Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi

Birkaç ay içerisinde ödeme yapmayacak veya yatırımının getirisi 3 ayı bulacak kişiler için düşünülmüş bir kredi türü olan 3 Ay Ertelemeli Kredi pek çok kişiyi araştırmaya sevk etmiştir. Bu yazımızda sizlere 3 ay ertelemeli krediye nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız.

Bu kredilerin özelliği 3 ay sonra ödemeli kredi ve 3 ay ertelemeli kredi olmasıdır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde ertelemeli kredi veren bankalar ve bunların ertelemeli konut kredisi, ertelemeli ihtiyaç kredisi, ertelemeli taşıt kredisi verip vermediğini araştırıp sizlere sunacağız.

Günümüzde bankalara başvurarak kredi kullanmak isteyen bireylerin büyük bir çoğunluğu kredi ödemelerini aylık olarak yaparlar. Ancak bazı müşteriler ise çektikleri kredilerin ödemelerini hemen yapmak istemez ve birkaç ay sonra kredi ödemelerine başlamak ister. Bu yüzden bankalar da müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kredi ödemelerini 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirmektedir.

Bankaların kredi ödemelerinin 3 ay sonrasında başlatılması, bireylerin kredi ödemelerine 3 ay sonra başlayacakları anlamına geliyor. Üstelik bu avantaj tüm krediler için geçerli olabiliyor. Gerek ihtiyaç kredisi, gerek konut kredisi, gerekse taşıt kredisi gibi farklı krediler için istenilen zamanda 3 ay erteleme özelliğinden yararlanılarak kredi ödemeleri 3 ay sonra yapılmaya başlanabiliyor. 

Gecikmeli kredi olarak da isimlendirilebilecek olan 3 ay sonra ödemeli kredi isminden de anlaşılacağı gibi krediyi çektikten 3 ay sonrasında ödemenin başlamasıdır. Bankalar bu kredileri yatırım yapan veya bir yerden para bekleyen kişiler için hazırlamıştır. İlk taksit ödeme tarihi kredi çektikten 3 ay sonrasıdır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Şartları

3 ay ertelemeli olarak kredi veren bankalar bu konuda müşterilerinden ekstra bir şart aramazlar. Normal kredi başvurularında müşterilerde olması gereken özelliklerin tamamı 3 ay ertelemeli olan krediler için de geçerlidir. Kredi notu(bkz: Kredi notu nedir?), bankaların diğer kredilerde olduğu gibi 3 ay ertelemeli olan krediler için de aradıkları özelliklerden birisidir.

Kredi notu düşük olan ve bankaların istediği kıstasın altında olan tüm bireyler bankalardan 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi çekemezler. Ancak kredi notu yüksek olan kişiler rahatlıkla kredilerini çekebilir ve 3 ay ertelemeli olarak kredilerinin ödemelerini gerçekleştirebilir. Ayrıca kredi çekmek isteyen kişilerden mutlaka gelir belgesi de istenir. 

3 Ay Ertelemeli Kredi Gerekli Evraklar

Bankaların kredi kullandırırken müşterilerinden 3 ay sonra ödemeye almaya başladıkları 3 ay ertelemeli kredi için istedikleri evraklarda ise genellikle herhangi bir değişme olmaz. Çekilecek olan kredi türüne göre gerekli olan evraklar, 3 ay ertelemeli krediler için de geçerlidir.

Ancak genel olarak bahsetmemiz gerekirse 3 ay ertelemeli kredi için bankaların aradıkları ilk evrak bireylerin kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarıdır. Nüfus cüzdanı olmadan birçok banka kredi işlemlerini başlatmaz.

Bunun dışında gerekli olan bir diğer evrak ise kredi çekmek isteyen kişilerin gelir düzeylerini gösteren belgeleridir. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişilerin kredi notlarının da mutlaka istenilen düzeyin üzerinde olması gerekir. 

3 Ay Ertelemeli Krediler

  Kredi çekip 3 ay sonra ödemeye başlamak insanın kulağına harika bir fikir gibi geliyor. Bu fikri gerçekleştiren bankalar farklı vade ve faiz oranları vermektedir. Bazı bankalarda 4 aya kadar çıkabilen ilk taksit ödeme süresi kredi çekmek isteyenleri sevindirdi.

3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

  3 ay ertelemeli kredi veren bankalar denilince ihtiyaç kredisi verenler içerisinde, ING Bank, Akbank, Finansbank ve TEB gelmektedir. Bu bankaların hepsi de 3 ay gecikmeli ihtiyaç kredisi vermesine rağmen verme şartları ve vade süreleri her banka için değişebilmektedir.

