Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Tüketicilerin nakit ihtiyaçlarına yönelik kullandıkları ihtiyaç kredileri için uzun vadede taksitlendirme yapılabiliyor. Ancak 36 ay vade gibi uzun bir süre geri ödemesi yapılacak olan ihtiyaç kredisi ürünü her yönüyle araştırılmalıdır. Çünkü daha uzun vadede ödeme kolaylığı olsun diye fahiş oranlarda kredi kullanımından kaçınılmalıdır.

İhtiyaç kredisi vadeleri, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan bir karar ile maksimum 3 yıl süreli kullandırılmaya başladı. Tüketicilerin çeşitli avantajlardan ve en uygun geri ödeme koşullarından dolayı sıklıkla tercih ettikleri kredi türü 36 ay vadeli ihtiyaç kredisidir. Sizlere de 36 ay vadeli en uygun ihtiyaç kredisine ulaşabilmeniz için gerekli bilgileri derledik.

Bu talep doğrultusunda müşterilere 3 yıllık bir ödeme planı hazırlanarak, tüketicinin uygunluğuna göre istenilen miktarda kredi kullanımı sağlanabiliyor. Ancak tüketicinin krediyi kullanabilmesi için ihtiyaç kredisi şartlarını yerine getirmesi ve bankanın çalışma politikasına göre istenilen belgelerin hazırlaması gereklidir.

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Nakit ihtiyaçlarınızı 36 ay vadeli taksitlendirerek karşılamak için bankaların 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuru yapabilirsiniz. Bu ürün için her bankanın kullandırma politikası farklı olsa da genellikle başvuruda istenebilecek belgeleri sizler için sıraladık.

Nüfus cüzdan fotokopisi, kamu, özel sektör ve emekli müşteriler için emekli aylık bilgisi, SGK hizmet dökümü ve e-bordro belgeleri, şirket imza sirküleri, serbeste meslek sahibi olan kişiler için son vergi levhasının fotokopisi, kira geliri olanlar için kira kontratı fotokopisi ve tapu fotokopisi, abonelik gerektiren hizmetlerden birine ait müşterinin adına düzenlenmiş faturanın aslı ya da belli bir süre önce alınmış ikametgah belgesi.

Bireysel krediler için bu belgelerin birkaçı ya da şube yetkilileri tarafından talep edilen gerekli görülen diğer evraklar tarafınızdan istenebilir.

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen her banka 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu bankaları değerlendirirken uyguladıkları faiz oranlarını, geri ödeme miktarlarını ve diğer ücretlerini iyi analiz etmek tüketicinin lehine olacaktır.

İhtiyaç kredilerinin genel özellikleri ise tüketicinin paraya ihtiyacı olan her konuda bu ürünü kullanabilmesi, uzun vadede geri ödeme sağlanması, maaşını 3 ayda bir alanlar için üç ayda bir taksit ödeme imkanı sunulması ve vade sayısına göre değişik faiz oranlarının uygulanması diyebiliriz…

36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka

Tüketicinin aleyhine olabilmesi için ihtiyaç kredisi veren bankaları detaylı araştırması gereklidir. En uygun faiz oranlarının ve en uygun ödeme koşullarının hangi banka tarafından sunulduğu iyi analiz edilmelidir. 36 vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar içerisinde en uygun koşulları olan finans kurumlarını sizler için araştırdık.

Ayrıca Bakınız48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Her türlü ihtiyacınız için 36 ay ödemeli Ziraat Bankası tüketici kredisinden yararlanabilirsiniz. Banka bu ürünü için esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır. Kredi vadesi boyunca, krediyi kullanan kişi için hayat sigortası yapılmaktadır. Ayrıca maddi ve-veya şahsi teminat alınmaktadır.

Ziraat Bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için mobil şubeden, çağrı merkezinden. ATM’lerden, internet şubeden, Ziraat Bankası şubelerinden ya da bankanın resmi internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Bankanın masrafsız tüketici kredisi ürünü için belirlediği güncel faiz oranı yüzde 1,26’dır.

Başvuru için tıklayın.

Halkbank 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Uygun faiz oranlarıyla tüketicilerin sağlık, eğitim ve seyahat gibi ihtiyaçlarında nakit gereksinimlerini karşılayabilmesi adına Halkbank’a bireysel kredi ürünleriyle hizmet sunmaktadır. Bankanın faiz oranları yüzde 1,60’den başlamaktadır.

Müşteriye hayat sigortası primi yapılmakta olup, sigortanın ücreti kişinin cinsiyetine, yaşına ve kredinin miktarına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin 36 ay vadeli 10 bin TL kredi kullanan erkek müşteriye sigorta primi olarak yıllık 30 lira uygulanmaktadır.

Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank bireysel krediler kategorisinde geniş bir ürün yelpazesine sahip diyebiliriz. Bu ürünlerden en çok tercih edilen ise Taksitli İhtiyaç Kredisidir. 36 ay vade seçenekleri ile ister aylık, isterseniz de 3 aylık ödemeler düzenlenerek uygun faizlerde kredi kullanımı sağlanıyor.

Değişken taksitlerle geri ödeme imkânı yakalamak isteyen tüketiciler Vakıfbank’tan kredi kullandıklarında hayat sigortası yaptırmakla yükümlü oluyorlar. Ticari niteliğe sahip olan kişiler haricinde belirli ve düzenli gelire sahip olan tüketiciler ile istihbaratı olumlu olan gerçek kişiler Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi kullanabilirler. Bu kredi ürününün kullandırılması teminat karşılığı gerçekleşmektedir.

Başvuru için tıklayın.

İş Bankası 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Nüfus cüzdanınızı ve gelir durumunu gösteren belgeyi yanınıza alarak, bankanın bireysel kredileri için gerekli olan başvuru formunu da doldurarak anında İş Bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi ürününden yararlanabilirsiniz. Üstelik şubeye giderek başvuru yapabilecek kadar vaktiniz yoksa bankanın bu konuda müşterileri için özel hazırladığı diğer platformları da kullanabilirsiniz.

İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ise seçeceğiniz kampanyaya ve kullanacağınız kredi miktarına göre değişmektedir. Bankanın tüm kredilere uyguladığı faiz oranı sabit olup yüzde 1,60’tır. 1-36 ay vadede İhtiyaç Kredisi Kampanyası ise sigortalıdır.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyacınıza göre en uygun krediyi kullandırabilmek adına Garanti Bankası faiz oranları da taksit sayısına ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanım miktarınız 1 bin TL ile 10 bin TL arasında ise yüzde 1.84, 10 bin TL ile 20 bin TL yüzde 1.70, 20 bin TL ile 30 bin TL arasında ise yüzde 1,72 faiz oranı uygulanmaktadır.

Kullanılan miktar çoğaldıkça 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranları düşmektedir. Örneğin 40 bin TL kullanıma yüzde 1.72, 100 bin TL kullanıma ise yüzde 1.69 faiz oranı uygulanmaktadır. Garanti Bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için başvuru kanalları ise internet şubesi, Garanti Cep, Facebook sayfası, SMS numarası, ATM’ler, telefon bankacılığı ve şubelerdir.

Başvuru için tıklayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.