Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ev satın almak için kredi kullanacaksanız 240 ay vadeli konut kredisinden yararlanabilirsiniz. Konutta seferberlik ile gündeme getirilen 240 ay vadeli konut kredisi ürünü, uzun vadede ev sahibi olmak isteyenlerin işini kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca kampanyaya dâhil olarak ev almak isteyenler için peşinatlarda da düşme yapılması, kampanyaya olan talebin artmasına sebep oldu. Tüm bu avantajlardan yararlanarak ev almak isterseniz, yazımız içerisinde 240 ay vadeli konut kredisi veren bankaları ve kredinin kullandırma koşullarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz…

Emlak konut sahibi olmak isteyenler için ülkemizde ilk defa 20 yıl vadeli konut satışı yapılmaktadır. Bankaların değişik faiz oranları ile sunduğu 240 ay vadeli konut kredisi ürünü, uzun vade fırsatını değerlendirmek isteyen konut alıcılarının bir hayli dikkatini çekmektedir.

Hem ülke ekonomisinin, hem de emlak konut piyasasının kısa vadede hareketlenmesini amaçlayan kampanya, 20 yıl gibi uzun vadede ev sahibi olmak isteyenlere kredi çekme imkânı tanımaktadır.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

240 ay vadeli konut kredisi sayesinde daha kolay ev sahibi olmanın yolunu açan kampanyaya ülkemizde faaliyet gösteren 10 banka dâhil oldu. Aşağıda sıraladığımız bu bankaların konut kredisi çekmek isteyenlere sundukları faiz oranları ve diğer masraflar değişkenlik göstermektedir.

Bu tip kampanyalarda, vade sayısından daha çok faize dikkat edilmesi gerekliliğini unutmayınız. Borç tutarı ile gelir dengesini daha kolay gözetebilmeniz için 240 ay vadeli konut kredisi veren bankaların ayrıntılarına aşağıda yer verdik.

Garanti Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Garanti’den 20 yıl vadeli konut kredisi çekmek isteyenlere özel yüzde 1,19 faiz oranı ile finansman seçenekleri sunulmaktadır. Bankanın faiz oranı, hayat ve işsizlik sigortalı kiracıya mortgage kampanyasına göre hesaplanmaktadır.

Bu nedenle kredi kullanım tarihine göre oranların değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız. Ancak güncel % 1,79 faiz oranı üzerinden hesaplandığında, Garanti Bankası’ndan 240 ay vadeli 200 bin TL konut kredisi kullanırsanız aylık taksit tutarınız 1.815,69 TL olacaktır. Kredi kullanımındaki toplam geri ödeme miktarınız ise 437.441,32 TL olacaktır.

Ayrıntılar için tıklayın.

Ziraat Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredilerinden faydalanarak ev sahibi olmayı amaçlıyorsanız, bankanın sunduğu 240 aya varan vade seçeneklerini gelir dengenize göre değerlendirebilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olma avantajı sunan bu kampanya ürününün özellikleri incelendiğinde ise alınan konut ipotek edileceği ve vade boyunca konut, hayat, deprem sigortası yapılacağı görülmektedir.

Bankanın güncel faiz oranlarını şubeden öğrenebilirsiniz ancak yüzde 1,37 faiz ile kredi imkânı sunduğunu düşünürsek; 100 bin TL konut kredisi kullandığınızda aylık minimum ödemeniz 930 TL ve geri ödeyeceğiniz toplam tutar 223 bin TL olacaktır. Bu nedenle uzun vadede kredi kullanımlarında faiz oranı önem arz etmektedir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Ziraat Katılım Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Bütçenize uygun kâr payı oranları ile 240 aya varan taksit imkânıyla konut finansmanı sunan Ziraat Katılım Bankası, alternatif ödeme planlarıyla da müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu sayede müşterinin kolayca ödemelerini yapabilmesini hedefleyen banka, kredi karşılığında finansmana konu olan evi ipotek altına almaktadır.

Ayrıca Ziraat Katılım Bankası konut kredisi ürününe başvuru yaptığınızda, gerekli görülürse şubeden ek teminatta istenebiliyor.

Türkiye İş Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayacak olan Türkiye İş Bankası 240 ay vadeli konut kredisi ürünü, farklı ödeme planlarıyla birlikte sunulmaktadır. Bu sayede bütçenizi zorlamadan ev sahibi olabilir, İş Bankası’nın sunmuş olduğu uygun faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz.

