3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 20183 Ay Ertelemeli Kredi

Günümüzde bankalara başvurarak kredi kullanmak isteyen bireylerin büyük bir çoğunluğu kredi ödemelerini aylık olarak yaparlar. Ancak bazı müşteriler ise çektikleri kredilerin ödemelerini hemen yapmak istemez ve birkaç ay sonra kredi ödemelerine başlamak ister. Bu yüzden bankalar da müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kredi ödemelerini 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirmektedir.

Bankaların kredi ödemelerinin 3 ay sonrasında başlatılması, bireylerin kredi ödemelerine 3 ay sonra başlayacakları anlamına geliyor. Üstelik bu avantaj tüm krediler için geçerli olabiliyor. Gerek ihtiyaç kredisi, gerek konut kredisi, gerekse taşıt kredisi gibi farklı krediler için istenilen zamanda 3 ay erteleme özelliğinden yararlanılarak kredi ödemeleri 3 ay sonra yapılmaya başlanabiliyor. 

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Şartları 

3 ay ertelemeli olarak kredi veren bankalar bu konuda müşterilerinden ekstra bir şart aramazlar. Normal kredi başvurularında müşterilerde olması gereken özelliklerin tamamı 3 ay ertelemeli olan krediler için de geçerlidir. Kredi notu(bkz: Kredi notu nedir?), bankaların diğer kredilerde olduğu gibi 3 ay ertelemeli olan krediler için de aradıkları özelliklerden birisidir.

Kredi notu düşük olan ve bankaların istediği kıstasın altında olan tüm bireyler bankalardan 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi çekemezler. Ancak kredi notu yüksek olan kişiler rahatlıkla kredilerini çekebilir ve 3 ay ertelemeli olarak kredilerinin ödemelerini gerçekleştirebilir. Ayrıca kredi çekmek isteyen kişilerden mutlaka gelir belgesi de istenir. 

3 Ay Ertelemeli Kredi Gerekli Evraklar 

Bankaların kredi kullandırırken müşterilerinden 3 ay sonra ödemeye almaya başladıkları 3 ay ertelemeli kredi için istedikleri evraklarda ise genellikle herhangi bir değişme olmaz. Çekilecek olan kredi türüne göre gerekli olan evraklar, 3 ay ertelemeli krediler için de geçerlidir.

Ancak genel olarak bahsetmemiz gerekirse 3 ay ertelemeli kredi için bankaların aradıkları ilk evrak bireylerin kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarıdır. Nüfus cüzdanı olmadan birçok banka kredi işlemlerini başlatmaz. Bunun dışında gerekli olan bir diğer evrak ise kredi çekmek isteyen kişilerin gelir düzeylerini gösteren belgeleridir. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişilerin kredi notlarının da mutlaka istenilen düzeyin üzerinde olması gerekir. 

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Kredilerin 3 ay ertelemeli olarak çekilmesi aslında her iki taraf için de avantaj sağlar. Bireyler kendileri için, kredinin başlamasından itibaren ödeme güçlüğü içinde oldukları için 3 ay ertelemeli kredi çekmek isterler. Bankalar ise bu durum karşılığında, yani müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi vereceği zaman kredinin faiz oranını yüksek tutarak daha fazla kazanç elde ederler. Bu yüzden 3 ay ertelemeli kredi birçok bankanın verdiği hizmetlerden birisidir. Ancak kredilerini 3 ay ertelemeli olarak alacak olan kişilerin faiz oranının yükseleceğini ve vade sayısının azalmasından dolayı aylık taksitlerinin daha yüksek olacağını bilmeleri gerekiyor. 

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye’nin önde gelen devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, müşterilerine 3 ay ertelemeli olarak kredi olanağı sunuyor. Genellikle ihtiyaç kredisi için tercih edilen 3 ay ertelemeli krediler sayesinde banka müşterileri kredilerini çok daha kolay bir şekilde ödüyor. Çünkü Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi kullanan banka müşterileri kredi çektikleri andan itibaren kredi ödemelerine başlamıyor. Bireyler kredi ödemelerini 3 ay sonra yapmaya başlıyorlar. Bu durumun müşteriler için tek dezavantajı ise aylık ödemelerinin biraz daha yüksek olmasıdır ancak kredi çekilen andan 3 ay sonra taksitlerin ödenmeye başlanması birçok kişinin sıklıkla tercih ettiği bir özellik oluyor. 

