30.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar 201830.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Birikmiş parasını faiz oranı sayesinde değerini koruyarak saklamak isteyen bireylerin, bu konuda dikkatli olması gereken en önemli husus bankaların mevduata verdikleri faiz oranlarıdır.

Mudi, hesabının bulunduğu banka diğer kurumlardan daha fazla faiz oranı veriyorsa ancak bu sayede aynı vade sayısında daha fazla getiri elde edebilir. Dolayısıyla aynı vadeye yatırılmış olan mevduatlarda, faiz oranı yüksek olan bankanın hesap sahipleri daha çok kazanç sağlamış olur.

Bu nedenle bankaların sunmuş olduğu mevduat faizlerini detaylı bir şekilde analiz etmek isteyenler için 30.000 TL’ye en çok faiz veren bankaları inceleyerek listeledik.

Ayrıca Bkz:

30.000 TL'ye En Çok Faiz Veren Bankalar

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesap türü günümüzün en çok kazandıran para değerlendirme çeşitlerinden biri olduğu için 30.000 TL birikiminizi ING Bank e-Turuncu hesaba yatırarak getiri elde edebilirsiniz. Peki, bu gelir ne kadar olabilir?

Öncelikle bankanın güncel faiz oranının yüzde 13,50 olduğunu ve bu faiz oranının yeni hesap açtıranlar için bir yıl süreyle geçerli olduğunu belirtelim.

Hali hazırda Turuncu ya da e-Turuncu hesap müşteri olan bireyler için bankanın sunduğu faiz oranı yüzde 6,50’dir. 30 bin TL ile e-Turuncu hesap açtıracağınızı düşünürsek bir ay sonunda 282,95 TL kazanç elde etmeniz mümkün.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Birikimlerinizi mevduata yatırmak istediğinizde Odeabank, güncel piyasa koşullarına göre paranızın miktarına bakarak faiz kazandırmaktadır. 4.000-50.000 lira arasındaki mevduatlara yüzde 14,50 faiz oranı uygulamaktadır.

Bu nedenle 30.000 TL biriminize bir ay süre ile Odeabank Oksijen hesap sayesinde 303,90 TL’lik bir getiri sağlamanız mümkün. Bankanın bu mevduat hesabıyla ilgili diğer koşulları resmi web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesabının işleyiş mantığı ile birikmiş paranızın kenarda durarak değer kaybetmesini istemiyorsanız, Akbank Direkt Serbest açtırabilir ve birikimlerinizi güncel faiz oranları üzerinden hesabınızda koruyabilirsiniz.

30.000 TL’lik yatırımınızı Akbank’ın sunmuş olduğu Direkt Serbest Hesap aracılığı ile 30 günlük vadede değerlendirmeye karar verirseniz, vade bitiminde kazanacağınız net faiz getirisi %13 faiz oranı üzerinden 273,82 TL olacaktır.

Söz konusu faiz oranı bankanın 3 ay süre ile geçerli tanışma faizi olduğu için bu süre sonunda Akbank’ın mevduat hesaplarına uyguladığı güncel faiz oranı ile kazanmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

İhtiyaçlarınıza paralel olarak belirleyeceğiniz mevduat tutarını Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabına yatırarak, vade bitimine kadar paranızın piyasa hareketlerinden etkilenmemesini sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası yüzde 10,75 oranında mevduata faiz verdiği için 30 bin TL paranızı bir ay vadede tutarsanız, 225,31 TL net getiri elde ederek toplam paranızın 30.225,31 TL olmasını sağlayabilirsiniz.

Bankanın bu hesap türü ile müşterilerine sağladığı avantajları ve kamu kurumları gibi birimler için TL hesaplarına uyguladığı faiz oranlarını Ziraat Bankası resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Yapı Kredi e-mevduat faiz oranlarından yararlanarak birikmiş toplu paranızın, belirli bir vade içerisinde değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Vadenin ne kadar seçilmesi konusu, tamamen kişinin elde etmek istediği getiriye göre değişmektedir.

Çünkü Yapı Kredi Bankası’nın vereceği faiz oranı vade sayınız uzadıkça artmaktadır.Örneğin bir haftalık kısa süreçler için bankanın vermiş olduğu güncel faiz oranı %8,55 iken, 96-183 gün vade sayısında yapılan yatırımlara ise %11,35 oranında faiz verilmektedir.

Bu nedenle 30 bin lira ile 4 aylık vadede Yapı Kredi e-mevduat hesabı ile yatırım yaptığınızı düşünürsek, dört ayın sonunda toplam paranız 30.964,75 TL olacaktır.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Bankaların mevduatlara verdikleri faiz oranlarını iyice analiz ederek, 30.000 TL’ye en çok faiz veren bankayı bulmak isteyenler için güncel Vakıfbank e-mevduat faiz oranlarını ve hesaplamasını açıklayalım. Bu bankanın sunduğu faiz oranları paranızı ne kadar süreyle hesapta tutacağınıza göre çok fazla değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle tüm vadeler için sunulan oran tablosunu ve e-mevduat hesabının avantajlarını incelemek için bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 30 bin liranızı 30-31 gün vadesinde değerlendirmek istediğinizi düşünürsek, yüzde 9 faiz oranı uygulanacağı için paranızın net geri dönüşü 30.251,51 TL olacaktır.

Enpara.com Faiz Oranları

Farklı farklı vadeli mevduat ürünü sunan bankaların başında Enpara.com gelmektedir. Bankanın hesabın açılışındaki para birimine göre kazandırdığı faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Enpara.com’un para birimine göre hesap açılışlarında uyguladığı faiz oranları ve 30.000 TL’ye verilecek olan net kazanç hesaplamaları şu şekildedir:

  • Vadeli TL mevduat hesabı yüzde 12,25 oranı üzerinden 32 gün vadede 273,86 TL net faiz kazandırmaktadır.
  • Vadeli USD hesabı % 2,60 faiz oranı ile 32 günlük vade sonunda mevduatınızdan 56,07 USD kazanç elde etmenizi sağlamaktadır.
  • Vadeli EURO hesabı % 1,30 oranında faiz oranı sunduğu için söz konusu vadede 28,04 EUR kazanç elde etmeniz mümkündür.

Yorum yap