Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

005 hata kodu nedir?

005 hata kodu nedir?

005 Hata Kodu

Kredi kartları ile alışverişler pos cihazları ile yapılabileceği gibi internet üzerinden de yapılabilmektedir. Oldukça konforlu bir yöntem olan internet alışverişleri kredi kartınızla ödeme yaptığınızda bazı hatalar verebilir. Bunlardan biri de sıkça karşılaşılan 005 hata kodudur.

005 hata kodu nedir?

Kredi kartı ile online olarak gerçekleştirilen alışverişlerde bankalar genellikle kartlara belirli sınırlar getirmektedir. Yani internet üzerinden yapacağınız alışverişler kısıtlı imkânlar dâhilinde yapılabilmektedir. Bu durum her müşteri için geçerli olmasa da büyük çoğunlukta uygulanan bir durumdur.  Bazı bankalar ücret olarak sınırlama getirirken bazıları ise adet olarak sistem oluşturmuştur. Kısa bir örnek vermek gerekirse; A bankası internet alışveriş üst limitini 400 TL olarak belirlerken B bankası 1 defa alışveriş yapma hakkı tanımaktadır.

hata kodu 005 nedir

005 hata kodu alındığında ne yapılmalı?

Sanal pos cihazlarından alınan 005 hata kodu banka tarafından onaylanmadığını göstermektedir. Bu durumla karşılaşan birçok kart kullanıcısı ilk aşamada ne olduğunu anlamamaktadır. Detaylı ve kesin bir bilgi için bankanızın çağrı merkezi müşteri temsilcilerini arayarak detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Ne kadar limitiniz olduğunu ya da kaç sefer de internet alışverişi yapacağınızı öğrenerek işlemlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Bankanızın müşteri hizmetlerine kolaylıkla ulaşmak için bu yazımızı ziyaret edebilirsiniz > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.