Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’deki pek çok banka son dönemde kredi ürünlerini kullandırmak için tabiri caizse can atıyorlar ve bu minvalde televizyon reklamları, internet siteleri kampanyalarla dolup taşabiliyor. Tüketiciler de bu kampanyaları fırsata çeviriyor. 12 Ay vadeli ihtiyaç kredisi de bu kampanyalardan bir tanesi örneğin.

Çok acil ihtiyaçlarınızda ve ödenmesi gereken toplu borçlarınızda, siz de 12 ay vade ile çok düşük faiz oranlarına endeksli ihtiyaç kredilerinden yararlanabiliyorsunuz. Bu yazımızda, 12 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında tarafınıza bilgi vereceğiz.

Günümüzde gerek devlet destekli gerekse özel pek çok banka ihtiyaç kredisi teklifinde bulunabiliyor, hatta bunu SMS ile kredi yöntemiyle dahi sunabiliyorlar. Tek bir telefon mesajı ile hesabınıza aktarılabilen bu krediler, genelde dosya masrafsız ve düşük faiz oranları ile verilebilirken, pek çok banka bazı masraf kalemlerini görmezden gelmenizi de sağlayabiliyor.

Peki, 12 ay vadeyle bir ihtiyaç kredisi, nasıl ve hangi koşullarla alınabiliyor? Hemen göz atalım.

12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Siz de herhangi bir bankadan 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, öncelikle kredi notunuzun yeterince iyi olma zorunluluğu mevcut ve bu bağlamda geçmişteki banka ödemelerinizi geciktirmemiş, avukata yöneltmemiş olmanız gerekiyor.

İlgili Yazı: Kredi Kartı Borcu Avukata Düşerse Ne Olur?

Küçük meblağlı ihtiyaç kredileri için kolayca onay verilebilirken; büyük meblağlı ihtiyaç kredileri için bazı zamanlarda teminat yahut kefil de talep edilebiliyor. Bunların dışında aşağıdaki belgeler de her bankadan tarafınız adına talep edilebiliyor.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  • Kredi başvuru formu (şubede bulunabilir).
  • Kredi notu belgesi (şubeden alınabilir).
  • Varsa gelir belgesi.
  • Varsa teminat gösterilebilecek emtialara dair belgeler.

12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

12 Ay vade ile verilebilen ihtiyaç kredileri genelde ortak bağlamda aşağıdaki özellikleri paylaşmaktalar.

  • Düşük faiz oranları.
  • Dosya masrafsız kredi özelliği.
  • Şubeye gitmeden kolayca kredinin hesaba yatırılabilme özelliği.
  • Ödeme öteleyebilme şansı.
  • Kredi yapılandırabilme özelliği.

12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka

Aşağıda sizin için 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bazı bankaları ve bu bankalara dair pek çok bilgiyi sunduk. Siz de, bu bankaları kullanarak ihtiyaç kredinizi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin devlet destekli bankalarından bir tanesi olan ve mütemadiyen müşterilerine uygun kredi teklifleri sunabilen Ziraat Bankası’ndan uygun faiz oranı ile 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Türkiye’de en düşük faiz oranlarını bulunduran Ziraat’te, örneğin 10.000 TL’lik bir kredi için sadece aylık 907,23 TL ödeyerek kredinize sahip olabilirsiniz. Ödeme erteleme özelliği de Ziraat Bankası’nda sizi bekliyor.

Başvuruları Ziraat Bankası şubelerinden yahut Ziraat Bankası resmi internet sitesi ziraat.com.tr üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri > TIKLAYIN

Halkbank 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’de aktif olarak bankacılık hizmetlerini layıkıyla yürüten bankalardan bir tanesi de Halkbank olarak karşımıza çıkıyor. 12 Aya varan vadelerle, düşük faizli ihtiyaç kredisi arayanların yardımına koşan Halkbank’ta, sadece %1,63 faiz oranı ile ihtiyaç kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Halkbank 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi teklifini değerlendirebilmek için Halkbank resmi web sitesi halkbank.com.tr adresinden başvurunuzu yapabilir ya da herhangi bir Halkbank şubesine uğrayarak kredi başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Halkbank müşteri hizmetleri > TIKLAYIN

Vakıfbank 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Yenilenmiş vizyonu ile son yılların yükselen değerlerinden Vakıfbank’ta da ihtiyaç kredisi teklifleri sunulmaktadır. 12 Ay vadeli ihtiyaç kredisi ise Vakıfbank’ta kuruluş yıl dönümüne özel sadece %1,55 faizle veriliyor! Bakıldığında, diğer bankalara nazaran faiz oranı biraz yüksek olsa da, uzun süredir çalıştığınız bir banka ise Vakıfbank’tan kolay bir biçimde kredi alabileceğinizi belirtelim.

Vakıfbank 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurularınızı vakifbank.com.tr üzerinden ya da herhangi bir Vakıfbank şubesinden kredi başvuru formunuzu doldurarak yapabilirsiniz. Yanınızda nüfus cüzdanınızı ve gerekli belgeleri bulundurmayı da her ihtimale karşı unutmamanızda fayda var.

Daha detaylı bilgi için Vakıfbank müşteri hizmetleri > TIKLAYIN

İş Bankası 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası, özel bir yapıda bulunmasına rağmen kredi kullanımları ve faiz oranı açısından en uygun bankalardan bir tanesi. Bakıldığında sadece %1,60 oranla 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırabilen İş Bankası’nda örneğin 10.000 TL’lik bir kredi için aylık sadece 940,96 TL ödeyebiliyorsunuz. Ödeme erteleme gibi özellikleri de bulunan İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi teklifini değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurularınızı, isbank.com.tr üzerinden ya da herhangi bir İş Bankası şubesinden yapabilmeniz mümkündür.

Daha detaylı bilgi için İş Bankası müşteri hizmetleri > TIKLAYIN

Garanti Bankası 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından bir tanesi olan Garanti Bankası, tarafınıza 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi ürününü sunabiliyor. Bu bağlamda faiz oranını %1,96’da sabit kılan Garanti’nin bu faiz oranı ile fazla müşteri çekmeyeceği aşikâr ancak hali hazırda Garanti müşterisi olanlar, bu tekliften şüphesiz kolay bir biçimde yararlanabilirler.

Özellikle diğer bankaların başvurularınızı reddetmesi halinde, Garanti Bankası’nın yüksek faizli de olsa 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi teklifini değerlendirebilirsiniz. Başvurularınızı garanti.com.tr üzerinden ya da herhangi bir Garanti Bankası şubesinden; gerekli belgeleri ve kredi başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Garanti Bankası müşteri hizmetleri > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.