Konut kredileri için talep edilen sigorta bedeli kişinin yaşı, cinsiyeti ve benzeri kriterlerine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yıllık konut sigortası primi de konutun lokasyonu ve metrekaresine göre değişmektedir.

Bu nedenle bankanın 20 yıl vade için nihai taksit, kredi tutarı, güncel faiz oranı, tahsil edilecek masraf ve komisyonlar ile ilgili şubelerden bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vakıfbank 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Vakıfbank’ta uzun vadeli konut kredisine öncülük eden kurumlardan biri olduğu için 240 ay vadeli ev sahibi olmak isteyen müşterilerine kredi kullandırmaktadır. Banka, kampanya kapsamında kullandırdığı ev kredilerine güncel faiz oranı üzerinden sabit faiz uygulamaktadır.

Ayrıca konutun yüzde 75’ini kredilendiren banka, örneğin 100 bin TL kredi çekmek isteyen kişiye 75 bin TL 240 ay vadeli kredi kullandırıyor. Kalan kısmı vatandaşın kendisinin finanse etmesi gerekiyor.

Vakıf Katılım Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

240 ay vadeli konut kredisi vermesi için anlaşma yapılan bir diğer banka Vakıf Katılım Bankası’dır. Henüz sektörde yeni olan banka, müşterileri portföyünü genişletmek adına 20 yıl vadede konut sahibi olmak isteyenlere finansman vererek yardımcı oluyor.

Vakıf Katılım Bankası konut kredilerinde faiz oranı, vade kısaldıkça düştüğü için uzun vadede kredi çekmek isteyen vatandaşların şubelerden güncel faiz oranları hakkında bilgi almalarını öneriyoruz. Çünkü çekeceğiniz anaparaya uygulanacak olan faiz oranı fahiş derece yüksek olursa, geri ödeyeceğiniz toplam faiz aldığınız anaparadan bile yüksek olabilir…

Halkbank 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Müşterilerine yapılan vade sayısına göre avantajlı faiz oranları sunan Halkbank, değişik konut kredisi paketlerine sahiptir. Ancak genel olarak bankanın konut kredileri incelendiğinde kredi üst limitinin 1 milyon TL olarak belirlendiği ve tamamen vadeye göre değişen faiz oranları olduğu görülmektedir.

Örneğin; 120 ay vadeli konut kredisi ürünü için Mayıs ayı itibariyle yüzde 0,95 faiz oranı sunan banka, 24 ay vadeli konut kredilerinde ise faiz oranlarını yüzde 0,80’e düşürmektedir. Bankanın konut kredisi paketlerinden faydalanmak için herhangi bir şubesine uğramanız yeterli olacaktır…

Akbank 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Kişilerin 240 ay vadeli konut kredisi ürünü için teklif alabileceği bir diğer banka Akbank’tır. Akbank konut kredilerinde de diğer birçok bankada olduğu gibi vadeye göre değişken faiz oranları uygulanmaktadır.

Bu nedenle konut kredisi yıllık maliyet oranı, kredi kullanımda talep edilecek olan masraflar ve bankanın güncel faiz oranı için şubelere müracaat etmeniz önerilmektedir.

Yapı Kredi 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Hayalinizdeki evi almak ya da yatırım amaçlı ev sahibi olmak istediğinizde Yapı Kredi Bankası’ndan kredi çekebilirsiniz. Banka konut kredisi ürünlerinde kredi tutarını, satın alınacak evin ekspertiz değerinin maksimum yüzde 80’i oranında hesaplamaktadır.

Ayrıca yüzde 80’in üzerinde bir kullanım söz konusu olduğunda, satın alınan konutun ekspertiz değerinin tamamına kadar ilave konut teminatıyla değerlendirme yapılmaktadır.

Albaraka 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Son olarak 240 ay vadeli konut kredisi kullanmak için seçeneklerini değerlendirebileceğiniz banka Albaraka’dır. Bankadan ihtiyacınız kadar kredi çekebilir, ödemelerinizi 240 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Geri ödemeleriniz aylık eşit taksit halinde olacağı için gelirinizle orantılı olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın aylık kâr oranları ve konut kredisinde tahsil edilecek olan diğer masraflar hakkında detaylı bilgi almak için en yakın şubesine uğrayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.