Kredilog.com

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Tüketicilerin ticari faaliyetlerden kaynaklanmayan her türlü bireysel nakit ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik kullandırılan kredi türlerine ihtiyaç kredisi denilmektedir. Her ne kadar ihtiyaç kredilerinde 48 aya kadar vade yapılabiliyor olsa da, tüketiciler daha kısa vadede ödeme yaparak toplam geri ödeme tutarını düşürme amacında olabiliyor. Bu nedenle daha kısa vadede kredi çekmek isteyen tüketiciler için 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırarak listeledik.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nca alınan kararlar doğrultusunda bankalar 4 yıl vade ile tüketicilere ihtiyaç kredisi kullandırmaya başladı. Fakat tüketiciler geri ödemede toplam tutarı en asgari düzeye düşürebilmek amacıyla daha kısa vadeli bir girişimde bulunabilirler.

Özellikle belirlenen taksit tutarını ödeyebilecek bir gelirine sahip olan tüketiciler 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanarak avantajlı bir konuma geçebilirler. Bu doğrultuda karar alan tüketiciler 24 ay vadeli kredi kullandıran bankaların faiz oranlarını inceleyerek, en ideal krediyi bulduklarında başvuru yapabilirler.

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

24 vadeli ihtiyaç kredisi özelliklerinden en belirgin olanı vade sayısı daha az olduğu için geri ödenecek olan toplam tutarın azlığıdır. Tüketici bu anlamda kısa vadede geri ödeme sayesinde oldukça kazançlı bir konuma geçecektir. Ayrıca ihtiyaç kredisinin genel özelliği de müşterinin nakit paraya ihtiyacı olduğu her konuda bu ürünü kullanabiliyor olmasıdır.

Doğal olarak 2 yıllık bir üniversitedeki öğrencinin giderlerini karşılayabilmesi için ya da kısa vadede nakit ihtiyaçlarını giderebilmesi için 24 ay vadeli kredi kullanması uygundur. Üstelik ihtiyaç kredileri kategorisinde 3 ayda bir taksit ödeme imkânı da bulunmaktadır.

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

İhtiyaç kredilerinin kullandırılabilmesi için gerekli olan temel belgeler başvuru formu, müşterinin gelir durumuna ait belge ve nüfus cüzdanıdır. Ancak müşterinin gelir durumunu gösteren belge kişinin mesleğine göre değişmektedir.

Emekli bir tüketiciden emekli aylık bilgisi, kamuda çalışan başvuru sahibinden SGK hizmet dökümü, özel sektör çalışanı olan kişiden e-bordro belgeleri istenebilir.

Ayrıca serbest meslek sahibi olan kişiler için son vergi levhasının fotokopisi ve kira geliri olan tüketicilerden tapunun fotokopisi ile kira kontranın fotokopisi talep edilebilir. Bunların yanı sıra kullandırılacak kredinin türüne göre belli bir süre önce alınmış ikametgâh belgesi ve/veya abonesi olduğunuz hizmetlerden birine ait olan fatura da istenebilir.

 

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka

Tüketicinin en ideal krediyi bulabilmesi için ihtiyaç kredisi veren bankaları her yönüyle incelemesi gerekmektedir. Özellikle ödeme koşulları uygun olan ve faiz oranlarını düşük tutan bankaların tercih edilmesi tüketiciyi avantajlı bir konuma geçirecektir. 24 ay vadeli kredi veren bankalar içinde en ideal şartlara sahip olan 5 bankayı sizin için sıraladık…

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Uygun faiz oranlarıyla tüketicilerin ticari faaliyetlerden kaynaklanmayan her türlü bireysel ihtiyaçları için 24 ay vadeli Ziraat Bankası’ndan kredi kullanması mümkün. Bankanın Masrafsız Tüketici Kredisi adı altında sunduğu kredi faiz oranı Mayıs ayı itibariyle yüzde 1,26’dır.

Kredi vadesi boyunca krediyi kullanan kişi için hayat sigortası yapılmakta olup, kredinin karşılığında maddi ve/veya şahsi teminat alınmaktadır. Ziraat Bankası 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvuru kanalları ise ATM’ler, şubeler, internet bankacılığı, resmi web sayfası, çağrı merkezi ve mobil uygulamasıdır.

Halkbank 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Her türlü bireysel ihtiyaçlarınızda kullanabilmek amacıyla 24 ay ödemeli Halkbank ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Bunun için direkt şubeden şahsen başvuru yapabilir ya da ATM, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri iletişim numarası aracılığıyla müracaatta bulunabilirsiniz.

Halkbank bireysel kredi ürünlerinde %1,20’den başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Krediyi kullanan tüketiciye hayat sigortası yapıldığını da unutmayınız. Sigortanın ücreti müşterinin yaşına ve cinsiyetine, kredinin de kullanım miktarına göre değişmektedir.

Vakıfbank 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Nüfus cüzdanınızı ya da ehliyet belgenizi ve gelir durumunuza ait belgeyi yanınıza alarak, Vakıfbank 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi için anında şubeye başvuru yapabilirsiniz. Şubeden başvuru yapmak için vaktiniz yoksa o halde bankanın müşterilerine özel hazırladığı web sitesi, telefon bankacılığı ya da bankamatikleri de kullanabilirsiniz.

Vakıfbank’ın Taksitli İhtiyaç Kredisi ürünü için aylık veya 3 aylık ödeme avantajına sahip olabilirsiniz. Değişken taksitlerle geri ödeme imkânı sunan banka, krediyi kullanan müşterilerine hayat sigortası yapmaktadır. Ayrıca kredinin kullandırılması teminat karşılığı yapılmaktadır.

İş Bankası 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası 24 ay vadeli kredi kullanmak isteyen tüketiciler birçok seçeneğe sahip diyebiliriz. Bu seçenekler kullanılmak istenen kredinin miktarına ve ürünün sigortalı olup olmamasına göre şekillenmektedir.

Örneğin 25 bin TL ve üzeri kredi 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketici için %1,19 faiz oranı üzerinden hesaplama yapılırken, 3.000-25.000 TL aralığında sigortasız ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen tüketici için %1,33 faiz oranı üzerinden ödeme tablosu oluşturulmaktadır.

Garanti Bankası 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuru yapılabilmesi için en fazla bankacılık kanalı sunan finans kurumlarından biridir. Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanmaya karar verdiğinizde ister şubeden şahsen başvuru yapabilir, isterseniz de bankamatik, telefon bankacılığı, internet şubesi, Facebook sayfası, Garanti cep uygulaması ve SMS numarası seçeneklerinden birini kullanarak müracaatta bulunabilirsiniz.

Bankanın faiz oranları ise 24 ay vadeli kullanılacak olan kredinin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kullanım miktarı düşük meblağlarda ise %1.84 faiz oranı uygulanırken, kredi kullanım miktarı yükseldikçe faiz oranları %1.29 seviyelerine kadar düşmektedir.

Bu nedenle 24 ay vadeli kredi veren bankaları incelerken, yüksek meblağda bir kredi ürününe ihtiyacınız varsa Garanti Bankası’nı değerlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Düşük limitli bir kredi ürününe ihtiyacınız var ise bu bankanın faiz oranları sizin için dezavantaj oluşturacaktır…

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.