önce kredi notunun sorgulanmasında fayda bulunur. Bankaların önem verdiği bir diğer şart ise bireylerin aylık olarak düzenli bir gelirlerinin olmasıdır. Bu yüzden kredi başvurusu sırasında kişilerin SGK hizmet dökümleri ve bordolarını da yanlarında bulundurmaları gerekir. 

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Gerekli Evraklar

Birçok kredi başvurusunda olduğu gibi 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için de bireylerin yanlarında bulundurmaları gereken bazı evraklar vardır. Diğer kredi türlerinde istenilen evrakların tamamı 48 ay vadeli kredi başvurularında da istenir. Bankaların istediği evrakların başında ise nüfus cüzdanı bulunuyor. Kredi çekecek olan kişilerin mutlaka üzerlerinde kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde ihtiyaç duyulan bir diğer evrak ise ikametgah belgesi ve bireylerin ismine düzenlenmiş herhangi bir fatura örneğidir. Tüm bunların yanında elbette kişilerin gelir durumlarını gösteren bordolarını ibraz etmeleri gerekiyor. Bu konuda kişilerin bulundukları sınıfa göre ibraz ettikleri gelir belgeleri farklılık gösterebilir. Özel sektör çalışanları ve memurlar, serbest meslek sahipleri, emekliler ve çiftçiler gibi farklı sınıflarda bulunan kişiler gelirlerini gösteren belgeleri kredi başvurusu sırasında bankalara iletmek durumundadır. 

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde bankaların 48 ay vadeli kredi vermeye başlaması üzerine ilk etapta çok fazla banka bu konuda girişimde bulunmamıştır. Ancak kısa sürede bireylerin bu konuda artan talepleri ve bankaların müşteri kaybetmek istememeleri bankaların müşterilerine 48 ay vadeli kredi kullandırmalarını sağlamıştır. Şu an ülkemizde 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandıran birçok banka bulunuyor. Bu bankalardan birisi de Ziraat Bankası’dır.

İsteyen herkes kredi çekmek için gerekli şartları taşıyorsa zaman kaybetmeden bankaya başvurabiliyor. Garanti Bankası da müşterilerine 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren bankalardan birisidir. Düşük faiz oranı ile dikkat çeken bankalardan birisi olan Vakıfbank da müşterilerine ihtiyaç kredisinde 48 ay vade sunuyor. Bunun dışında Halkbank ve Türkiye İş Bankası da müşterilerine uygun faiz oranları ile 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. 

Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin önemli bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, müşterileri için uygun faizlerle 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Bankadan 48 ay vade ile kredi çekmek isteyen bireyler %1,11 faiz oranlarından yararlanarak istedikleri rakamda kredi çekebiliyorlar. Örneğin bu faiz oranı ile 20.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler 48 ay vade ile 7.198,80 TL faiz ödeyerek istedikleri krediyi çekebiliyorlar. Bu rakamlarda bireylerin aylık ödemeleri ise ortalama 566 TL civarında olmaktadır. 

Garanti Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Türkiye’nin bankacılık sektöründe hizmet veren önemli bankalarından birisi olan Garanti Bankası da 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalardan birisidir. Bu yüzden 48 ay vade ile kredi çekmek isteyen birçok kişi de Garanti Bankası’nı tercih etmektedir. Garanti Bankası’nın 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oranı ise %1,39 tur.

Bu rakama göre yine aynı örneği verecek olursak 20.000 TL kredi çekmek isteyen kişilerin toplamda 9.221,00 TL faiz ödemesi gerekiyor. Garanti Bankası avantajlarından yararlanarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekecek olan bireylerin aylık olarak ödemeleri gereken rakam ise 608 TL civarındadır. 

Vakıfbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Vakıfbank bankası da müşterilerine bu konuda düzenleme yapılmasından sonra ilk olarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermeye başlayan bankalardan birisidir. Vakıfbank’ın müşterileri için 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için sunduğu faiz oranı ise %1,20 olarak belirlenmiştir. Çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bireyler istedikleri zaman Vakıfbank’a başvurarak kredi başvurularında bulunabiliyorlar. 

Halkbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Halkbank bankası, uzun süredir hizmet veren bankalardan birisidir. Müşterilerine başta kredi konusunda önemli hizmetler veren bankanın müşterileri için sunduğu önemli bir avantaj ise 48 ay vadeli kredi kullandırabiliyor olmasıdır. Bu yüzden 48 ay vade ile kredi çekmek isteyen kişiler ihtiyaç duydukları zaman Halkbank’ı da tercih edebiliyor. Bankanın 48 ay vade için  müşterilerine uyguladığı faiz oranı ise %1,20 tir.

Bankanın kredi kullanacak olan bireyler için sunduğu önemli bir avantaj ise kamu çalışanları ile ilgilidir. Kamu çalışanları kendilerine özel olarak hazırlanan 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi olanaklarından çok daha cazip faiz oranları ile yararlanabiliyor. Kamu çalışanları Halbank üzerinden % 1,15 faiz oranı ile 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Bireylerin bu olanaklardan yararlanmak için kamuda çalıştıklarını ibraz etmeleri gerekiyor. 

Türkiye İş Bankası 48 Ay Vadeli

Türkiye İş Bankası da müşterilerine 48 ay vade ile kredi kullandıran bankalardan birisidir. Bankanın faiz oranı ise %1,24 olarak belirlenmiştir. Kredi çekmek için gerekli şartları taşıyan tüm bireyler 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için Türkiye İş Bankası’nı tercih edebiliyor. Ayrıca 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için Türkiye İş Bankası’nı tercih eden bireyler bankanın müşterileri için sunduğu çeşitli avantajlardan da yararlanabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.