Faiz oranları ve vade sürelerinin değişken olabildiği bu bankalardan bazıları kredi notu düşüklere kredi verebilirken, bazıları vermemektedir.

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi

Gecikmeli konut kredisi veren bankalar çok fazla değildir. Bu kadar fazla 3 ay gecikmeli kredi veren banka içerisinde gecikmeli konut kredisi veren tek banka Halk Bank’tır.

Halk Bank’ın hangi şartlar altında gecikmeli konut kredisi verdiğini ve kimlere kredi verdiğin aşağıdaki Halkbank alt başlığında okuyabilirsiniz. Ayrıca başka bir banka gecikmeli konut kredisi vermeye başladığı anda burada güncellenecektir.

3 Ay Ertelemeli Taşıt Kredisi

  Taşıt kredisi araba alıp iş yapmak isteyenler veya yalnızca araba sahibi olmak isteyen pek çok kişiye yardım etmiştir. Bununla birlikte araba alıp kredi çekip 3 ay sonra ödemek çok güzel bir fikir gibi görünmektedir.

Fakat şu anda her hangi bir banka 3 ay gecikmeli taşıt kredisi vermemektedir. Bunun pek çok sebebi olabileceği gibi bize göre olan sebebi bankaların risk almak istememesi olabilir. Sonuçta taşıt fiyatları her an artıp azalabilen bir piyasaya sahiptir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Yukarı bölümde uzun uzadıya anlattığımız tüm 3 ay gecikmeli kredi türlerinden sonra şimdi buradaki bölümde tüm bankaları tek bir yerde derleyelim.

2019’de 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar, ING Bank, Akbank, QNB Finansbank, TEB, Halk Bankası, Vakıfbank olarak sayılabilmektedir. Bunların dışında istisna olarak gecikmeli kredi verebilen bankalar mevcut olabilir. Fakat onlar başka bir yazıda açıklanacaktır.

Garanti Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Bazı dönemlerde 3 ay gecikmeli kredi programını başlatan Garanti Bankası, maalesef 2019 yılında gecikmeli kredi programını açmamıştır. Bunun pek çok sebebi olabilmektedir.

Bununla birlikte 3 ay sonra ödenecek kredilerin faiz ve maliyet oranı artmaktadır. Garanti 3 ay ertelemeli kredi vermemektedir.

Başvuru için tıklayın!

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Halk Bankası 3 ay sonra ödenmesi için kredi verebilen bankalardan birisidir. 3 ay sonra taksitine başlanan konut kredisi verebilen banka, vade üst limitini 120 ay yani 10 yıla kadar uzatmıştır. Bununla birlikte faiz oranları %0,88 ve %1,15 arasında değişebilmektedir.

Halk Bankası yaptığı bu kampanya sayesinde pek çok konut alacak kişiyi bünyesine çekecek gibi görünüyor. Fakat aynı zamanda maliyet de aynı oranda artabilmektedir. Halkbank  3 ay ertelemeli kredi vermektedir.

Başvuru için tıklayın!

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

T.A.O. Vakıflar Bankası 2019 yılında 3 ay ertelemeli kredi için onay vermiştir. Vakıfbank KOBİ kredisini kullanıma açmış bulunmaktadır. Bununla birlikte Vakıfbank gecikmeli kredi vade üst sınırı 36 ay olarak belirlenmiştir.

Aynı zamanda taksitten sonraki ödeme süresi de 4 ay olarak belirlenmiştir. Yani krediyi çektiğiniz andan itibaren 4 ay sonra ödemeye başlıyorsunuz. KOBİ için gayet karlı bir iş gibi görünüyor. Faiz oranları için Vakıfbank ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Başvuru için tıklayın!

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Gecikmeli olarak kredi veren bankalardan birisi olmayan Ziraat Bankası bazı dönemlerde kredi işlemlerini aktif edebilmektedir. Normal kredi çekme işlemleri yılın tüm zamanında aktif olan Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredileri sadece belli yıllarda kullanıma açmaktadır.

Başvuru için tıklayın!

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye İş Bankası 2019 yılında maalesef gecikmeli kredi hizmeti vereceğini açıklamamıştır. Bu sebeple kredi vermesini beklemiyoruz. Yine de başvuru ve takip için tıklayın!

Diğer Bankaların  3 Ay Ertelemeli Kredileri

Erteleme seçeneği bulunan kredileri sunan bankalar bazı yıllar veya yılın belli dönemlerinde bu uygulamayı açmakta veya kapatmaktadır. En iyi faiz oranlarını ve bu kampanyayı belli bir süre inceleyip en karlı olan krediye başvurmanızı tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.