Garanti Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Garanti Bankası, bazı dönemlerde müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi sunan önemli bankalardan birisidir. Bu konuda en çok talep gören kredi türlerinden birisi de Komşu Esnaf Kredi kampanyasıdır. Bu kampanya kapsamından yararlanmak isteyen banka müşterileri 50.000 TL ye kadar istedikleri tutarda kredi çekebiliyor ve kredilerinin ödemelerine 3 ay sonra başlayabiliyorlar. Garanti Bankası, 3 ay ertelemeli kredi için müşterilerine %1,47 faiz oranı uyguluyor.

Kredinin maksimum tutarını kullanan ve 50.000 TL kredi çeken banka müşterileri kredilerini 3 ay erteleyip 36 ay vade yaptıklarında toplamda 15.546,00 TL faiz ödemiş oluyor. Vade sayısı düştüğünde ise otomatik olarak faiz oranı da düşüyor. Aynı şekilde 3 ay ertelemeli 24 ay vade ile aynı miktarda kredi çekildiğinde faiz oranı aynı olsa bile toplamda ödenmesi gereken faiz 11.154,00 TL olarak hesaplanıyor. 

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Vakıfbank, kredi konusunda müşterilerine önemli hizmetler veriyor. Bankanın bu konuda en önemli hizmetlerinden birisi 3 ay ertelemeli kredi kampanyasıdır. Bu kredi kapsamında banka müşterileri çektikleri kredilerin ödemelerine hemen başlamıyor, 3 ay sonra başlıyor. Ancak bu şartlar altında kredi çekecek olan bireylerin aylık ödemelerinin daha yüksek olacağını belirtmemiz gerekiyor. 

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında oldukça önemli hizmetler veren bankalardan birisi de Halkbank bankasıdır. Müşterilerine 2017 yılında çeşitli kredi kampanyaları sunan bankanın bu konuda verdiği önemli bir hizmet ise 3 ay ertelemeli kredi avantajıdır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen bireyler istedikleri zaman bankayla iletişime geçerek kredi çekebiliyor ve ödemelerini 3 ay sonrasında yapmaya başlayabiliyor. Üstelik Halkbank, müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi için %1,19 gibi düşük bir faiz oranı uyguluyor.

Türkiye İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye İş Bankası, ülkenin önde gelen bankalarından birisi olduğu için müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi konusunda da profesyonel olarak hizmet veriyor. Birçok bankacılık işlemi için Türkiye İş Bankası’nı tercih eden bireyler istedikleri zaman 3 ay ertelemeli kredi için de bankanın olanaklarından yararlanmaya başlayabiliyor. Üstelik bankanın müşterileri için sunduğu cazip faiz avantajlarından da yararlanabiliyor. Sizlerde Türkiye İş Bankası’na başvurarak bankanın müşterileri için sunduğu cazip faiz oranlarından yararlanarak kredinizi çekebilir ve kredinizin ödemelerine 3 ay sonra başlayabilirsiniz. 

TEB 3 Ay Ertelemeli Kredi

Belirli aralıklarla müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi seçeneği sunan TEB bankası da birçok kişinin tercih ettiği bankalardan birisidir. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ile bireyler 20.000 TL ye kadar kredi çekebiliyor ve kredilerinin aylık ödemelerine 3 ay sonra başlayabiliyor. Bankanın 3 ay ertelemeli kredi seçeneğinde uyguladığı faiz oranı ise %1,32 tir.

Bu faiz oranlarından yararlanmak ve kredilerini 3 ay sonra ödemeye başlamak isteyen herkes rahatlıkla TEB bankasıyla iletişime geçerek kredi başvurularında bulunabiliyorlar. Bu faiz oranları ile 3 ay ertelemeli olarak 10.000 TL kredi çekildiğinde ve vade sayısı olarak 36 tercih edildiğinde bireylerin aylık olarak ödemeleri gereken rakam 391,07 tir. 

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Bankacılık sektörünün önemli isimlerinden birisi olan ING Bank bankası da müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi seçeneği sunuyor. Kredinin olanaklarından yararlanmak isteyen bireyler istedikleri rakamda krediyi 3 ay ertelemeli olarak çekebiliyor. Üstelik bankanın bu kredi türü için belirlediği faiz oranı ise %1,39 tur. 3 ay ertelemeli kredi çekecek olan bireylerin bankadan maksimum olarak 100.000 TL kredi çekebildiklerini de belirtelim.

Başvuru için tıklayın.

Yorum yap