Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Kartı

Ülkemizde yapılan çeşitli düzenlemeler ile 18 yaşından küçüklere kredi kartı da verilmeye imkan sağlanıyor. Hatta birçok banka anne ve baba kontrolü dâhilinde bu uygulamayı müşterilerine sunar. Bankalar 18 yaşını dolduran kişiler kolay şekilde çeşitli kredi kartlarını verebilmektedir. 18 yaşından küçük olanlar için bu seçenek oldukça sınırlıdır ve bankalar hem kendilerini hem de kullanıcılarını güvene almışlardır.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı veren banka var mı?

Bir bankadan hesap açmak için kişinin 18 yaşını doldurması gerekir. Bundan dolayı da birçok banka yaşını doldurmamış çocuklar için hesap açmazken kredi kartı kullanımına da izin vermez. 18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı veren bankalar içinde;

 • Ziraat Bankası ( Genç Kart)
 • Akbank (Genç Hesap)
 • Halk bank
 • Odeabank
 • Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi yer almaktadır.

18 yaşından küçüklere kredi kartı

18 yaş altı kredi kartı nasıl alınır?

18 yaşından küçüklerin kredi kartı başvurusu yapabilmesi için velilerinin yanında bulunması gerekmektedir. 17 yaşında kredi kartı almak isteyen kişiler çok fazla. Bu kişilerin çoğunluğunu da lise çağındakiler oluşturmaktadır. 18 yaşından küçükseniz ve 18 yaş altı kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki detaylardan dilediğiniz bankanın kredi kartına veliniz ile başvuru yapabilirsiniz.

Kredi kartı kaç yaşında alınır?

Kaç yaşında kredi kartı alınır sorusuna verilebilecek cevap oldukça değişken olabilir. Bankadan bankaya göre değişkenlik gösteren bu durum minimum 16 yaşında başlıyor. 16 yaşında kredi kartı başvurusu yapmak mümkün, ancak veli kontrolünde alınabilecek olan bu kredi kartlarının harcama ve hesap hareketleri kontrolleri de veliler tarafından yapılmaktadır. Aşağıda bazı bankaların 16 yaşından itibaren kredi kartı verdiği bilgisi yer almaktadır.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

18 yaşının altında olan kişilerin kredi kartına başvuru yapması işlemleri 1987 yılında başlamıştır. Bu uygulama ilk defa İşbankası tarafından uygulanmıştır. 12 yaşını dolduran kişilere bankalara belli başlı kriterler dâhilinde hesap açarak kredi kartı kullanımı yaptırmaktadır. Zaten kredi kartı kullanımı için kişilere hesap açılması gerekmektedir.

Bunun içinde 18 yaşının altında olan çocukların velilerinin bankaya gidip hesap açtırması gerekir. Hesap açılmasından sonra velinin izni ile gerekli olan tüm işlemleri çocuk yapabilir. Zaten veli belli başlı kriterleri bankaya belirtmektedir. Öğrenci işlemlerini ATM’ler üzerinden yapabilmektedir. Ayrıca kredi kartı başvurusunu da yapabilmektedir. Kredi kartının gelmesi ile limitler dâhilinde gerekli ihtiyaçlar karşılanabilir.

MaxiPara Gençlik (-18) Kart

MaxiPara Gençlik (-18) Kart

18 yaşından küçükler için İş Bankası’nın sunmuş olduğu MaxiPara Gençlik Kart başvurusu yaparak 18 yaşına gelmeden kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu kartın en güzel özelliği veliler tarafından kontrol edilebiliyor olmasıdır. Aşağıda kartın özellikleri verilmiştir.

 • Karta istenilen tutarda yükleme yapılıp yine istenilen tutarda harcama ve nakit çekimi yapılabilmektedir.
 • Dilerseniz kartı nakit çekime kapatabilirsiniz.
 • Karta düzenli para yükleme talimatı vererek haftalık, aylık ve 3 aylık dönemlerde karta para yatırabilirsiniz. Veya kart belirli bir tutarın altına düştüğünde otomatik para yüklemesi de yapabilirsiniz.
 • 12, 13, 14, 15, 16, 17 ve 18 yaşındaki çocuklar için başvuru imkanı tanıyan kartın üzerinde çocuğunuzun ismi de yer alır.

Bilgi ve başvuru için TIKLAYIN!

Akbank Exi 26

Akbank Exi 26

Akbank 16 ile 17 yaşını dolduran kişiler için Neo Exi 26 hesabının açılışını yapmaktadır. Diğer bankaların kartlarından var olduğu gibi Neo Exi 26 ile de ATM’lerden para çekme işlemleri yapılabilir. Para çekme işlemlerinin yanı sıra para yatırma, EFT ve havale gibi para transfer işlemleri de yapılabilmektedir.

Akbank’ın verdiği bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin anne ya da babası ile kimliklerini yanına alarak kendisine en yakın olan şubeye gitmesi gerekir. 18 yaşını doldurmayan kişiler kredi kartı almak isterse ya da velisi çocuklarına kredi kartı çıkartmak isterse Akbank’ın bu konuda istediği şartları yerine getirmesi gerekir.

Akbank’ın sunduğu bu hizmetle anne ya da babalar çocuklarının hesap özetlerini kolay şekilde takip edebilir. Hatta bu işlemleri ekstre dışından bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapabilmektedir. Bu sayede ödemelerini gününde yaparak çocuklarının ne yaptığının da kontrolünü yapabilmektedir.

Başvuru ve bilgi için TIKLAYIN!

İşbankası İlk İmza Hesabı

İşbankası, 18 yaşından küçüklere kredi kartı verme ve çocuklar için hesap açma işlemlerini ilk uygulayan bankadır. Bu uygulamayı ilk kez 1987 yılında hayata geçirmiştir. 12 yaşını doldurmuş olan çocuklar için kredi kartı çıkartmaktadır. İşbank da bu işlemi hayata geçirmek isteyen kişiler anne ve babası ile banka şubesine başvurmak zorundadır.

Çocuğun kimlik kartının yanında olması zorunludur. Bankada gerekli imza işlemleri ve yetkilendirme işlemlerinin tamamlanması ile gerekli olan tüm işlemleri çocuk kendisi gerçekleştirebilir. ATM’ler üzerinden ödeme yapabilir, mağazalardan taksitli alışveriş yapabilir ve yine ATM’ler üzerinden ödemelerini yapabilir. Yalnız anne ve babaların çocuklarına kredi kartı kullanımı ile alakalı olarak detaylı bilgi vermesi şarttır.

Vakıfbank Junior hesap

Vakıfbank 18 yaşını doldurmayan kişiler için kredi kartı çıkan bankalar içinde yer alır. Bankaya anne ya da baba ile birlikte gidilmesi gerekir. Bankaya yapılacak olan başvurudan sonra kredi kartı ve bankamatik kartı çıkartılır. Hesapların açılması ile birlikte alışveriş yapılmaya hemen başlanabilir. Ayriyeten Vakıfbank Junior hesap ile yatırım fonu işlemleri de yapılabilmektedir. Bu hesaba ve kredi kartına başvurmak isteyen kişilerin şubeye gitmesi gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.